събиране на кърма

  • 456
  • 2
здравейте, моето бебче е на 5 месеца и 10 дни и искам да го оставя за половин ден н баба му. проблемът е, че трябва да му оставя кърма за две или три хранения, но като се цедя след ядене нищо не изтича. предполагам, че гърдите ми произвеждат точно колкото има нужда бебчо, но как тогава да събера кърма за храненията, когато няма да съм тук. опитах днес да му дам адаптирано мляко, но той отказа категорично - гледа ме все едно му давам ужасна гадост. опитах от адаптираното мляко и не е далеч от истината, че има ужасен вкус, пък и той до момента нищо друго освен кърма не е приемал. та въпроса ми е вие как се справяте с подобен проблем. трябва да го оставя в неделя, пък до момента успях да събера само 80 мл. помагайте, моля!
Виж целия пост
# 1
При мен удачно се оказа да кърмя от едната гърда и да изцеждам едновременно с това другата - така млякото тече лесно и се събира повече мляко на едно изцеждане, а за дребната не представляваше проблем пак да си суче и на тази гърда, като свърши с първата и да се нахрани. Бебетата наистина изсукват много повече и по-добре гърдата, отколкото помпата Grinning
Виж целия пост
# 2
И аз така се справях. Давах само от едната, а след това изцеждах другата. И малкия не даваше признаци да е останал гладен. Наистина бебчетата се справят много по-добре от помпата. Докато сучат, гърдата продължава да пуска мляко. Поне такива са моите наблюдения. Може и ти да опиташ. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия