Мигане - много съм притеснена

  • 4 169
  • 26
Здравейте, мамчета! От около седмица Вики започна да мига много често, нещо като тик, затваря си очичките, стиска ги и така много често. Много съм притеснена Sad. Ходих при личната, тя каза ,че това е на нервна почва, на нейната възраст децата много често правели такива неща, каза че може и причината да е съвсем незначителна. Категорично отрече да има проблем със зрението, защото признаците били съвсем различни, но не ми обясни какви, също така каза че нищо не й дразни очите, защото нито са зачервени, нито пък имат гурели или сълзят. Но тя го прави толкова често, притеснявам се да не си остане така. Какво мога да направя? Случвало си е на някое от вашите дечица?
Виж целия пост
# 1
дъщеря ти е на повече от 2г, предполагам си я водила вече на задължителна очна профилактика и се надявам всичко да е било ОК.
не допускам вариант до момента да не си я завела на годинка с или без повод.
говоря за профилактика.
вярвам, че проблем с очи в изключен като вариант от офталмолог.
Виж целия пост
# 2
Ами личната беше категорична, че няма никакъв проблем със зрението, а било нервен тик. Но дали не трябва да я водя при друг, и при кого по-точно?
Виж целия пост
# 3
Според мен в такъв случай е задължително преглед при офталмолог (очен лекар).

Племенникът ми започна така да мига на около 3 години.
Водиха го по лекари, но не намериха причина.
Мигаше, когато се притесняваше за нещо, когато започва да говори за нещо и така започна да мига много често с повод и без повод.
Сега навърши 9 години и мигането вече не съществува, но брат ми и жена му много се бяха притеснили.

И Калоян вече има нервен тик, откакто го оперираха. Постоянно си държи ушите, особено нещо ако се притесни  ooooh!
Виж целия пост
# 4
заведи го на очен лекар,задължително,
не искам да те плаша,но моят син също мигаше много,и се оказа,че с мигането се е опитвал да фокусира,
нищо няма да изгубиш ако го заведеш на преглед при специалист
успех thumbsup
Виж целия пост
# 5
Моят започна да мига така към 3 годинки ,точно по начина по който го описваш със и без причина ,като го питах защо така прави ми каза че така правели големите .Правех му много забележки и с добро и с по строг тон ,но нищо  освен лекарски преглед ти препоръчвам да спреш да отделяш внимание на това пред детето все едно че нищо не е станало.Моят престана да го прави откакто забраних на всички вкъщи да говорят за това е да му обръщат внимание и всичко престана.Дано и при вас да е това  Hug
Виж целия пост
# 6
Темата ме подсети, че не съм водила сина си на очен профилактичен преглед, а вече е на 3г. Бихте ли препоръчали лекар в София, може и на лични.
Виж целия пост
# 7
Темата ме подсети, че не съм водила сина си на очен профилактичен преглед, а вече е на 3г. Бихте ли препоръчали лекар в София, може и на лични.
Никога не съм водила Калоян на очен профилактичен преглед, никой никога не ми е казвал, че трябва  newsm78
Виж целия пост
# 8
За пръв път забелязох това "мигане" при дъщеря ми след 3-тата годинка. И аз се ошашках. Майка ми е мед.сестра, но работи в Англия и при едно от нейните връщания тя забеляза дъщеря ми за пръв път. Аз се притесних, но майка ми ме успокои, че най-вероятно е от превъзбуда покрай някакви емоции /в случая положителни, защото Мери много й липсва баба й/ За всеки случай я заведох при нейната лекарка и тя ми каза, че е реакция на вегетативната нервна система - на тази възраст при много деца се среща, особено при по-чувствителни и емоционални дечица. Постепенно това си отмина. Сега понякога при нервна възбуда го прави за момент, но бързо отшумява.
Мисля, че не е нищо страшно и при Вас, но за твое успокоение се консултирай със специалист. Все пак всяка от нас изказва мнение само от личен опит   bouquet
Виж целия пост
# 9
Тази тема е особено актуална за нас в момента. Дъщеря ми също премигва по описания начин от скоро. За мой срам аз не бях забелязала.  Embarassed Това направи впечатление на майка ми. Прави го сравнително рядко, предимно когато се съсредоточи – мисли нещо, разглежда книжка, реди пъзел или гледа телевизия.  newsm78 Водила съм я на очен преди около година. Тогава нямаше нищо обезпозпокително. Надявам се и сега да е така. Дано наистина да е в следствие на емоции.  Thinking Но определено ще се посъветвам и със специалист.
Виж целия пост
# 10
Мойта дъщеря мига когато прекали с телевизора и компютъра, като ги огранича изчезва и мигането
Виж целия пост
# 11
Моят син го правеше на две год.,ходихме на очен изписаха му изкуствени сълзи -било нормално за възрастта далекогледство при децата но мигането продължи а капките бяха голям тормоз за него.Накрая се оказа че е от преструване(пресече улицата пред една кола,аз му нашляпах дупето а съседката каза -гледай горкото как мига от страх и той почна да се преструва).Разбрах от къде духа вятъра и му обясних че така не се прави ,разбрахме се .Може би и при вас се дължи на някаква емоция само трябва да разбереш каква е .Успех.
Виж целия пост
# 12
аз постоянно пиша за профилактичните очни прегледи тук.

kalli, нашата лична офталмоложка е във Вита.
Виж целия пост
# 13
Много ви благодаря за отговорите, искаше ми се да разбера дали наистина е често срещано при тяхната възраст, както ми каза личната. Аз все пак ще отида на детски очен лекар, вече се уговорих, но най-вероятно при нас наистина проблема е на нервна почва. В момента в къщи сме малко поизнервени ,че си имаме едни проблеми /не междуличностни/ и за съжаление тя ни усеща, колкото и да се стараем да се прикриваме не е възможно напълно. Вики по-принцип е много чувствителна и емоционална и много пъти съм се чудела как ще реагира на по-сериозни промени в живота й като например детска градина, защото все още не ходи. Явно ще си имаме такива реакции  Sad
Виж целия пост
# 14
Аз все пак ще отида на детски очен лекар, вече се уговорих,


 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия