Въпрос за кръщенето?

  • 3 665
  • 27
Искам да попитам,майката ходи ли на церемонията в църквата за кръщаването на детето?
Свещенника и майка ми казват ,че аз трябва да си стоя вкъщи и кръстниците да ми го донесат вече кръстен малкия.

Така ли е ?При вас как беше?

Мерси предварително!
Виж целия пост
# 1
майка ми беше с нас, когато ни кръщаваха. мисля, че беше и в църквата, но не съм много сигурна  newsm78 и каквото и да е обяснението, не ми допада идеята да си стоя в къщи, а някой да ми води детето . Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
За първи път чувам такова нещо.
Присъствала съм на кръщенетата и на двете си деца.
Виж целия пост
# 3
За първи път чувам такова нещо.
Присъствала съм на кръщенетата и на двете си деца.

И аз за първи път чувам такова нещо.
Виж целия пост
# 4
За пръв път чувам подобно нещо - присъствала съм на няколко кръщенета и майките винаги са присъствали- дори на едното с разрив с правилата майката държа детето си а кръстникът беше до нея ,т.к. малкият не искаше да го държи друг и  плачеше.
Виж целия пост
# 5
Искам да попитам,майката ходи ли на церемонията в църквата за кръщаването на детето?
Свещенника и майка ми казват ,че аз трябва да си стоя вкъщи и кръстниците да ми го донесат вече кръстен малкия.

Така ли е ?При вас как беше?

Мерси предварително!

Мисля,че това което са ти казали свещеника и майка ти се отнася само за майки на деца до 40 ден. Не си спомням как казваха по църковному,но до 40-тия ден от раждането жената е "мръсна" и не я допускат в църква. Затова ако кръстят бебето до 40-тия му ден, майката не я допускат.

Но това за теб не се отнася.Доколкото видях от подписа ти,детенцето е доста по-голямо от 40 дни. Така че,наслаждавай се на кръщенето на детето.
Виж целия пост
# 6
axad   ти е дала отговора.Това си е останало от "едно време" когато бебчетата са се кръщавали преди 40 дни.
Виж целия пост
# 7
Да потвърдя и аз, отнася се само за дечица, които се кръщават до 40-ия ден  Peace
В останалите случаи присъства и майката.

ОФФ топик, дано не си избрала Рилския манастир за кръщенето  Wink
Виж целия пост
# 8
Сефте чувам за това newsm78
Виж целия пост
# 9
И аз бях чувала подобно нещо, но нАшият свещеник ми каза така : "Кръщането е един от най-големите празници в живота на човека. Как така майката няма да присъства на него?". Има логика, нали? И аз и мъжът ми бяхме на кръщането  Grinning
Виж целия пост
# 10
И аз съм чула такова нещо, но присъствах на кръщането на големия ми син. И понеже съм кръщавана когато бях на 6 имам спомени и майка ми беше с нас.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви!  bouquet

Незнам.Казал го е свещенника от "Св.Неделя".А знае,че малчо има годинка. newsm78Както и да е.Вече си взех решение.
Остава само да им свободен час за уикенда.

Edelia ,защо,виие сте разочаровани от Рилския манастир лИ>

И Момичета колко ще струва церемонията?
Виж целия пост
# 12
Аз ходих в църквата, беше мъжа ми, кумовете ни, моите родители, свеки и приятели  Peace
За първи път чувам, че майката не трябва да ходи в църквата.
Виж целия пост
# 13
В Света Неделя съм била веднъж на кръщене - майката не присъстваше, но пък и детето нямаше още 40 дни  Wink
Моето дете го кръщавах в Рилския манастир, и не само че присъствах, но и го държах до момента, когато го пое кръстника за самата церемония. И, да, наистина съм разочарована... очаквах поне там свещениците да изпълняват съвестно и старателно ритуала, но не би  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Исайкова няма такова нещо   Naughty Майката си присъства на кръщението на детето си!Само ако е на дни..преди 40 ден -тогава неприсъства,защото е лихуса-все още се чисти от кръвта и т.н.,затова неможе да иде в църквата,но сега просто няма причина да ти се каже ,че ще се прави кръщението без тебе #Crazy
Edelia много неприятно е,че си останала на този хубав ден разочарована,би трябвало тамошните монаси,даже да обяснят кое и защо се прави и чете,не само те...по принцип свещенника трябва да разяснява на присъстващите същността на кръщаването и кое защо се прави или чете!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия