Тофу- моля за идеи!

  • 2 376
  • 5
Момичета помагайте  иначе има опасност да изхвърля 3 пакета с тофу.
Гледам има рецепти по руските форуми, ама като съм зле с руския Embarassed
Ще съм Ви много благодарна Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Това е рецептата на Umbra, много е сполучлива
Umbra благодарско   bouquet

1 к.ч. ориз
1/4 от малка зелка
1 морков
150гр. тофу
3 с.л. олио
вегета
черен пипер
сол

марината: пр. мляко, соев сос и 1 ч.л. горчица

Тофуто се нарязва на кубчета и се слага в маринатата. През това време оризът се сварява в съотношение с вода 1:2,5 , 1 лъжичка вегета и 1 л. олио. Зелето се нарязва на ситно, а морковът се настъргва. Загряват се 3 л. олио и в него се слагат зеленчуците, черния пипер и солта, запържват се до омекване. Добавят се отцедените кубчета тофу и се бърка още няколко минути.
Вече свареният ориз се добавя към другите съставки, разбърква се няколко пъти. Котлонът се изключва и се оставя така за 5 мин.

*може да се чукне и едно яйце

Добър апетит!
Виж целия пост
# 2
Пробвай да го направиш и така.става много вкусничко Laughing


Пикантно сирене "Тофу"

300 гр.сирене Тофу
2 яйца
3 с.л.брашно
100 гр.мед
3 с.л сусам
олио за пържене
Приготвяне:
1.Нарязваме Тофуто на малки кубчета.
2.Разбиваме яйцата и потапяме всяко кубче първо в брашното,после в яйцето ,след това в меда и най-накрая в сусама.
3.Загряваме олиото в тиган и пържим кубчетата Тофу от всички страни.
Виж целия пост
# 3
В тази тема съм давала рецепта за крем с тофу : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107521.0
Там има и други рецепти! Иначе, ако пуснеш търсачката ще ти изскочат много предложения!  bouquet
Виж целия пост
# 4
Предлагам ти мариновано тофу по рецепта на esme_bolger  
 Пействам го от темата за соеви продукти (там тя го предложи, за което й благодаря:bouquet:)

esme_bolger - ".... нарязваш тофуто на филии по 1 см, слагаш в кутия и заливаш с марината.аз я правя от бяло вино, соев сос и чесън, на око.
общо взето е въпрос на вкус какво ще сложиш, можеш да си избереш други подправки (анасон, джинджифил и т.н.)
заливаш тофуто, така че да го покрие маринатата и го оставяш да отлежи 2-3 часа или цяла нощ.
"
Виж целия пост
# 5
Запис!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия