хигиена

  • 1 437
  • 34
Здравейте,в деветия месец съм и очаквам щастливия момент.Някой може ли да ми каже колко време след раждането не трябва да се извежда навън бебето за повече от 10 минути и от какви съображения не трябва да се държат дрешките му навън през ноща.
Виж целия пост
# 1
Хич не се връзвай, като се прибереш от болницата и се наспиш- хващай детето и навън  Grinning 

За дрешките не помня коя точно градска легенда беше, май за някакви караконджоли  Joy нищо им няма навън по тъмно  Peace

Виж целия пост
# 2
Аз си изкарах бебето на другият ден, след прибирането ни от болницата  Simple Smile. А за това за дрехите :  #Crazy  #Crazy  #Crazy. Е, това за първи път  го чувам  newsm78.
Виж целия пост
# 3
Аз го разходих за пръв път след първия преглед, демек когато беше на една седмица. Относно дрехите, по принцип според мен е по-добре да се простират вътре, защото е по-чисто и няма опасност някоя котка да ги препикае  hahaha ...другото са глупости.
Виж целия пост
# 4
И на мен ми е интересно за дрешките. Thinking
Дори и жени, които не са толкова суеверни, ме посъветваха да не ги държа на простора по тъмно, но не можаха да се обосноват защо. На мен ми звучи като чисто суеверие, не виждам логична причина. Ако някой знае, да сподели. Wink
Виж целия пост
# 5
Ако се чувстваш добре, почвайте разходките без да се бавиш-времето става все по-хубаво.аз изведох Иво на 3 тия ден след като се прибрахме от болницата.
За дрешките нямам логичен отговор. Shocked ooooh!
Виж целия пост
# 6
Стига и двамата да сте добре - няма ограничения за извеждането. Нас таткото ни взе от болницата и хукнахме по задачи. Прибрахме се 5 часа след изписването. Аз си кърмя отзад, дребчо си спи когато иска, няма проблем  Peace
Виж целия пост
# 7
Това за дрешките е суеверие. Да не се оставят навън през нощта до 40 ден на бебето, защото тогава ходели таласъмите....  Mr. Green Аз хич не си падам по неща от този род и никакви тъпи суеверия не спазвах, но някакъв странен страх изпитвах от това...  Rolling Eyes в резултат на което дрехите на Борис не са замръквали, докато не навърши почти 2....  Embarassed

За излизането - ако няма мъгла или силен вятър, извеждай го от момента, в който ти се появи желание за това.  Peace
Виж целия пост
# 8
Това за дртехите го чувам за пръв път, а сега етопло и може и по-рано да сте навън. НИе сме декемврийчета и аз отначало го адаптирвах на терасата и такакъм 20-тия ден май бяхме навън за около 20мин,но си беше студенко. Само моля те не го завивай прекалено,че катогледам тука в квартала как масово децата още им слагат зимни якета,шапки и космонафти и одеала направо незанм как не се сварават милите дечица #Crazy
Виж целия пост
# 9
Саши го изведохме на разходка на 13 ден .Ако те е страх дяволите да не полазят дрешките не ги простирай на вън  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 10
Хич не се връзвай, като се прибереш от болницата и се наспиш- хващай детето и навън  Grinning 

За дрешките не помня коя точно градска легенда беше, май за някакви караконджоли  Joy нищо им няма навън по тъмно  Peace


Peace Hug
Виж целия пост
# 11
Хич не се връзвай, като се прибереш от болницата и се наспиш- хващай детето и навън  Grinning 

За дрешките не помня коя точно градска легенда беше, май за някакви караконджоли  Joy нищо им няма навън по тъмно  Peace




Мноого ясно казано  Peace
Никога не съм се съобразявала с бабешки историйки.Имаше цяла тема-анкета за тези деветини.

Леко раждане! Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Аз не съм суеверна, но не оставям дрешките навън заради влагата . Простирам на сушилник, който вечер прибирам - повечето пъти със сухи дрехи, защото пералня пускам сутрин, вечерта си намирам други извънбебешки занимания  Wink , а за разхотките - щом навън не е минусови температури - няма проблем, слънчевита лъчи са едно от най-полезните неща за бебчо.
Виж целия пост
# 13
Това за дрешките е суеверие.
Ако се чувстваш добре и времето позволява можеш да изкараш бебчо на вън. Ние тръгнахме на розходки на 20 ден, а дотогава на терасата.
Виж целия пост
# 14
  Да...за дрешките е суеверие,но аз,като се роди София,ги прибирах вечерта,заради влагата,а не заради таласъмите Joy
  Ние започнахме по-късно да я извеждаме,защото края на ноември-декември беше студено,но ти може да изведеш твоето бебче и по -рано-в началото по малко,и постепенно да увеличаваш времетраенето Wink-пази го от вятър,мъгла,влага Confused
  Леко раждане  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия