Как да си върна 10 000 лева?

  • 1 063
  • 12
Малко извън темата за разведените,но понеже тук е пълно с адвокати искам да помоля за съвет.
Октомври месец миналата година сключих нотариално заверен договор за заем с една жена,която има магазин за дрехи.Тя имаше нужда от пари за стока,а аз и приятеля ми искахме да вложим някакви пари,да си подсигурим допълнителни доходи.
Условията на договора са за 6 месеца.Ние и даваме 10 000 лева,а тя всеки месец на 15 и 30 число да ни плащ лихва от 1500 лева.Като минат шестте месеца да ни върне сумата от 10 000 лева.
В началото нещата вървяха добре,но от два месеца и половина тя не ни дава никакви пари,дори не иска да ни върне голямата сума.Ние й предложихме,след като казва че няма пари и оборот от магазина да прекратим договора-има такава точка в договора,да ни върне 10 000-те хиляди и да приключим нещата.Тя почна да иска отсрочки и така вече толкова време.Лъже ни,че ще тегли заеми....
Та,незнам какво да предприемем за да си върнем парите???Края на април изтича договора,а тя до момента дефакто ни дължи 13 000 лева и повече и лихвите....
Помогнете ми със съвет,моля ви!!!!
Виж целия пост
# 1
Тука са теми за мами ,касаещи най-вече СК ,ЗЗД , ЗСП и др. от сорта , на въпрос от облигационното право иди да питаш в www.lex.bg.На тоя въпрос просто мястото не му е тука.
Виж целия пост
# 2
1500 лихва на месец  Shocked при 10000 вложени. Това са 180% на година. При условие, че от банка повече от 10% много много трудно можеш да вземеш. 18 ПЪТИ повече от това което дава банката? Вие какво си мислите че продава тази жена? Трябва да са наркотици, че да ви дава такава лихва.
anidimova, ако успееш да си върнеш началните 10 000 (без лихви) би трябвало да си доволна. Друг път мисли повече като даваш заеми.
Виж целия пост
# 3
Намери си адвокат, това е моят съвет.
Виж целия пост
# 4
благодаря
Виж целия пост
# 5
Сумата и лихвата я определи самата жена,тя предложи всичко!
Виж целия пост
# 6
Сумата и лихвата я определи самата жена,тя предложи всичко!
Тя я е предложила, ама вие сте я приели. При такива изгодни условия за вас няма начин да няма уловка.
Търси адвокат и дано успеете да си върнете поне първоначалната сума.  Peace
Виж целия пост
# 7
Сумата и лихвата я определи самата жена,тя предложи всичко!

Този аргумент не е достатъчен.
Виж целия пост
# 8
Да,ще търся адвокат със сигурност!!! Исе надявам,тъй като всичко е легално и документирано,да има правосъдие!
Виж целия пост
# 9
И аз искам да дам толкова за лихва всеки месец Mr. Green
Извини ме.
Винаги съм твърдяла следното: НОТАРИУСИТЕ ПРАВЯТ ОГРОМНА ГРЕШКА, като правят договори.
Аз бих си обезпечела вземането със ЗАПИС НА ЗАПОВЕД с цялата сума (н: даваш 10 000 лева, след 6 месеца с лихви трябва да вземеш 20 000 лева, в ЗЗ пише че си дала 20 000 лева).
Веднага изкарвам ИЛ и образувам дело, но все пак трябва да има какво да и се вземе.
Най-сигурно е 2 вариант с ИПОТЕКА.

Виж целия пост
# 10
радвай се , ако успееш да си вземеш главницата ,
1500 лева на месец са 15 % месечно , това при положение , че банките дават на 15 % годишна лихва
и не забравяй , че човек , който има нужда от пари е готов всичко да обещае и си и вярва ...
успех
Виж целия пост
# 11
Е, аз съм от 'другия вид' адвокати, които се занимават точно с договори.

Щом договорът ти е нотариално заверен не е нужно да водиш дело за връщането на сумата. Намираш адвокат, който да ти напише молба за издаване на изпълнителен лист, поради неизпълнение.

Трябва да внесеш съдебна такса 2% от претендираната сума. Изпълнителния ти лист ще е готов за около седмица, след което с него и молба отиваш при съдебен изпълнител, който да ти събере сумите от жената /ако има какво да й се вземе/.

Във всички случаи без адвокат няма да минеш.
Виж целия пост
# 12
Isa, благодаря ти за компетентния отговор!Ще се възползвам от това,което си ме посъветвала.Тези дни имам среща с адвокат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия