Да продължа ли стимулацията. Съвет за лекар?

  • 826
  • 6
Здравейте момичета, нова съм във форума. Четох вашите мнения по много въпроси и реших, че може да ми помогнете със съвет. Имах детенце, което почина поради лекарска грешка преди 1год и 7 мес. от тогава до сега правим опити с мъжа ми да имаме отново дете, но безуспешни. Ходих при няколко гинеколога по проблема и се почна една одисея с различни мнения и вече незнам на кого да вярвам. На ръба на отчаянието съм. Първия /умишлено не цитирам имена/ без да ми направи изследвания само на ехограф ми казва, че ми няма нищо и да продължаваме да правим опити и, че ще стане. Така продължи половин година. Отивам отново и пак само с преглед на видеозон ми изписа клостилбегит - " за всеки случай" 2х1 и ще стане - няма причина да не стане. Два месеца пих клостилбегит и нищо на третия месец не ми дойде - радост, че съм бременна - 50 дена го няма - отидох на преглед, като преди това си направих тест - теста е отрицателен, но аз нищо не му казах предварително. Прегледа ме отново на ехо и ми казва, че не е сигурен дали има бременност и да се видим отново след седмица, за да установи бременността. През това време ми дойде. До като започна да пия клостилбегита "за всеки случай" менстр. ми беше като часовник -редовен цикъл, нормално всичко. От както започнах да го пия и целият организъм ми се разбута, напълнях с 10 кг,. Цикъла ми идва когато си иска и ми върви дори и по 20 дни е не винаги обилно, но смятам, че това не е нормално. Отидох при друг - изпратиме на хормонални изследвания, които направих, когато трябваше и под негово ръководство и отново ми изписа клостилбегит. Изследванията ми били хубави /като на 30 годишна, бел. аз съм вече на 44 и това доста ме притеснява за менопаузата - нямам физическо време/ и нямало проблеми - имала съм хубава зародишна тъкан и т.н., но да го взимам. Взех го отново и получих киста на яйчника, която се установи от преглед. Нямало страшно щяла да се махне, организма ми реагирал много "бурно" на клостилбегита и за това да намаля дозата на половина х1т. дневно. Проявих малко самоинициатива, защото не се чувствам добре от него и този месец не го взех. Отидох на преглед да видим дали поне кистата ми се е махнала, но той не иска да ме прегледа, защото нямало смисъл след като не съм взела клостилбегита. Др. месец отново да го пия и да отида. Не знам дали да го сменя - не смятам, че след като организма ми реагира бурно на това лекарство и имам кисти от него, че трябва да го пия отново и отново. Няма ли друг начин да се стимулира процеса, ако наистина има нужда, и при кого ме съветвате да отида. Менст. цикъл взе много да ми се скъсва от 28 дни сега е 18 или 15 дни - оскъден като зацапване и като започне както ви писах по 20 дни. Мисля, че не е нормално това. Моля, ако някоя от вас е преживяла подобно нещо нека ми пише във форума или ми кажете при кого и къде да отида за свестен съвет, за иследвания и помощ. Знам какво е да имаш дете и знам как боли да го изгубиш и да  очакваш да имаш тази радост отново.
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Р.S. От Пловдив съм
Виж целия пост
# 1
NICYTA , съжалявам за детенцето ти Sad Hug.
Незнам при кой лекар си ходила досега. Не мога да коментирам действията на лекаря, мога само да ти препоръчам да направиш консултация с д-р Даскалов в клиника Торакс.
На колко години си била, когато си забременяла и родила детенцето си? От постинга ти не е ясно. В смисъл ако е минало доста време от тогава, може да са се променили много неща. При мъжа ти също? На него правили ли сте спермограма?
Виж целия пост
# 2
Благодаря много за съвета. На 40 години родих нормално - не секцио, и то родих много бързо и лесно. Нямала съм гинекологични проблеми до сега никакви. От както започнах да взимам клостилбегита от тогава ми започнаха проблемите. Хормоналните ми изследвания на LH, FSH, естрадиол и прогестерон са хубави както ви писах. Спермограма на мъжа ми не сме правили. Ще потърся помоща на д-р Даскалов от Торакс, ще му обясня всичко до момента какво се е случило, да видим какво ще бъде неговото мнение. Каквото трябва всичко ще направим, само и само да имаме отново такава радост.
Ако имате още информация или въпроси пишете ми.
Виж целия пост
# 3
NICYTA, повече не пий клостилбегит, с оглед на възрастта ти трябва стимулация, но с гонадотропни вещества. Трябва и спермограма на съпруга ти, понеже предишната бременност може да е станала случайно. Аз на твое място бих направила стимулация с гонадотропини с инсеминация при д-р Даскалов в Торакс. Не отлагай нито ден, защото на тази възраст качествените яйцеклетки са малко и няма време за експерименти.
Виж целия пост
# 4
NICYTA добре дошла във форума. Пожелавам ти от сърце да не се задтржаш тук дълго време. Съжалявам за всичко което си опреживяла.

И аз като Лали смятам че не е добре да пиеш Клостилбегита. Посети д-р Даскалов и направете схема за действия. Аз съм негова пациентка и съм доволна много. Като начало спермограма и тест за проходимост на тръбите ти ще е добре.

Успех!
Виж целия пост
# 5
Здравей, аз също имах проблемно забременяване и пиех клостилбегид. Но аз го пиех за хормонална стимулация, защото имах ниско ниво на прогестерон, т.е нямах овулация. При това го пиех под строг контрол. След цикъл лекарят ме преглеждаше за неличие на киста, след това определяше големината на фоликула и ако беше достигнал небходимите размери, чак тогава пиех клостилбегита, но мисля чебяха в много по-малки дози. И доколкото разрах от лекаря, май Кл. се пие не повече от два месеца, след това се прави пауза и чак след това отново може да се пие. Е, освен това бях правила и други изследвния - проходимост на тръбите, спермограма, но все пак аз никога не бях забременявала, докато при теб е различно. Слава богу забременях след втория месец стимулация с Кл., но нали ти казах, че винаги ми следяха нарастването на фоликулите, никога не го пиех ей така. Въпросния лекар е д-р Коларов от кка Св. София. На мен ми го препоръчаха приятелки забременели след лечение при него и аз затова отидох. Иначе къде ли не съм ходила. За сведение и аз съм на 32г, а приятелката ми която роди при Коларов е на39г. Дано не съм те отечила, но знам какво ме беше на мен и как съм сега с моята малка принцеса. Успех и ако имаш въпроси питай.
Виж целия пост
# 6
уважаеми пациенти, моля, не се обменяйте диагнозите!

Nicyta, съжалявам много за загубата ти и ти пожелавам да успееш в твоето начинание. не ходи повече при този лекар, който те е тъпкал с Клостилбегит - той е неграмотен мошеник, мога да го твърдя уверено само по описанието, което си дала на начина му на действие.
в Пловдив аз се доверявам безрезервно и имам лични впечатления от д-р Даскалов от Торакс, който са ти препоръчали и момичетата. бързо върви при него и не губи никакво време в чудене повече.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия