За пироните в душата...

  • 4 038
  • 42
Живял някога юноша с лош характер. Баща му веднъж му дал едно пълно с
пирони чувалче и казал да забива по един пирон във вратата на двора всеки
път, когато изгуби търпение или се скара с някого.
Първия ден той забил 37 пирона във вратата.
През следващите седмици се научил да контролира количеството забити пирони,
намалявайки го до един на ден:
Разбрал, че е по-лесно да контролира себе си, отколкото да забива пирони.
Накрая, дошъл денят, в който юношата не забил нито един пирон в дворната врата.
Тогава той отишъл при баща си и му казал новината.
Тогава бащата му казал, да изважда по един пирон от вратата всеки път когато не
загуби терпение.
Накрая настъпил и денят, когато юношата могъл да каже на баща си, че извадил
всички пирони.
Бащата го завел при вратата:
«Сине, ти се държа прекрасно, но погледни, колко дупки останаха на вратата!»
Тя никога няма да бъде същата както преди.
Когато се скараш с накого и му кажеш неприятни неща,
оставяш му рани като тези на вратата.
Можеш да намушкаш човек с нож и после да го извадиш,
но раната остава завинаги.
И няма да е от значение колко пъти ще молиш за прошка. Раната си остава.
Раната, направена от думи, причинява такава болка, както и физическата.
Приятелите – това е най-рядко срещаното богатство! Те те карат да се усмихнеш и те
ободряват.
Те са готови винаги да те изслушат ,
Те те подкрепят и ти откриват сърцето си.
Виж целия пост
# 1
Хубава история. Аз май съм забивала доста пирони... Confused
Виж целия пост
# 2
Прекрасна притча...
И аз съм забивала много пирони, но дупките в душата ми май са повече.
Виж целия пост
# 3
Ако трябва да избираш в чия душа да забиваш пиротине - в своята или в чуждата - кое е по-правилно да избереш?
Виж целия пост
# 4
 Струва ми се,  че никога не би ми стигнало времето да забия на който и да е толкова пирони, колкото дупки имам аз. (а мога) Благодарна съм на родителите си, за възпитанието което са ми дали и затова, че са ме научили да отвръщам на злото с добро.
Виж целия пост
# 5
Тази история ми е позната. Много пирони съм забила, но и доста вече извадих. Жалкото е, че вече не мога да върна нещата назад и да ги поправя.
Виж целия пост
# 6
на Кронки жена му а не е ли по - добре да не забивате пирони в ничия душа - нито в своята, нито в чуждата...
Виж целия пост
# 7
а не е ли по - добре да не забивате пирони в ничия душа - нито в своята, нито в чуждата...
По-добре. Само че е много трудно, да не кажа - невъзможно...
Виж целия пост
# 8
Лора да трудно е, но ако всеки от нас се опита да го направи, мисля, че ще са по - малко и пироните в собствените ни души Embarassed
Виж целия пост
# 9
Лора да трудно е, но ако всеки от нас се опита да го направи, мисля, че ще са по - малко и пироните в собствените ни души Embarassed
Именно. Винаги ще има кой да забие в твоята душа. За съжаление, кръгът е омагьосан. Няма как да минеш през живота без болка...
Виж целия пост
# 10
Лора да трудно е, но ако всеки от нас се опита да го направи, мисля, че ще са по - малко и пироните в собствените ни души Embarassed
Именно. Винаги ще има кой да забие в твоята душа. За съжаление, кръгът е омагьосан. Няма как да минеш през живота без болка...
Като цяло да - винаги ще има, но поне забитите пирони ще са значително по - малко, отколкото ако не се опитваме.А болката, да ... но пък ако я нямаше нея щяхме ли да оценяваме хубавите неща?
Виж целия пост
# 11
Аз пирони не забивам. Много рядко... Иначе болката е нужна, да.
Виж целия пост
# 12
Аз пък мисля, че всички забиваме пирони...понякога волно, а понякога неволно.Важното според мен е да се опитаме да ограничим волното забиване. Peace
Виж целия пост
# 13
Аз пък мисля, че всички забиваме пирони...понякога волно, а понякога неволно.Важното според мен е да се опитаме да ограничим волното забиване. Peace
Права си, ама това е невъзможно в нашия свят.
Аз съм забивала пирони, да, но много повече са ми забивали.
Няма как - човек израства чрез болката.
За съжаление, забързани в ежедневието и бързащи към парите, малко хора се замислят над тези неща.
Иначе звучи хубаво, несъмнено.
Виж целия пост
# 14
Аз пък мисля, че всички забиваме пирони...понякога волно, а понякога неволно.Важното според мен е да се опитаме да ограничим волното забиване. Peace

Ами и неволното е гадно!! И то от близкия ти човек  Sad После едно "ама аз нямах тва предвид" хич не върши работа-дупките си остават!  Crossing Arms Да си взема трици, да ги запълня?! Да си сложа броня?! Да забия и аз?! И ква полза от всичко... Накрая с теслата по главата на някой!!!!   Mr. Green Sunglasses Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия