след спиране на кърмата - кисело мляко?

  • 2 672
  • 58
Моят бебчо е на седем месеца и досега успоредно с твърдите храни, продължаваме да се кърмим. На последната консултация попитах педито ако кърмата ми спре или стане недостатъчна с адаптирано мляко ли да продължа, тя ми отговори, че за предпочитане е киселото мляко. Това малко ме озадачи!? Така че, моля за мнения.
Виж целия пост
# 1
Аз не бих Confused Киселото мляко не може да се сравнява с АМ като състав. Бебето е още малко, има нужда от витамини и минерали, които АМ ще осигури. А кърмата ти надали ще стане недостатъчна (или да спре) - 7 месеца е текла, пак ще си тече и занапред Simple Smile
Виж целия пост
# 2
ми що да ти спре кърмата? ако бебо реши да се отбие по някакви причини, може да цедиш, или АМ...знам че в БГ дават кисело мляко, но по принцип млечни продукти преди 1 годинка на запад не се препоръчват...
Виж целия пост
# 3
Аз не бих дала на бебе под годинка кисело мляко ( с оглед на риска от алергия към белтъка му, недостига на витамини и минерали  за бебетата в неадаптираното мляко и риска от анемия, които хич не е за подценяване). Ако по някакви причини майката не кърми (и не дава изцедена кърма), то бебето трябва да получава АМ поне през първата си годинка.

Има ли нещо, което да те навежда на мисълта, че може кърмата ти да спре?
Виж целия пост
# 4
И аз не бих дала толкова рано. Нещо им нямам вяра на нашите кисели млека. И сега не му давам много, но защото и без това той не обича. Караме си на АМ. В него има витамини и минерали и често дори аз си правя АМ за пиене. Дано сме ти помогнали.
Виж целия пост
# 5
Аз съм чела, че не бива, но от 7 м давам кисело мляко успоредно с кърменето.
Опитах с адаптирано, но така и не го пропи въпреки всичките ми хитрини.
Сега е на 11 м, продължава да суче, но си хапва и кисело мляко с удоволствие.
Не съм забелязала да има проблем.
Виж целия пост
# 6
и аз не бих дала кисело мляко. особено като гледам какви невероятни боклуци има на пазара, вкл. данон и др. уж престижни марки Close за това е измислено АМ  Peace но, всеки си знае. имам позната, която почна с киселото от 3тия месец Confused
Виж целия пост
# 7
Ами то ако и за бебе на 3 месеца питаш някои педита ще казат да даваш кисело мляко...това разбира се не означава, че е правилно. Аз бих си давала АМ до годинката и даже малко след това Peace
Виж целия пост
# 8
разира се , че с адаптирано продължавате, да не говорим , че е малко бебе, не е на 2 години. Аз отбих на 1,2г и минахме на АМ, ако детето го приема и пие най-хубаво е до 2 години да пие АМ, няко деца и по-дълго пият. Има деца, които обаче отказват, тогава вече мислиш варианти.
А какво обяснение даде в защита на киселото пред АМ...
И защо се замисляш, че ще ти спре кърмата изобщо, не му мисли ако стане-тогава Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ами, засега няма причина, която да ме кара да мисля, че кърмата ми ще спре. Само се притеснявам дали е достатъчна за мъника, въпреки че той не дава признаци да не му стига. Вече го няма това втърдяване на гърдите като през първите четири - пет месеца. Знам, че това не е признак, че кърмата не е достатъчна за бебчо. А за предимствата на киселото мляко педито не изтъкна такива - само каза, че и адаптираното мляко е извлечено от краве мляко и ако има алергия към белтъка на кравето мляко, то тя ще се прояви и от АМ. Но като се замисля имам и една книга, чийто автор е някакъв изтъкнат педиатър - Христо Михов, който също препоръчва заквасено мляко пред АМ. А между другото и аз като бебе от третия месец съм захранена с кисело мляко, тъй като майка ми е забременяла и е спряла да кърми поради тази причина.
Виж целия пост
# 10
mi6elona, права си , че ние сме отгледани с кисело мляко, но аз такова дадох на детето си след годинка. До тогава пихме само адаптирано. Много педиатри не обясняват, че алергията не се проявява само към една храна, а е натрупвани алергени в организма, които в даден момент избиват. Риска с адаптирано мляко има, но е смален до минимум в сравнение с киселото мляко, в което освен белтъка има и консерванти и разни други подобрители и заместители, тоест още алергени. Продължавай да си кърмиш (благородно ти завиждам), това че гърдите ти не са твърди не означава, че кърмата ти ще спре.
А ако все пак решиш да минете на кисело мляко, заквасвай го сама.
Виж целия пост
# 11
Vesi, много си права за това какво ли не слагат вече в това мляко. Наистина ще се въздържа с киселото мляко поне докато бебчо не поотрасне. Да се надяваме, че когато дойде момента да спираме с кърменето ще му хареса вкуса на АМ, тъй като досега не е опитвал вкуса му. А имам доста познати, които се оплакват от това, че децата им отказват да го пият.
Виж целия пост
# 12
Аз също не бих дала кисело мляко преди годинка.То пък и едно кисело млякоооо..... #Crazy
Виж целия пост
# 13
mi6elona, права си , че ние сме отгледани с кисело мляко, но аз такова дадох на детето си след годинка. 
И аз така съм решила Peace
Виж целия пост
# 14
Аз кърмя вече 8 месеца и половина гърдите ми омекнаха след 3 тия месец и това е нормално защото лактацията се регулира и вече не се натрупват излишни запаси.В момента мога да изцедя само от едната 200мл от раз, Winkтака че това е признак за робра регулация а не за липса на мляко,успех в кърменето и не му мисли много засега! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия