Тормоз на работното място

  • 4 578
  • 36
Здравейте незнам дали мястото на тази тема е тук,но искам да ви се оплача Cry и да ви помоля за съвет Praynig.На работата не се разбирам с колегите особено с единия #2gunfire.То не бяха приказки зад гърба #Cussing out,то не бяха клюки и оплаквания пред шефа #Cussing out,то не бяха подигравки  #Cussing outи обиди #Cussing out,но чашата преля днес ,когато налетя да ме удари #2gunfire.Незнам какво да правя,шефовете няма да го изгонят #Cussing out(най-много да ме изкарат прекалено чувствителна Sick,дори луда #Crazy,както предния път когато им се оплаках от него #Crazy)Бих се махнала от тази работа Sad ,но с милото работим по въпроса за второ дете baby_neutral и е много вероятно да съм бременна(тази сутрин взе да ми се гади Sick)е още не съм много сигурна но все пак.Незнам как да постъпя newsm78 ,да остана за да мога да си взема майчинството Money,ами ако пак ми налети #2gunfire и недай си боже ме удари #2gunfire и стане нещо с мен или с детето #2gunfire(а то си ми стига и ежедневния стрес покрай него Sick)или да си тръгна-ще бъда третия работник Sad Sad Sad който си тръгва от тази фирма заради него #2gunfire,той ще продължава да си прави каквото си иска Twisted Evil ,а аз ще се лиша от двете години майчинство Cry и ще трябва да си оставя детето малко за да тръгна на пак на работа Cry(междувпрочем както стана с първото ми майчинство-забременях без да съм ходила изобщо на работа и получавах жалка социална помощ #Cussing out)Има ли някъкъв закон,който да ме защитава Thinking?Има ли на кого да се оплача(освен шефовете,защото е безрезултатно),и има ли някой който може да ми помогне в този случай Praynig?Моля посъветвайте ме какво да правя,отчаяна съм? Praynig
Виж целия пост
# 1
Аз не съм особено компетентна, но дори и работодателите да не направят нищо, полицията може. Или поне да го постресне ако не друго. Ако подадеш жалба ще го разпитват и ще го влачат по безумния им канален ред. А ти впрочем сигурна ли си, че е разумно да прекараш евентуалната си бременност /за която стискам палци/ в такива условия?
Виж целия пост
# 2
Имаш ли свидетели на това, че се е опитал да те удари? Ако имаш - лесно. Подай оплакване в полицията, сигнал до прокурор или просто заплаши работодателите си, че ако те не вземат мерки, ще вземеш ти.
Ако е само твоята дума срещу неговата става малко по-сложно, но пак можеш да опиташ.
И все пак...в този така важен момент от живота ти...заслужава ли си стреса и напрежението Rolling Eyes Покрай тоя идиот няма да можеш и да забременееш от нерви. Я ги зарежи! Намери си някаква друга работа колкото за малко и .... Пожелавам ти бебчо в най-скоро време  bouquet
Виж целия пост
# 3
кажи на работодателите си че ще вземеш мерки,това да не продължава,ако те не вземат.и съм сигурна ,че не всичко им е наред във фирмата,така че рискуват и те да пострадат,щом го търпят този да гони работниците.но пък не му се давай.те такива рано или късно ,трябва някой да им покаже мястото.
Виж целия пост
# 4
Ти мъж нямаш ли? Да отиде той да се разберат двамата по мъжки.
Да видим дали и него ще посмее да удари...  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Е как така ще посяга да те удари ??? Shocked

Според мен имаш няколко варианта:

1. Да говориш с колегата си в присъствието на шефа ти -  защо се държи така с теб?

2. Да подадеш оплакване в полицията

3. Да избягваш контакти с него ако работата ти го позволява

4. Да си вземеш отпуска или болничен ако си бременна

5. Да изпратиш някой друг да си "поговори" с него - най- ефективно, но и най-брутално решение според мен. После ще са му нужни няколко дни болничен.

6. Да напуснеш и да започнеш другаде работа
Виж целия пост
# 6
Е как така ще посяга да те удари ??? Shocked

Според мен имаш няколко варианта:

1. Да говориш с колегата си в присъствието на шефа ти -  защо се държи така с теб?

2. Да подадеш оплакване в полицията

3. Да избягваш контакти с него ако работата ти го позволява

4. Да си вземеш отпуска или болничен ако си бременна

5. Да изпратиш някой друг да си "поговори" с него - най- ефективно, но и най-брутално решение според мен. После ще са му нужни няколко дни болничен.

6. Да напуснеш и да започнеш другаде работа



А защо се държи така? какво делите толкова?
Виж целия пост
# 7
Ти мъж нямаш ли? Да отиде той да се разберат двамата по мъжки.
Да видим дали и него ще посмее да удари...  Mr. Green

 Peace
Виж целия пост
# 8
Аз нямах предвид мъжът ти да го пребие. А само да поговори с него, да разбере онзи, че имаш мъж зад гърба си. Даже не е зле и с шефовете ти да говори. Че си е пратил жената да работи при тях, не да я тормози някаква си мърша... Може да заплаши... със съд...   Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Щом е посегнал да те удари значи не може ти да си лудата! Каквото и да е станало, дори и да си го ядосала по някакъв начин никой няма право да ти посяга! Това е физическо насилие и можеш да го съдиш! Според мен се изконсултирай с адвокат и заплаши колегата и/или работодателите със закона!
Виж целия пост
# 10
Щом е посегнал да те удари значи не може ти да си лудата! Каквото и да е станало, дори и да си го ядосала по някакъв начин никой няма право да ти посяга! Това е физическо насилие и можеш да го съдиш! Според мен се изконсултирай с адвокат и заплаши колегата и/или работодателите със закона!

 Peace

И мъжът ти трябва да вземе отношение, най-малкото да поговори с този твой колега.
Виж целия пост
# 11
За мен вариантите са 3 (няма смисъл да занимаваш шефовете - щом го търпят, а му знаят изцепките):
1. мъжът ти говори с него "по мъжки";
2. подаваш жалба в полицията или повдигаш обвинения и го съдиш (това може да се отрази на работата ти и шефовете ти да те махнат, щом той е любимецът);
3. ако си бременна (пожелавам ти го) - намираш си познат гинеколог, дава ти болнични за цялата бременност, после си изкарваш майчинството и тогава решаваш какво да правиш - след повече от 2 г. нещата може да са се променили, а може и да си намериш междувременно по-хубава работа.
Хич не се ядосвай, а си мисли за нервите и здравето.  Peace
Виж целия пост
# 12
О! Сега се сетих: ако си бременна можеш да уведомиш в писмен вид работодателя ти и след това той няма право да те съкращава и уволнява (с някои изклщчение май) и след това може да задействаш в полицията някакви процедури срещу любимеца.
Виж целия пост
# 13
Еее, много гадна история, за първи път чувам за подобен случай. Говори с шефовете си и кажи, че ако тормозът продължава, ще подадеш оплакване в полицията - не знам доколко имаш право да го направиш, особено като нямаш доказателства, но шефовете сигурно ще се стреснат и ще вземат мерки въпросният човек да не те нагрубява повече. А защо е налетял да те бие?
И друг вариант - няма ли как да не работите заедно - ти да бъдеш преместена (или той) на друга длъжност, така че да не се засичате?
Ох, успех ти желая, че не мога да си представя какво ти е и ми е трудно да давам съвети. Лека бременност, ако я има! Peace
Виж целия пост
# 14
Ако е възможно, намери си нова работа! На предишната работа имах една много злобна и нахална колежка bite, която за всичко гледаше да  прави сечено, и нищо не можех да направя, защото беше протеже на шефа.Вероятно заради това така си разиграваше коня пред колегите.Така че знам колко излишни нерви коства една такава "работа".....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия