Внимателни ли са татковците с поколението?

  • 1 112
  • 18
Дъщеря ми е на 2 годинки. Понякога таткото е страшно разсеян, когато сме на разходка и аз непрекъснато трябва да наблюдавам и двама им. Това доста ме натоварва, дори и за миг не си позволявам да ги изпусна от поглед. Той просто не я държи под око и тя хуква нанякъде, вкл. към пътища, по които минават коли. Имам чувството, че не мога да разчитам на него. По принцип знам, че това е приоритет на майката, но ужасно ще ми олекне, ако той мисли повече и е по-внимателен към детето. Все пак и той носи отговорност, а тя е още малка. При вас как е?
Виж целия пост
# 1
Ако това ще те успокои не само вашия татко е разсеян  Wink
Виж целия пост
# 2
когато децата ми бяха малки и навън стоях до тях като квачка постоянно треперех да не паднат от парзалки, да не ги изпусна на улицата и т.н ., а мъжът ми ми казваше
 остави ги да дишат.
И на мен ми се струваше, че не е достатъчно внимателен, и като излизаше сам с децата и закъснее ми минаваха едни през главата, ooooh!но да чукна на дърво не е имало инциденти.
При теб може да е така защото знае, че твоите очи са на четири и той го раздава спокойно.
Виж целия пост
# 3
При нас е обратното. Аз я оставям да си ходи сама, а таткото само търчи след нея и не я оставя за секунда Crazy
Виж целия пост
# 4
   Внимателен е - тича след нея, докато аз пуша на някоя пейка  и блея Laughing
   Но това е с цената на няколко обяснения от преди няколко месеца  - да гледа да не излиза на улицата, да я държи на пързалките, да й помага на бордюрите и  подобни.

   Не е невнимателен, просто не е свикнал да е с детето по цял ден, за да е наясно какво да очаква от него.
Виж целия пост
# 5
Заплес е и нашия тати, като повечето. Но не го прави нарочно, просто наистина не е наясно какво може да му сервира малкото дяволче точно за броени секунди. И няма как да е наясно с всички дивотии при положение че някой трябва да работи и за пари у дома  Laughing
Виж целия пост
# 6
Нашия татко пък е ужасно дразнещо внимателен,сакън да не и е студено или пък да не пипне нещо
Виж целия пост
# 7
Ох аз веднъж му го оставих да го гледа и така падна дребното,че мислих до спешното да го карам.Ами такива са си,незнам за какво по-важно нещо от детето си мислят,ама са страшно разсеяни ooooh!
Виж целия пост
# 8
Нашия татко пък е ужасно дразнещо внимателен,сакън да не и е студено или пък да не пипне нещо

Същото.  Laughing
Виж целия пост
# 9
   Внимателен е - тича след нея, докато аз пуша на някоя пейка  и блея Laughing
   

Същата картинка  Laughing, е не че седя и пуша нон стоп, ама е внимателен, дори повече я ограничава от мен. Сигурно е по-страхлив!
Виж целия пост
# 10
Внимателен е,повече той търчи след нея като излезем. Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Моят мъж е внимателен. Никога съм нямала притеснения, когато е сам с децата. Лошото му е, че е много огромен - и висок, и широк, и понякога ги стъпква без да иска, просто не ги забелязва. Но оцеляха!
Виж целия пост
# 12
При нас е обратното- таткото е по-страхливия, а аз давам повече свобода на действие. Обяснявам си го с факта, че аз съм повече време с нея и по-добре знам как ще реагира в някои ситуации, с какви препятствия може вече да се справи и т.н. докато той за всяко нещо бяга да й помага или да я държи, да я наблюдава, даже на мен ми прави забележки, че съм много смела.
Аз съм на мнение, че човек се учи от грешките си и предпочитам и да дам свобода да "сгреши" в мое присъствие, когато аз ще мога да помогна, а не да я гледам като писано яйце и един ден като е сама... да се пребие като се прехвърли през облегалката на дивана, примерно Wink Докато нашия татко не иска никакви стресови ситуации да му се случват пред очите и гледа да я спре преди да е тръгнала да прави нещо рисковано Simple Smile За пътищата и колите обаче сме единодушни, с тях шега не бива Wink
Виж целия пост
# 13
 Много е внимателен! Мога да разчитам изцяло на него, когато се налага да оставя малката.
Виж целия пост
# 14
И при нас е обратното, аз претръпнах отдавна  Embarassed а той още трепери. След работа задължително излизат за малко само двамата, не се притеснявам, май я гледа по-добре от мен  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия