? за т.н лактационна криза

  • 463
  • 8
Здраейте ,
чета за т.н лактационна криза и искам да ви попитам и Вас за нея . Два месеца след раждането ми дойде менструацията въпреки кърменето - прави ми печатлеие , че кърмата ми понамаля - на какво може да се дължи това , дали има общо с менструацията . Какво мога да направя за да подобра лактацията . Бебчо се роди голям , сега е 6400 кг . и яде доста - изка ми се максимално възможно време да бъе на кърма .
Виж целия пост
# 1
Имам въпрос- как разбра че кърмата ти е намаляла? Организма ти произвежда толкова колкото е необходимо, ако детето си е спокойно, пишка и ака нормално значи всичко си е ОК...
Виж целия пост
# 2
ми точно , иска повече да яде
Виж целия пост
# 3
Аз не разбрах какво точно те притеснява?
Щом четеш за лактационните кризи, имаш представа какво да правиш.
Най-доброто за увеличение на лактацията е честото кърмене (на 1,5 - 2 часа), пиенето на течности и спокойствието.  Peace
Виж целия пост
# 4
ами тогава може просто да има скок в растежа и да има нужда от повече, затова иска по-често.след 2-3 дена така ще почнеш да произвеждаш повече....
Виж целия пост
# 5
И при мен по време на цикъл се наблюдава по-често сучене. Имайки предвид, че ми дойде когато малкия беше на 7.5 месеца и едва ли е било криза. Оттогава насам забелязвам, че по време на цикъл наистина лактацията е по-ниска, но дреби си наваксва с по-често сукане. Но пък след цикъла нещата не само си идват на място, ами даже се препълвам. Слагай бебчето да суче винаги когато проявява признаци, че е гладно.
Виж целия пост
# 6
ми точно , иска повече да яде



Ми давай му!
Виж целия пост
# 7
Имам въпрос- как разбра че кърмата ти е намаляла? Организма ти произвежда толкова колкото е необходимо, ако детето си е спокойно, пишка и ака нормално значи всичко си е ОК...

И аз това искам да попитам. Според мен изглеждат нещата наред
Това, че яде повече има нужда от повече и така със сукането за два, три дни ще си набави количеството което му е необходимо.
Ако имате 5-6 добре намокрени памперса, но без да давате вода, тогава нещата са наред.
Виж целия пост
# 8
Нормално е покрай цикъл кърмата да намалява (не при всички), поради хормоналните промени в организма, както и неразположението покрай менструалния синдром допринася за намаляването. Не се тревожи излишно, просто кърми по- често.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия