Помагайте момичета!Какво да правя?

  • 603
  • 12
Здравейте!От две седмици започна да не ми стига млякото за последното кърмене и за това по съвет на педито вместо да дохранвам след кърмене му заместих предпоследното хранене с Аптамил 2,за да имам за последното,че  малкия така заспива.Имахме големи трудности докато се научи да яде от шише,защото до този момент малкия не е пил нито вода,нито е ползвал залъгалка.За няколко дни се научи.Проблема обаче не е в шишето,както аз си мислех,а в млякото,изобщо не го харесва.Педито ми каза да му добавям към млякото от бисквитите Плазмон.Резултата е:първите 2-3 дни го хареса и сега пак изяжда първите 40гр и се започва с плач.
Знам че мога да давам от някакви пюрета Лека нощ,но не мога да намеря от тях.Ще се радвам ако някой знае къде мога да намеря.Какво мляко да взема,за да го хареса бебо?Ако ми изчезне напълно кърмата незнам как ще се оправим.Днес ще пробвам да добавя плодова каша към млякото.Знам че мога да храня с каши,но ги избягвам защото бебо наддава много.Съжалявам че стана дълго.Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
А защо просто не смениш млякото!? Може би просто не му харесва вкуса. Моят син от раждането си пие НАН и нямам проблеми.

Иначе каши Лека нощ имат Хип и Ганчев. Аз съм в Дружба и тук ги има на 2-3 места. Провери бебешките магазини около вас, в хипермаркетите по-рядко съм виждала, но в Билла има със сигурност. Peace
Виж целия пост
# 2
nana77,благодаря ти!Адаптираните млека не са ли с еднакъв вкус!?А и аз незнам с какво друго да опитам.Фризолак 2 може ли?
Виж целия пост
# 3
О, не, далеч не са с еднакъв вкус.
Давала съм на Калоян да пробва Фризолак - изобщо не пожела да пие. Попитай педито си най-добре, а иначе колкото мами има във форума, толкова мнения за АМ ще чуеш.
Лично аз съм много доволна от НАН-а. Калоян си го пие с апетит, не е повръщал, не се е запичал, въобще нищо му няма от обичайните оплаквания на други мами.
Виж целия пост
# 4
Мила , само искам да кажа че съветът на педиатъра ти е погрешен, защото колкото повече време бебето ти не суче , толкова повече ще намалява кърмата ти, тъй като не си седи складирана в гърдите ти , а се произвежда докато бебето суче, така че колкото повече време прекарва на гърдите ти то ,  толкова повече кърма ще имаш.
По въпроса за АМ за жалост не мога да взема отношение , тъй като съм ползвала само Нутрилон за направа на безмлечни каши и толкова .
успех !  Grinning
Виж целия пост
# 5
според мен не давай каши Лека нощ!нямат никакъв ефект, моето дете по-бързо огладнява след тях!препоръчвам ти Нутрилон 2 - аз кърмих до 8 м и детето съвсем спокойно премина на Ам!явно вкуса на това мляко е сходен, а и има бифидус, който и помага в храносмилането!пробвай, не е скъпо, а е вкусно очевидно!
Виж целия пост
# 6
Относно кашите "Лека нощ"-мога да развенчая мита,че от тях се наддава.Ния яде каши от 5 месец и си върви съвсем нормално.Но ако мислиш,че варианта не е удачен,т.е. да му даваш само каша мога да те посъветвам за да не сменяваш млякото можеш да добавяш по 1-2 лъжици каша в него.Аз купувам тези на Хумана.Кашата "Лека нощ" на Хумана е с банан и разни други неща (за съжаление не се сещам в момента какво точно още съдържа),но е много вкусна и със сигурност ще промени вкуса на млякото.А АМ Хумана 3 може да се дава от 8 месец и е с вкус на банан и ванилия.Леко е и се възприема добре от бебетата,също така помага на храносмилането.Така че вариантът Аптамил+каша може да помогне,докато станете на 8 месеца и тогава да го смениш.Но се консултирай с лекарката за всеки случай Peace
Виж целия пост
# 7
Милумил е много вкусно мляко.Има вкус на ванилия.Препоръчват го на злояди бебета.Мисля че ще му хареса.Но не е препоръчително да се сменя млякото много често.Така че избери едно АМ и давай известно време от него.Бебка просто не е свикнал с вкуса на АМ и му трябва време.Бъди търпелива и успех.
Виж целия пост
# 8
Аз не мога да разбера защо педиатъра ти е предложил Аптамил 2 при положение , че сте на 7 месеца ??? Според трябва да вземеш 1 или да смениш с друго мляко - Фризолак , Нан , Нестле , Милумил и т.н.
Виж целия пост
# 9
Аз не мога да разбера защо педиатъра ти е предложил Аптамил 2 при положение , че сте на 7 месеца ??? Според трябва да вземеш 1 или да смениш с друго мляко - Фризолак , Нан , Нестле , Милумил и т.н.
Ами защо пък 1 при положение,че то е за бебета до 4 месеца???Става въпрос конкретно за Аптамил,пише го и на кутията.
Виж целия пост
# 10
Благодаря,майчета за отговорите!Вчера взех бананова каша и мляко на Nestle хипоалергенно(по-горе бях писала,че е с лека форма на атопичен дерматит),резултата е :плаче,върти се и пищи, дърпа ме за блузата и казва "ма-ма-ма".Накарах баща му да го храни,за да не ме усеща,но не стана.Накрая му дадох да суче от мен каквото има,миличкия беше толкова разстроен че заспа.Ще изчакам няколко дни и пак ще опитам,че само като види шишето и започва да се сърди.Взех от пюретата Лека нощ ще опитам и с тях.Не ми остава нищо друго,освен да се моля да не ми спира кърмата,че тогава не знам какво ще правим.
Виж целия пост
# 11
Да ти кажа проблемът май не е във вкуса на млякото, а че не го получава от теб newsm78 Защо не пробваш да го храниш в поза максимално близка до тази, в която сте се кърмили?
Виж целия пост
# 12
Да ти кажа проблемът май не е във вкуса на млякото, а че не го получава от теб newsm78 Защо не пробваш да го храниш в поза максимално близка до тази, в която сте се кърмили?
това е много добра идея!!!аз започнах да дохранвам с по 30 гр. АМ, но го давах преди кърменето, и то държейки шишето от вътрешнете страна в близост до гърдата ми. давах го преди кърменето, защото не заспиваше ако няма цицка преди сън!пробвай така може да стане, а иначе и аз мисля като другите мами - избери едно мляко  и не замествай цяло хранене, съвсем ще ти спре кърмата, по-добре дохранвай! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия