Как се пише договор за делба?

  • 2 699
  • 6
Здравейте.
Доста се чудих къде да пусна тая тема. Ако не е за тук, моля модераторите да я преместят.

Имам следния проблем: Съсобственици сме на един селски имот с братовчедка ми. Трябва да направим договор за доброволна делба, но нямам представа как се пише. Някой от вас писал ли е такова нещо? Или ако знаете поне къде мога да прочета нещо или да видя някакъв образец? Гледах в Гугъл, но нищо не намерих.

Предварително благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Най-лесно става, като се отиде при адвокат.
Виж целия пост
# 2
Мога да ти пусна такъв договр,но е много индивидуален заради описанието на частите ви и на дадения имот.Така че веднага ти казвам,адвокат-80лв.
Виж целия пост
# 3
Най-лесно става, като се отиде при адвокат.

Не само - най-сигурно става като се отиде при адвокат, а не се правят "самоделки". Има нагледен опит за резултата след такива "самоделни" договори. Идват после, ама полза никаква...
Виж целия пост
# 4
Идете при адвокат или при нотариус.
Виж целия пост
# 5
Аз ходих при нотариуса да го питам какви документи ми трябват и той ми каза, че трябва да си подготвим договор за доброволна делба, данъчни оценки и скицата за разделяне на имота на два нови УПИ. Затова реших, че трябва да е нещо написано от нас, но щом може да се подготви и от нотариус - май ще е по-добре.
Виж целия пост
# 6
Пусни темата в www.lex.bg
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия