УхапваНИЯ от КОМАРи и имА ли АЛергиЯ

  • 13 531
  • 22
Синът ми ВикО е на 2г и 5м.
До сега като, че ли ухапванията от комари не са били такива...но ето, че след вчерашните игри навън така се събуди сутринта.



Дали да го водя на алерголог и дали наистина има алергия newsm78 ....че хич не ми се занимава с лекари, но ако се наложи Tired

Благодаря Ви за отговорите bouquet
Виж целия пост
# 1
Най-добре го заведи на лекар и покажи снимката, защото може отока да е спаднал до тогава! Късмет!  Peace
Виж целия пост
# 2
Големия ми син се подуваше от комари по същия начин - ухото му ставаше в петорен размер при ухапване ,имали сме и на окото също ,като вас ухапване само че на горния клепач .Много е неприятно .Вече не реагира така но е на 5 години - бях чела ,че след 100 ухапвания от комар организма вече не реагира по този начин .Сигурно има нещо вярно .Ние лятото го мажехме с препарати против комари ,кърлежи и др. ,защото има алергия и от пчели ,оси и др ..
Фенистил за мазане му облекчаваше много състоянието но мисля ,че е хубаво да се обърнете и към педиатъра ви . PeaceАлергия е .
Виж целия пост
# 3
АЗ имам алергия към някои комари - разбрах че били няколко вида комари и на това отдавам факта, че не всички ухапвания ми се подуват. За съжаление децата ми са наследили това от мен и те се подуват понякога.
Може би наистина има нещо за 100 ухапвания, само че не за през целия живот, а всяка гоина наново се подувам при първите ухапвания, докато към края на комарния сезон организма ми реагира по-спокойно.
Когато отока е много голям давам на децата противоалергичен сироп - кларитин, или аз го пия на хапчета (на сироп действа по-бързо и по-силно - не мога зда разбера защо). Иначе за сърбежа мажа с алергозан и фенистил, но не помага особено.
Най-добре действа бучка с лед върху отока - хем сърбежа минава, хем отока спада леко, действа по-добре от всякакви мазила.
Не съм се изследвала за алергии, не виждам смисъл. При мен никога не е било животозастрашаващо. Синът ми съм го изследвала, защото той има и алергия към полени, та открих че има и към кандида. Дъщеря ми не смятам да я изследвам само заради комарите. Гледам вечер да е с дълги ръкави, да не се мотаем по места с мног комари, слагам мрежи на прозорците и не паля лампа на отворен прозорец
Виж целия пост
# 4
Да ви споделя и моя опит.
Мен и големия син адски много ни хапят комари. Понякога дори имаме алергични реакции,т.е. се изриваме по цялото тяло. Добре,че са препаратите против комари и другите кръвосмучещи.

Но преди,когато ги нямаше толкова много, се предпазвах и на детето давах витамин В12. Една таблетка вечер преди да излезем и нямаме проблеми до сутринта.
Не съм сигурна, дали е правилно да се дава на деца и от каква възраст,но е факт,че след като пием таблетката,не сме имали проблеми с алергии.

Все пак съвета ми е да се консултирате за мнението ми с лекар, защото точно витамините от група В не можеха да се пият от всекиго.
Виж целия пост
# 5
Дидка, при всички случаи това не е нормално за ухапване от комар, според мен  Confused Нека го види лекар милинкия  Hug
Виж целия пост
# 6
Дъщерята на една приятелка има такава алергия. Не съм се интересувала особено, но доколкото помня я мажеше непрекъснато с препарати против комари, а за нощното спане и беше направила нещо като балдахин.
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми е така - прави вторична алергична реакция от комарите - пъпките стават на огромни плюски на втория ден, възпалява очите, започва да киха много и тече носът...
Започвам да давам антихистамини веднага /Кларитин или Фенистил, каквото имам в момента/ и мажа участъците с обрив с Фенистил гел, той облекчава сърбежа мн.бързо.
Виж целия пост
# 8
и двамата ми сина се подуват даже и повече.но нямат алергии.
Виж целия пост
# 9
Има ли вече комари?
Ние с детето сме нахапани от нещо, но не се знае от какво.
Виж целия пост
# 10
Дидка, какво е оказа в крайна сметка? Комар или нещо по-тревожно? Дано вече да е добре детенцето!
Виж целия пост
# 11
има нещо като алергия, ама един Господ знае какво е
сина ми миналата година го мазахме с какво ли против комари
по цялото му тяло се образуваха като ранички /ама не такива от разчесване/ и колко се пече на плажа и сега още му личат петната, където е бил нахапан  ooooh!
Виж целия пост
# 12
Милото, какъв тъжен вид вади  Confused
И аз мисля, че има някаква алергия от комари...
Може пък повечко комари да са го ухапали на това място...
На мен ми излизат такива "топки" при повечко ухапвания...
Ползвай стикове или спрейчета против комари Дидке.
Виж целия пост
# 13
Дидка, какво е оказа в крайна сметка? Комар или нещо по-тревожно? Дано вече да е добре детенцето!

Комар е и казаха, че няма алергия, просто кожата му е по-чувствителна или при повече от едно ухапвания се получава така Tired
Мажа с ОФФ, в стаята има машинка за комари, слагам разни мазила и тази сутрин се събуди отново с поне 10 хроли на лицето Sad

Вече не знам какво да купувам Tired

Дано някой сподели ефекасен метод ...но мисля си, че такъв не съществува Confused
Виж целия пост
# 14
Душичка златна....!Как само се е подуло детето!Виж пробвай с Аутан - дано има ефект....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия