разбират ли бебетата ви откъде идва даден звук и обръщат ли глава в тази посока?

  • 2 186
  • 9
забелязвали ли сте дали бебетата ви разбират откъде идва звукът от нещо.забелязах,че когато бебка плаче и вляза в стаята и запаочна да и говоря,но без да ме вижда(защото беше обърната към стената)се успокоява.но не може да разбере по звука,че трябва да се обърне,за да ме види.едва като и покажа ръка примерно обръща глава.правих и изследване и знам ,че чува,но нем ога да разбера кога е нормално да може да се обръща по посока на звук.кажете как е при вашите деца?
Виж целия пост
# 1
А колко е голямо детето?
Виж целия пост
# 2
Кажи първо колко ти е голямо детето  Grinning
Мойто като ме види и почва да подстача, прави си ръцете като лъв, зяпа пак така и почва да пищи... Ама теб тва не те интересува в случая, аз само да си кажа  Mr. Green Heart Eyes
Ама твойто сигурно е на 2-3 месеца и затова питаш  Peace
Виж целия пост
# 3
о пропуснах най важното.Мари е на 7седмици
Виж целия пост
# 4
Много е малка още за да се обръща по посока на звука. Едва към края на 2-рия - средата на 3-тия месец бебетата започват да следят с поглед, а за обръщането по посока на звука мисля че даже и по късно става. А и всяко дете си се развива индивидуално. Имай търпение  Grinning
Виж целия пост
# 5
Мойто е на 15 дена и ме "гледа" с ухо. Всъщност се обръща по посока на звука, но с уши, тъй като не вижда Wink
Виж целия пост
# 6
Криси започна да се обръща по посока на звука още към края на 1-ия и началото на 2-ия месец.
Виж целия пост
# 7
Нормално е на тази възраст да се ориентира по този начин. малко по-малко възприятията ще се усъвършенстват и много бързо ще те намира  Hug
Виж целия пост
# 8
На тази възраст бебетата се ориентират по миризмата. Много са малки, за да разберат, че гласа на мама идва от ляво или дясно, за да се обърнат в правилната посока.
Виж целия пост
# 9
Първите дни , когато се прибрахме в нас от болницата, аз експериментирах с музикална играчка. Слагах бебето по гръб на спалнята и му я пусках от различни места. За мое учудване - той винаги се обръщаше по посока на звука и търсеше с поглед нещото, което чува. Бях много щастлива и успокоена.
Пробвай и ти така. Ще имаш успех, но бебчето не го завъртай на нито една страна, за да може то само да се завърти в желаната от него посока.
 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия