Усвояване на балкон?

  • 14 569
  • 24
Момичета, предстои ни ремонт, който включва добре известното усвояване на балкона , като жилищна площ. Тъй като балкона е външен, под и над нас не са "усвоени", ме интересува, какво се слага за изолация, въобще, има ли някакви особености, които можем да пропуснем. Кои материали са най-подходящи, какво сте избрали тези от вас, които са минали по този път?Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
За изолация-фибран Peace
Ама вие ли ще си го правите,обикновено майсторите си знаят и казват
Виж целия пост
# 2
За изолация-фибран Peace
Ама вие ли ще си го правите,обикновено майсторите си знаят и казват
Мерси! Simple Smile
Майстор сме взели, но той засега е поръчал само тухлите и лепилото, а за изолацията казва:Абе лесна работа!... Rolling Eyes
Аз да се презастраховам... Wink
Виж целия пост
# 3
Най-голямата "особеност" (при нас) беше улука!!! Голям проблем се оказа, но не и нерешим! Peace
Виж целия пост
# 4
Итонг, фибран, отвътре също изолация, но незнам каква е Embarassed
нашата тръба за водата от горния етаж е сменена с ПВЦ тръба с диаметър 6 см, и облепена със същия тапет, като стената.
лятото мисля да я боядисам с метален цвят боя, да стане като декоративна тръба
Виж целия пост
# 5
не те разбирам за съседите, но ако техните балкони не са затворени по някакъв начин ще ти се появи мухал, при мен така се получи.след слагане на външна изолация изчезна проблема.
и един друг съвет: ако там ще имаш абсорбатор, на тръбата, която излиза на вън/не знам как точно се казва/, вътре сложете мрежа, за да не влизат хвърчащи гадинки.това пак е от личен опит.
успех с ремонта и трябва много търпение newsm10
Виж целия пост
# 6
Един съвет от препатил - ако ще боядисвате с латекс, използвайте латекс за баня (за да не хване мухъл).
Виж целия пост
# 7
Много благодаря за съветите, момичета!     bouquet  bouquet  bouquet

Един съвет от препатил - ако ще боядисвате с латекс, използвайте латекс за баня (за да не хване мухъл).
  Thinking Много хубава идея!  Hug
Виж целия пост
# 8
Ако на съседите балконите не са усвоени се разбери с тях да сложиш външна изолация(фибран не е добре да се слага от вътре).
Наши приятели си направиха всичко, сложиха си изолация от вътре и зимата им бяха замръзнали тръбите. Така, че вземете и това предвид - изолацията трябва да е от външната страна на тръбите(щом няма усвоен балкон отдолу или отгоре).
Виж целия пост
# 9
Задължително изолация и на земята, не само на стените, а най-добре и на тавана особено, ако терасата отгоре не е усвоена!
Виж целия пост
# 10
И аз да кажа за външната изолация, че е много важна! Не само, за да не замръзват тръбите (но и това разбира се), а и за да не става конденз - от личен опит в кухнята!
Уф, и ние трябва да правим балкона! Колко струваше горе- долу на тези, които са го правили скоро?
Виж целия пост
# 11
за пода и тавана- задължителна изолация. Ние случихме ва съседи само от долния етаж и залепихме изолация и на техния таван- наш под- за наша сметка естествено... на горния етаж се оказаха темерути- не се поблазниха от нова настилка за терасата си  Sad така, че таванът ни е изолиран само от към нас...
Виж целия пост
# 12
Апартаментът ни е на последния етаж.Под нас нито една тераса не е зидана. Напражихме я с блокчета итонг.Отвътре изолирахме със стереопот, мрежа, замаска и боя.А отвън - замаска, мрежа и водоустойчива мазилка.
Проблемът е в тавана, защото има само една съвсем тънка плоча. Първо трябва да направим покрива с плоскости, а отвътре окачен таван с вата.
Виж целия пост
# 13
за пода и тавана- задължителна изолация.

И аз щях да обърна внимание на същото.
То, това е най-важното.
Щото ако ти налепят теракота направо на терасата, без да са сложили изолация - големи ядове ще береш после. Студ, конденз, мухъл.....

От това не трябва да пестите.
За зидането на стените и за дограмата - предполагам майстора си знае... но да не го домързи за пода и тавана и да съкрати технологията.
Виж целия пост
# 14
Това помещение смятаме да е спалня и така отпада проблема с тръбите, но студа, заради външния балкон си е проблем. В стаята смятаме да сложим паркет, но под него, на балкона май трябва да сложим и специална изолация (също и на тавана-балкона на съседите отгоре). Какво ще кажете, ако сложим корк?  newsm78 Или другата изполация е достатъчна?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия