Майка откри парче стъкло в пюре от Млечна кухня

  • 3 116
  • 61
Млада майка намери в пюрето на детето си парче стъкло колкото нокът и достатъчно остро, за да увреди фатално дори стомаха на възрастен човек. "Ужасих се. Ако не бях видяла, ако го беше глътнало детето? Може ли да се допусне такова нещо, при това в специализирана детска кухня, където би трябвало сигурността и хигиената да е гарантирана?", пита Таня Илиева.
Тя веднага сигнализирала в Детска млечна кухня за "находката", която намерила в бурканчето с детско плодово пюре, взето оттам.
Изключително неприятен е този инцидент, веднага ще разпоредим да се вземат още по - строги мерки, за да не се допуска втори път подобно нещо, категорична беше шефката на общинския отдел "Здравеопазване" Даниела Константинова. Според нея е възможно някой от бурканите, в които майките получават храната на децата си, да се е пръснал при стерилизацията и късчета стъкло да са прехвръкнали в някоя от съседните съдинки. Но е страшно, че после служителките не са го забелязали, докато са пълнили храната. В момента общината купува по 8 - 10 000 буркана годишно, тъй като съдовете се чупят често в стерилизаторите. До месец започваме ремонт, ще има  иново оборудване за миене на съдове, при което подобен инцидент няма да бъде възможен, каза Константинова.
Преди години, когато гръмна скандалът със салмонелозата в млечна кухня и десетки деца бяха заразени, РИОКОЗ препоръча майките да носят от дома си съдове за храна. Това така и не се прилага навсякъде - жените се оплаквали, че така се бавят много, докато чакат да им напълнят съдовете. Другата възможност е да се оскъпи с 30 стотинки купонът, за да се слага тя в пластмасови купички за еднократна употреба, но и това води до протести на родителите.
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 1
Във Варна всеки си носи бурканчетата.Така е най-добре според мен.А още по-добре е да си готвиш за детето,вместо да взимаш готова храна от кухнята.
Виж целия пост
# 2
Никога не съм взимала храна от Млечна кухня!!!  NaughtyВинаги съм се чудила на майките, които го правят newsm78
Виж целия пост
# 3
 Tired Ох, това го знам, голяма трагедия стана.

Виж целия пост
# 4
Еее айде стига де - чудела си се на майките,които го правят....ми знаеш ли колко майки, нямат пари да купуват готови пюренца , или да купуват продукти , за да готвят, или дори тока да си платят за готвенето
Не така крайно,моля, не така..... Naughty Naughty Naughty

Млечната кухня е много полезна за много майки и бебета, това обаче НЕ оправдава случката в никакъв случай Sad
Виж целия пост
# 5
Никога не съм взимала храна от Млечна кухня!!!  NaughtyВинаги съм се чудила на майките, които го правят newsm78

как ли ми оживя детето, след кат яде 2 години кухня, милото то.
Виж целия пост
# 6
Никога не съм взимала храна от Млечна кухня!!!  NaughtyВинаги съм се чудила на майките, които го правят newsm78

как ли ми оживя детето, след кат яде 2 години кухня, милото то.
БЕ ...да се чудиш направо....
но да не променаме темата в заяжданица Wink

За кухнята, става въпрос за град Русе.Сега е се ремонтира месец и нещо и много мои приятелки се чудят какво да правят...Ние още не сме се записали, че е малък, надявам се да стане до месец наистина
Виж целия пост
# 7
Не се чудя на тия , които нямат! Познавам доста, които имат финансови възможности, ама ги мързи да сготвят на децата си, а 3лв. (вместо за пюренце) предпочитат да ги похарчат за лак за ноктите си!!! Ей на такива им се чудя newsm78
Виж целия пост
# 8
Нищо за детските кухни не може да ме изненада  Grinning
Виж целия пост
# 9
 Tired Ох, Никол, знаех си, че ще цъфнеш и ти в темата.
Виж целия пост
# 10
Tired Ох, Никол, знаех си, че ще цъфнеш и ти в темата.

Не може ли  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Аз съм доволна от кухнята,но не мога да разбера защо майките не се съгласят да дават със стотинки повече и храната да я дават в съдове за еднократна употреба.Смятам че за всички ще бъде по-лесно
Амбър и в Русе всеки си носи бурканчета,но взима готови пълни защото няма как да пресипват на място.
Виж целия пост
# 12
Не се чудя на тия , които нямат! Познавам доста, които имат финансови възможности, ама ги мързи да сготвят на децата си, а 3лв. (вместо за пюренце) предпочитат да ги похарчат за лак за ноктите си!!! Ей на такива им се чудя newsm78
Ами чуди си се, безплатно е все още. Излизай всеки ден в 8, прибирай се в 7 и готви по 3 разнообразни манджички на детето си . Аз пък се чудя на такива, дето си нямат друга работа, ами само си се чудят....и обобщават.
Нищо за детските кухни не може да ме изненада  Grinning
И аз , ако имах мама и тате да ми пращат готвено в бурканчета с домашни продукти-нямаше да откажа. Wink
Виж целия пост
# 13
Айде сега, и аз работя по цял ден и въобще не ме бърка сутрин да направя едно ядене.

Мисълта за детската кухня с големите казани ми е много неприятна, а който е доволен - нека си я ползва със здраве и дано не се откриват повече такива находки Simple Smile
Виж целия пост
# 14
И аз , ако имах мама и тате да ми пращат готвено в бурканчета с домашни продукти-нямаше да откажа. Wink


и аз, ама нема. така че - или трябва да шариш кинти за пюрета, или вместо да си навън на разходка, да си вкъщи и да готвиш. или - млечна кухняSimple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия