Колко често се изхождат бебетата ви след като захранихте?

  • 558
  • 8
Здравейте!Аз кърмя бебето си на поискване и започнах захранване след 6-ти месец,но не съм заместила изцяло кърмене.До този момент съм давала зеленчукови пюрета от морков,тиква и картоф около 1/2 от 125гр. и два пъти съм давала оризова безмлечна каша с изцедена кърма около 3-4 лъжички.Проблема е,че бебчо два пъти вече се изаква на три дена по веднъж.Не е твърдо акото а кашаво,т.е. съвсем нормален вид има.Но съм притеснена от това,че бебока се изхожда на 3 дена веднъж Cry.При вас как е?Какво правите ако сте в тази ситуация?Предварително ви благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Определено след захранването честотата на изхожданията се намалява. При нас стана по около 1 път на ден, като се е случвало 2 пъти на 3 дена веднъж. След като изглежда нормално, бебо не плаче и не е неспокоен, няма повод за притеснение. Ако искаш давай пюре от сини сливи и други с разхлабващ ефект. Аз давам и каша от овесени ядки, но сме по-големи. А ориза действа затягащо. И спокойно, запека при кърмените бебета е рядко явление.
Виж целия пост
# 2
1-2 пъти на ден, но това стана 2-3 месеца след като захраних и твърдата храна стана в прилично количество  Crazy А в самото начали на захранването (6-7 м.) ги редуцирахме от 10тина на 4-5  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
При моята принцеса захранването не промени честотата на акането. Просто стана малко по-гъсто.
За справяне със запека може да пробваш следните неща:
- ти да приемаш разхлабителни храни и напитки
- да даваш на бебко пюре от круша или синя слива. На моята госпожица разхлабващо й действат също тиквата и кайсията.

От нещата, които си двала вече запичащите са моркова и картофа, така че най-вероятно от тях се е получило. Просто не ги давай самостоятелно, а ги смесвай с тиква например, за да не запичат. След време като въведеш и броколито може и с него да смесваш, то също леко разхлабва.
Виж целия пост
# 4
Алекс се изхожда по 2-3 пъти на ден, до момента не се е запичал. Съгласна съм с Таталина, добре е да редуваш запичащи с разхлабващи продукти или да ги смесваш. Но щом детенце е спокойно, няма повод за притеснение.
Виж целия пост
# 5
При нас също честотата не се повлия...акаме по 2 пъти на ден като акото е твърдо или доста гъсто, а сме само на едно заместено хранене с каша и плодове следобяд.
Виж целия пост
# 6
При нас акането докато бяхме на кърма беше един път на три дни. Откакто се захранихме акането стана по 2, а по някога и три пъти на ден. На нас много ни помогнаха плодовите пюрета, особено пюретата от праскови и сини сливи. Акото ни рядко е гъсто, но аз продължавам да кърмя три пъти на ден, а понякога и следобед, когато бебчо стане нервен и сърдит. Може би и кърмата ни помага. Пробвай с повече течности, при нас помагаха. Успех със захранването.
Виж целия пост
# 7
Имахме такъв момент и ние - на 2-3 дена веднъж и много гъсто,сега като давам и овес е 2 пъти на ден.
Виж целия пост
# 8
Преди захранването акаше всеки ден по няколко пъти по време на кърмене. Сега прави паузи от 3-4 дена най-много.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия