рефлукс

  • 2 205
  • 17
Здравейте мамчета!

Синът ми вече направи 5 месеца, а този рефлукс продължава да го мъчи.Сега сме даже на зантак и мотилиум, доста съм притеснена кога ще престане да повръща, че се измъчи миличкото!
Някой има ли препатил?
Виж целия пост
# 1
Здравей  Hug
И ние доста повръщахме и аз много се бях притеснила,но като станахме на 6 месеца и всичко се оправи Laughing,вече няма и спомен от повръщането  Laughing
Кураж още малко и всичко ще бъде наред  Peace
Виж целия пост
# 2
При нас и с лекарства и без лекарства положението си беше същото.До годинката и си изчезва спонтанно,при  синът ми спря изведнъж на 11 месеца.
Виж целия пост
# 3
PS:Забравих да уточня, че не е страшно повръщането, а дали детето наддава на килограми.Ако не- тогава се налага да прави ретгенография с бариева каша, за да се определи каква степен е рефлукса и др.Извинявай,че се задълбочих,но това е само като информация,защото някои лекари не обръщат достатъчно внимание на проблема, но вие явно си ходите при гастроентеролог и всичко,което трябва е предприел.
Не зная какви са ти очакванията от лекарственото лечение,но то няма да излекува проблема, а само да облекчи и намали броя повръщания,но не изчезва напълно.Просто трябва време и детето да израсте.
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви за успокоението!

Наистина намаля значително повръщането , но от време на време пак има, иначе с наддаването всичко е наред- на 5 месеца вече  8 кг.

Посещаваме д-р Георгиева(гастро), мисля че добре се справя!
Виж целия пост
# 5
И малката беше така, но отдавна сме забравили за проблема. Знам, че мотилиума ни съпътстваше поне половин година. Тогава ми казаха, че със захранването с по-гъста храна ще се оправят нещата. Така и стана. Но да речем за ужас на всички пасираната храна продължи почти до двегодишна възраст. Иначе редовно повръщаше или отказваше храна. Сега вече няма проблеми и всичко е наред.
Виж целия пост
# 6
ValiaN ама като си наддава детенцето,значи всичко е ок,стига си се притеснявала,ние сме почти на 8 месеца и сме 8,300кг. Laughing,както ти писах и по рано имай търпение още малко  PeaceИначе ние от 3 месец пием "Фризовом" и въпреки,че отдавна спря да повръща,мисля докато навърши 1 годинка да го пие  Wink
Приятен ден   bouquet
Виж целия пост
# 7
и ние име с рефлукс и сега давам мотилиум,но ефект почти няма.само му дразни стомахчето и засилва коликите /той е на 3 месеца/. иначе наддава много добре и като повърне се смее Laughing.значи да не се надявам мотилиума да спре повръщането?
Виж целия пост
# 8
и ние име с рефлукс и сега давам мотилиум,но ефект почти няма.само му дразни стомахчето и засилва коликите /той е на 3 месеца/. иначе наддава много добре и като повърне се смее Laughing.значи да не се надявам мотилиума да спре повръщането?
Стели, мотилиума помага стомаха по-бързо да се освободи от храната и тя да премине към тънките черва. По този начин се намалява шанса за повръщане. Съветът, който на мен ми дадоха тогава за малката беше - ако сте на АМ - разтваряш нужното количество сухо мляко, но в по-малко вода. Идеята била, че при някои бебета стомаха е много чувствителен при най-лекото препълване и веднага се реагира с повръщане - затова и детето се смее, чувства се облекчено.
А проблема намалява когато започнете да захранвате, до годинка най-късно, после обикновено се забравя за тези случки. Пожелавам го и на вас, както беше и при нас - далечен  Hugспомен
Виж целия пост
# 9
благодаря,Моргана!  bouquetние във вторник сме на консултация и ще се посъветвам с лекарката за идеята,която ми даваш за количеството АМ /ние сме на Фризовом/.звучи логично.
Виж целия пост
# 10
Рефлуксът при повечето бебета не е повод за трвога, свързан е с недоразвитост на мускулите на стомашния отвор. Просто им трябва време да укрепнат. Проблем има, ако не се задържа нормалното количество храна и децата не наддават достатъчно. Но 8 кг. за 5 месечно бебе..  Rolling Eyes даже е твърде много. Просто не прехранвайте детето и всичко ще си дойде на мястото. Моята дъщеря (недоносена) също имаше рефлукс, но тя беше 8.400 на 1 годинка.  Wink
Виж целия пост
# 11
 Извинете , че се намесвам в темата, но ние повръщаме много, а сме само на кърма. Педиатъра каза да изчакаме до следващата контрола да видим дали е наддал, но тя е след 3 седмици- аз днес го водих да го види лекарят. Имате ли идеи какво да правя, освен да надигна матрачето?
Виж целия пост
# 12
На колко месеца е бебето, колко тежи?
Не го прехранвайте, .. но след като е на кърма едва ли в това е проблема. И все пак има лакоми бебета, ако прецените че има такъв момент - опитайте да го отделяте малко преди да се е насукал. И го дръжте възможно по-продължително в изправена поза. Дори и да изкара нещо, няма да е всичко.
Не се тревожете излишно, този период (ако няма съществени проблеми) отшумява от самосебе си.
Виж целия пост
# 13
За дени_к

Виж тук: Повръщане и рефлукс при кърменото бебе
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0

Виж и тук: Кърмене на бебе с гастроезофагеален рефлукс
http://karmene.greatnow.com/reflux.html

Продължавай да кърмиш, да не се хванеш на щуротии за АМ (Фризовом) и ранно захранване. Най-много да се отбие. Ако искаш повече направления за кърменето с ГЕР, заповядай в кърмаческия форум.

А като чуя за лекар, който изписва АМ при бебе на кърма, вместо да даде решения как да се запази кърмата и какво точно да се направи, или пък съветва за ранно захранване да тежало на стомахчето - направо ми иде да стоваря тонове литература и да накарам пак да си вземат изпитите  Naughty
Виж целия пост
# 14
За бебета с ГЕР и на АМ - млякото се разтваря точно по указанията на кутията - нито в по-малко вода, нито в повече. В противен случай рискувате да увредите здравето на детето си.  Confused

Ако искате по-малко да яде, за да не повръща, просто правете по-малко мл, но със съответните мерителни лъжички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия