Признак на глад ли е ...

  • 2 471
  • 21
Като ни изписаха в петък, горе-долу успяхме да задържим режима на хранене от родилното - на 3 часа с нощна пауза.
На следващия ден обаче започна да де размрънква все по рано - на час и половина - два... а през нощта се събуди към 3 и и дадох малко вода - само колкото да заспи (предполагам в родилното са ги поили много обилно през нощта), а после към 4.30 вече започна да  си плаче яката и едвам докарахме до 6 за мамбото. А иначе гърдите ми бяха като камък и бях много  доволна от усещането, че ще си нахраня обилно мъничето. После до обяд се будеше точно на три часа и после се започва по-рано и по-рано, като искаме и от другата цица newsm78
Въпроса е, че няколко пъти се случи да заспи на гърдата, а аз докато я оригна и сложа да спинка, тя пак се разплаче и започва да прави муцки за сукане. Пак я сложа - пак суче. По принцип си има много здрав сукателен рефлекс и колкото пъти я сложа, все е със заислка се хвърля на цицата Simple Smile После тъкно дремне малко и пак започва да мрънка...
Аз си реших, че нещо я дразни коремчето, но пък всеки път иска да папа newsm78
това значи ли, че е гладна и не и стига?
Притеснявам се, че като направи такава серия от ядене в рамките на час и половина (с почивките) и то от двете гърди, ако се събуди пак няма да има какво да и дам Thinking
Но в същото време след такава серия си прави доста солиден сън и ... не знам вече какво да мисля.
Извинявам се, че много се разпрострях в обясненията, ама да си кажа цялата мъка Blush
Виж целия пост
# 1
Аз кърмих и нощно време.
Остави детенце само да си направи режима. Има моменти когато яде и по малко от 3 часа и аз така се бях шашнала в началото, че се храним много често.
ще имаш кърма не се притеснявай. Кърмата се образува колкото повече е търсенето, толкова повече се произвежда  Embarassed.
Така с често кърмене се стимулира образуването на кърма.

Колко памперса на денонощие много добре напишкани сменяш?
Трябва да са 5-6 добре напишкани.
Виж целия пост
# 2
само да добавя към поста на goldenova че броят на пампите важи ако не даваш вода.
Аз още кърмя дъщеря си през ноща.Нормално е детенцето ти да прави такива паузи и да заспива на гърдата , тъй като още е малко и слабичко и не може да изсуче достатъчно .
Моят съвет е - не го оставяй да плаче през ноща и не му давай вода.Сега то се нуждае единствено от мама. Simple Smileщом плаче , значи има нужда ,щом спи значи няма , така че въоръжи се с търпение .
Освен това никога не можеш да знаеш точно колко е изсукало , за това не се притеснявай ако е гладно отново толкова скоро , нали ?!
Много добре ще е ако има някой около теб , който да ти помага , за да можеш да кърмиш   бебо винаги когато се нуждае , а през останалото време да си почиваш.
Аз например винаги когато си бях у дома кърмех легнала и държах близо до себе си чаша вода или сок , както и сухари или ядки за хрупане , защото понякога се оказвахме като скачени съдове доста дълго време.
Успех !  Hug
Виж целия пост
# 3
Честита радост!
Не виждам защо се притесняваш. Поведението на бебето ти е напълно естествено. Вече не се кърми под режим, не се налага нощна пауза и не се предлага вода, която да залъже бебето. Съобразяваме се с бебето.  То само ще си изработи режим. Едва ако не си осигури 8-10 кърмения през първия месец, ти трябва да инициираш кърменето, но при вас не е така.
Ако имаш време, прочети в библиотеката. Има много инфо за кърменето. За предлагането и на двете гърди, но едва, когато е изсукало добре първата, за да получи по-мазното и засищащо задно мляко.

Не зная защо се вързваш на тези 3 часа и нощна почивка. Странното е, че в родилните домове продължават да настояват и препоръчват този режим. Следвайки тези препоръки, аз преди 9 год. не можах да кърмя дъщеря си. Този път бях по-информирана и все още кърмя, макар и с дохранване.

И да ти напомня, че при бебетата усещането за глад е свързано с болка.  Нима ще оставиш бебето да плаче, за да спазиш часа за папо? През нощта може да вземаш бебето да спи при теб и да кърмиш легнала /даже спяща/, ако ти се буди често.

Сега ще се включат и други мами с повече опит.
А от мен пожелания за дълго кърмене
Виж целия пост
# 4
Мило мамче, ако искаш да кърмиш дълго и успешно, води се по бебето. То знае кога е гладно и кога не.
Първо, режима в болницата е създаден за улеснение на персонала, а не за доброто на бебето. Ако беше на изкуствено хранене, режима на 3 часа е разбираем, но при едно изключително кърмено бебе е по-добре да му предлагаш гърда по честичко. С времето то само ще си изгради режим и този режим ще се променя често според потребностите на бебчето.
Второ, не е добра идея да залъгваш бебето с вода през нощта, а ако даваш вода със захар си е направо вредно. Ако едно бебе има нужда от нощтна пауза, то просто ще спре да се буди през нощта ! Ако държиш да му предлагаш вода, което не е задължително, прави го когато не е гладна. Не я насилвай ако не иска, тя всичко си набавя от кърмата. А и всяка поета течност от бебето е за сметка на кърмата.
Трето, колкото повече бебето суче, толкова повече кърма се произвежда. Много погрешно е да мислиш, че ако гърдите ти са на камък, следователно ще има много манджа за бебо и обратното, ако са меки гърдите ти значи няма. Принципа е съвсем друг. Моите гърди не са били препълнени от месеци, а мляко има за три бебета. Скоро кърмата ти ще се регулира и гърдите ти няма да се препълват. Да не решиш тогава, че нямаш кърма. Кърми начестичко и винаги ще има достатъчно.
И още нещо, чети в библиотеката на форума и в самите теми. Тук има мноооооого полезна информация за всичко свързано с кърменето.
Успех и дълго и щастливо кърмене.  Hug
Виж целия пост
# 5
много ви благодаря  Hug
уж във всяка свободна секунда гледам да чета в библиотеката, но все имам въпроси Blush
Нали уж трябвало стомахчето да си почива  newsm78 между храненето, то при нас е много нерегулирано всичко. Изцока всичко и след 30 мин иска пак... ама като няма - ме ползва за залъгалка.
Не е ли вредно да си задоволява сукателния рефлекс на цица?
Или сега е добре, защото може и така да стимулира гърдата?
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, Бенита,
и ние като се прибрахме бяхме на същото дередже  Simple Smile Суче малко, заспива, след половин час се буди с рев, пак суче и пак, и пак. Нямах половин час свободен и все си мислех, че нещо й има. На всичкото отгоре още бях със следродилна депресия и направо се побърквах. Ако знаеш колко съм плакала. Но сега знам, че е било така, защото още е била много мъничка и е нямала сили да суче по - дълго, за да се наяде. И изобщо не се мъчи да запазиш режима от болницата, и на мен докторката ми каза, че последното ядене трябвало да е в 24 часа и после пауза до 6, ако се събуди - водичка. Ми то детето гладно как ще му давам вода? Няма да си претовари стомаха, ако това са ти казали, няма как да стане щом е само на кърма. В болницата ги оставяха да реват по цяла нощ сигурно, будили сме се с другите майки, а акоушерката си гледа телевизия или спи   #2gunfire
Малко със закъснение - честито бебче, да ти е живо и здраво и много да се слушкате  Heart Eyes
И бъдо спокойна. Това е най - важното, за да можеш да се радваш на детето и да откликваш правилно на нуждите му.
Виж целия пост
# 7
много ви благодаря  Hug
уж във всяка свободна секунда гледам да чета в библиотеката, но все имам въпроси Blush
Нали уж трябвало стомахчето да си почива  newsm78 между храненето, то при нас е много нерегулирано всичко. Изцока всичко и след 30 мин иска пак... ама като няма - ме ползва за залъгалка.
Не е ли вредно да си задоволява сукателния рефлекс на цица?
Или сега е добре, защото може и така да стимулира гърдата?
Откъде знаеш, че няма? То докато си суче млякото си слиза, защото алармира организма, че трябва да произведе мляко. А и те ползва за да се успокои по скоро, а не за залъгалка Simple Smile Ние заспиваме на цица също Simple Smile и няма какво друго така добре да я успокои. С времето ще си регулирате и храненията няма да остане така, до месец най - късно ще се ориентира в обстановката, то още горкото не знае къде и какво е Simple Smile спокойно.
Виж целия пост
# 8
Аз вече 8 месеца кърмя моя бебок без да гледам часовника. Залъгалка не ползва, тъй като гърдата му е винаги на разположение да си удовлетворява сукателния рефлекс. Бебето ми е здраво, усмихнато, колики не е имал, не е плакал никога.
Горещо ти препоръчвам този начин на кърмене-много по-лесно е за майката, а и бебето е щастливо. Наистина първия месец може бебето да суче почти непрекъснато и да не ти остава време за нищо друго, но постепенно бебето започва да се нахранва по-бързо и да прави по-големи паузи.
Не забравяй, че кърменето не е само за нахранване, а и за успокояване, приспиване, утоляване на жаждата, против колики и т.н., не виждам нищо лошо в това, че бебето ни използва за залигалка-все пак по-добре да суче, отколкото да дъвче парче гума.
И последно-искам също да подкрепя майките преди мен-това, че гърдите ти са меки и ги усещаш празни не значи че няма мляко. Аз вече 7 месеца не съм си усещала гърдите препълнени, тежки. Усещам ги меки, леки, празни, но бебчо и досега е главно на кърма.
Виж целия пост
# 9
само да добавя към поста на goldenova че броят на пампите важи ако не даваш вода.


Това го пропуснах  Embarassed. Благодаря Вили.
Виж целия пост
# 10
Изцока всичко и след 30 мин иска пак... ама като няма - ме ползва за залъгалка.
Не е ли вредно да си задоволява сукателния рефлекс на цица?
Или сега е добре, защото може и така да стимулира гърдата?

Най-естественото нещо е да си задоволява потребността от сукане на цица Peace Всичко друго е ерзац, заместител, ако на майката не й се занимава, а си има друга работа!  При нас положението беше същото, но този период отмина. Смееха ми се, че сме в обичайното си състояние с бебето.  Но порасна човекът и вече суче набързо колкото да се нахрани и си намира други занимания. А че стимурира гърдата също е вярно. Изобщо няма да сбъркаш, ако й даваш когато поиска!
Виж целия пост
# 11
Ако стомахчето е претоварено, детето няма да търси да яде, така както на теб ако ти е тежко едва ли се сещаш за ядене.
От почивка няма нужда кърменото бебе, кърмата се преработва и усвоява напълно най-много за час, освен това е лесносмилаема и не затормозява стомаха, ако детето се храни през час-два, значи има и време за почивка.
Бебетата сучат не само за да се хранят, сучат за комфорт, за успокоение на болка или тревога, за да утолят жаждата си, за да са гушнати, така както са били 9 месеца в корема на мама. Ако бебето суче от жажда, то ще изпие малко, само предното воднисто мляко, ако ти изчакаш да минат 3 часа от това сукане за да спазиш режим, детето ти ще гладува цели 6 часа, тъй като предния път не е получило и задното/мазно мляко, което да го нахрани.
И не на последно място, плача е последен признак на глад при бебето, значи то вече изпитва болка (виж в библиотеката признаците на глад), едва ли ти или която и да е майчица би искала детето и да се моли плачейки от болка за храната си.
Дори да суче през половин час, не се затормозявай с режими, часовници или схеми и таблици, слушай детето си и майчинския си инстинкт и всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 12
Златни сте Hug
Даже само факта, че аз се успокоих, май подобри нещата. Сега като, че ли си спазва някакъв неин си режим и аз се нагласям към него.
Само искам да питам:
Сега на всяко хранене изсуква всичко от двете гърди. Нали не е лошо така? Има ли някакъв финт да се задоволи с едната, та другата да чака следващото мамбо или да чакам с времето и това да се  подреди?
 Hug
Виж целия пост
# 13
Сега на всяко хранене изсуква всичко от двете гърди. Нали не е лошо така? Има ли някакъв финт да се задоволи с едната, та другата да чака следващото мамбо или да чакам с времето и това да се  подреди? Hug

По-добре давай и двете Peace
Виж целия пост
# 14
Давай и от двете, но ако не иска втората-не се тревожи!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия