Трихомони и бременност

  • 941
  • 11
Здравейте,

Гинекологът ми изписа като лечение на трихомони Флажил, но в листовката чета, че препаратът минава през плацентната бариера. Чудя се дали да почна да лекувам трихомоните, щом като има вероятност да навредя на бебето. Какво ще ме посъветвате?
Виж целия пост
# 1
А какво казва доктора ти по този въпрос?
Нали той ти наблюдава бременността. newsm78
Допитай се пак до него, или вземи друго независимо мнение от лекар.
Виж целия пост
# 2
Разбира се, че ще ги лекуваш.
Аз също се лекувах с Флажил и лекарят ми изрично ме предупреди, че са опасни и трябва да се изчистят.
Без да броим моя приятелка, която при раждането инфектира бебето, заради нелекувани трихомони, не се притеснявай- лекарят добре е преценил   bouquet
Виж целия пост
# 3
Аз направих спонтанен аборт в 4 месец от трихомони.
Те трудно се виждат, а и имат нещо като опашки и могат да се движат. Могат да стигнат до матката и да направят големи поразии...
ЛЕКУВАЙ ГИ!
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви! Simple Smile
Виж целия пост
# 5
A  какво е трихомони ? Embarassed
Виж целия пост
# 6
Извинете ме за невежеството, но ентерококите, също ли са трихомони и могат ли да предизвикат също така аборт? Какви са признаците на трихомоните? Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 7
До колкото знам   - трябва да си излекувана от всичко. Нали при раждането го предаваш на бебето.. Ако не взимаш лекарството сега ти, то след това бебето ти ще го пие. Прецени си риска, а гинеколога най-добре знае.
 Peace
Виж целия пост
# 8
До колкото знам   - трябва да си излекувана от всичко. Нали при раждането го предаваш на бебето.. Ако не взимаш лекарството сега ти, то след това бебето ти ще го пие. Прецени си риска, а гинеколога най-добре знае.
 Peace
Да, права си. Аз като бременна бях постоянно с ангини и да слушам глупости, че не бива в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ да пия антибиотик, сега детето ми има стрептококово носителство.
Виж целия пост
# 9
Трихомоните са много опасни и гадни - много трудно се виждат, много трудно се лекуват. Важно е да се отървеш от тях колкото се може по-скоро.

Ако си ги предала на партньора си, също е много важно той да се лекува, за да не ти ги предава пак и пак. На него се прави кръв, урина и изследване на семенната течност, за да се установи дали ги има.

Флажил-а е ОК по време на бремеността, това научих аз.

Желая ти успех!   bouquet

Виж целия пост
# 10
Ами на мен не ми дадоха флажил - включиха ме на венозни антибиотици, но доста късно  Cry
Виж целия пост
# 11
А знаете ли дали са еднакво ефективни вагиналните и оралните таблетки Флажил?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия