Хранене на почти 2-месечно бебе

  • 891
  • 19
Здравейте,мами!
Моята бебка е на почти 2 месеца. Храни се 6 пъти през 3 часа. От една седмица насам обаче не мога да я събудя, като минат 3те часа, за да я нахраня пак. Ако я оставя да спи изместваме храненето с около час и половина два. Чудя се какво да правя...ако я оставя да спи ще трябва да я храня 5 пъти вместо 6, а не знам дали не е все още малка за 5 хранения. Какво ще ме посъветвате да я оставям ли да спи или да я будя макар и трудно?
Виж целия пост
# 1
Ако наддава нормално, не я буди и храни на поискване.
Виж целия пост
# 2
Ние сме на 3 месеца вече, също се храним на 3 часа. Пробвала съм да го будя, но тогава не яде, тръшка ми се... За тожа сега не го будя, нищо че се изместват часовете..
Виж целия пост
# 3
Дори и да минете на 5 хранения не е проблем,а и няма да стане от 1 ден. Не я буди  Hug бебчетата и от съня растат.  Peace
Виж целия пост
# 4
На два месеца и ние се хранихме 6 пъти през 3 часа-8:00, 11:00,14:00,17:00,20:00 и 23:00часа. feeding Аз лично винаги съм будила Рая, когато дойде време за ядене. Благодарение на това и изградих режим на хранене и когато заплаче, знам, че не е защото е гладно. Освен това едно бебе никога не се сърди, когато го будиш за да ги нахраниш! smile3521 На 5-кратно хранене монахме от третия месец, през 3,5 часа.
Виж целия пост
# 5
Моя бебок точно по същия начин и по същото време започна да пропуска шестото ядене. На нашето мляко пише, че от 2 месец храненията стават 5 по 150 мл, но ние това го направихме няколко дни преди навършването - детето само си определи това.
Виж целия пост
# 6
Не я буди. Тя ако е гладна няма да може да спи.
Виж целия пост
# 7
ivanah, а не минавате ли по този начин на 5хранения? Или го храниш през нощта?
Виж целия пост
# 8
Не го буди!Аз се мъчих да вкарам някакъв режим в първата седмица,но резултата беше нулев след което го оставих той да ме води.Бебо сам си изгради режим,сега се храним през горе долу  4 часа и спря да се буди сам през ноща .
Виж целия пост
# 9
Не го буди
Виж целия пост
# 10
Ние сме на 3 месеца вече, също се храним на 3 часа. Пробвала съм да го будя, но тогава не яде, тръшка ми се... За тожа сега не го будя, нищо че се изместват часовете..
Peace
И ние сме така
Виж целия пост
# 11
Не я буди! Гладно бебе не спи. Храни на поискване. Детето само ще си изгради режим.
Виж целия пост
# 12
Учудвам се, че си успяла до сега да му направиш изобщо режим на 3 часа да го кърмиш. Явно детето ти е спокойно и податливо на обработка. Моето не е и никога не е било - винаги той е диктувал правилата. Имам чувство че тия лекари си баят едно и също за всяко дете като че ли всички са еднакви. Аз опитах да будя сина ми за ядене, ама не само че не ядеше ами и ревеше и така от самото начало. Настъпи мир и разбирателство като го оставих сам да решава. През дена спеше по 6 часа понякога. Но изобщо не премина на по-малко хранения - цяла вечер искаше да го кърмя и нощем си наваксваше като се будеше горе долу през 2 часа. Пробах по кнога и съвети ама не стана. Верно че аз се скапах, ама кво да направя с чепато дете - родила съм го и ще си го гледам квото е такова. Но на 3 месеца като беше вече го бяхме докарала до 1 кърмене нощем и едно сутрин много рано, което си беше голям успех.
Виж целия пост
# 13
не буди детето ако спи, изчакай може вече да намали храненията, един ден така, един ден иначе, но не го буди и ние бяхме така,после нещата се нормализират Hug
Виж целия пост
# 14
Бебета сами си правят режим ако ги оставиш да те водят. Ако се опитваш ти да наложиш някакъв режим на хранене става доста по-трудно. С моят син установихме някакъв режим, когато стана на около 5 месеца. До тогава си му давах както дойде. Понякога се будеше по-рано сутрин и се хранехме по 6 пъти, понякога пък се будеше по-късно, спеше повече през деня и се хранихме по 5 пъти. Не се притеснявай. Остави бебче да си спинка гладно няма да остане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия