Момичетааааааа, ама как ми вдигнахте рейтингааа ....

  • 1 220
  • 10
Вчера мъжото се ровил из форума (м/у другото 3 часа е чел  Stuck Out Tongue  ), да види аджеба, какво толкоз му се кефя аз на тоз форум и разбира се първо се забол на рецептите, щото си похапва той, а пък аз от скоро го изненедвам с нови рецепти, прочетени тук.
И кво да види - в номинациите Лунната торта ( аз не я бях видяла Embarassed  Embarassed  Embarassed ) и крещи супер радостен и горд - ама много се изкефих да знаете, щото не съм от най-големите сръчници, пък ме и мързи  Embarassed  Embarassed  Embarassed , та все гледам по тънката лайсна да мина - нещо лесничко, нещо бързичко.
Обаче от тоз форум много се запалих, особено като има и снимка, ей дойде ми мерак, муза, вдъхновение - много ви благодарим - и двамата, защото заслугата е изцяло ваша.
 Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Аааааа моля, моля, моля....без излишни скромности! Тука мамите сме те признали за кулинар- виртуоз! Мъж ти само може да се гордее с тебе!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Да прибавя и аз моите комплименти! Вчера я направих за рожденния ден на мъжа ми и обра всички овации. Свекърва ми вече я ангарижа за рожденния ден на свекъра ми, който е в петък, Лаура /сестрата на мъжа ми/, която до сега винаги е правила тортите за разни поводи, ме обяви за конкуренция, майка ми много я хареса и каза, че като се прибере в България ще си я прави....
Благодаря
Виж целия пост
# 3
Поздравявам те и аз! Правих тортата за 14.02 във форма-сърце, стана невероятна!
Тоооолкова лесна и вкусна! Препоръ4ах я на 3 приятелки.
Виж целия пост
# 4
bibi, Лунната торта за мен поне е цяло вълшебство!  Heart Eyes Направих я веднъж, изядох я почти сама  Embarassed , и като свърши веднага купих пак продукти и я направих наново. Хем става бързо, хем е... божествена! И всеки ден да я ям, няма да ми омръзне. Не преувеличавам, аз винаги пиша това, което мисля. Дори тортата "Крем а ля крем", която пробвах преди това и дадох рецептата тук, в сравнение с тази не е нищо. Мое мнение, де...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
И аз да потвърдя, че лунната торта е върха, но като я разрязах се поразтече не мога да разбера защо? Ето как изглеждаше:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/a_malcheva/detail?.dir=50ed&.d … 7.jpg&.src=ph

Изобщо като разбивах сметаната (тази на Президент) усетих, че остана по-редичка, но колко часа да я бъркам? Искам пак да я направя, но как да сгъстя сметаната? С желатин ли?
Виж целия пост
# 6
Аз пък я правих с Хопла и нямаше никакъв проблем. Сметаната се разби на много гъста пяна (направо твърда) и си остана така. Може би е от сметаната ти, такава аз не съм ползвала.  Confused
Виж целия пост
# 7
Зантригувахте ме с тази фантастична торта, а нещо не можах да я намеря.  Stupid ХЕЛП!
Виж целия пост
# 8
250 гр маслени б-ти се счукват и се рабъркват с 60 гр. разтопено краве масло. По желание се капва малко ромова есенция. Разстилат се на дъното на тавичката и се натъпкват добре (като за чийз кейк).
В тенджерка се разтапят 3 бели шоколада ( може би може с млечни, ама ние сме фенове на белия) и 150 мл. течна сладкарска сметана - слага се на слаб котлон или на водна баня. Разбърква се , докато шоколада се разтопи изцяло. Остава се за поизстине малко. Отделно се разбиват с миксер още 400 мл. течна сладкарска сметана и се добавя разтопения шоколад. Може пак да се капне шоколадова или ромова есенция по желание (аз слагам ромова). Изсипва се върху бисквитите. Заглажда се и муш в хладилника за 2-3 часа. Преди сервиране може да се наръси с - какао, коксови стъгротини, нес-кафе.
Шоши,това е рецептата накратко,аз съм си я прехвърлила в личния тефтер. Биби беше писала,че се прави в откопчаваща се тава за торта,за да е лесно да я сервираш в естетичен вид.
Виж целия пост
# 9
А Mет4ица ти е отговорила -аз вече топя шоколадите и сметаната в микровелето - за по-мързеливо  Twisted Evil  Embarassed , повечето моми казаза, че маслото е малко - верно е - и аз за 14-ти февруари я правих с бисквити Победа ванилия и сложих 100 грама. Иначе когато е с маслени е достатъчно, но те пък са скъпички.
Виж целия пост
# 10
Благодарско и на двете за рецептата  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия