Може ли пюре от тиквички на бебе с АБКМ?

  • 5 279
  • 17
Здравейте! Скоро ни поставиха диагноза АБКМ, а започнахме и захранване със зеленчукови пюрета. Правя ги в къщи. Започнахме с картоф, после картоф и морков - много му харесват на бебо, но искам да разнообразя с нещо ново. Може ли да давам тиквички и броколи? За друго не се сетих. Ще се радвам ако ми дадете други предложения за домашни зеленчукови пюрета. Hug


Някой знае ли къде мога да намеря позволени и забранени храни при АБКМ и деца предразположени към алергии /или нещо такова/?

Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей!Малкия има също АБКМ.Тиквичките не правят проблем,броколи също съм му давала.И аз ги правя у дома.Тиква може също.Ще трябва да поизчакаш може би с домата и чушката,поне аз още не съм го захранила с тях.Също така захраних малкия с месо,но само пилешко,пуешко,заешко.Телешко и агнешко на по-късен етап.Когато захраних със сирене му дадох козе сирене-няма проблем.Успех!
Виж целия пост
# 2
Ето какво намерих:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=175440.msg3501022
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=175440.msg3501022
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=175440.msg3501022
Виж целия пост
# 4
desisue  newsm51
Виж целия пост
# 5
В дира, клуб Алергии мисля, че има много майки с деца с АБКМ. Там Ще получиШ много повече информация.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ти tanja33  newsm51
Виж целия пост
# 7
Може, да. Може и карфиол, брюкселско зеле, спанак, чушки, грах.
Белена леща (оранжева).
Виж целия пост
# 8
Тиквичка, тиква, карфиол, броколи, чушка/зелена/, пащърнак, лук, брюкселско зеле, месо - пуйка, заек, пиле.
Виж целия пост
# 9
Здравейте, не мога да се стъпря да вметна нещо...
Не е ли прекалено рано да се захранва бебето ви, а особено след установена АБКМ? Чудя се защо го има този подфорум след като никой не чете библиотеката, а пита майки които си хранят децата в 5 мес./например/  със "сиренце", "жълтъче", "месце"....
До 6-я месец е допустимо да си дала на детето си само картоф, морков, ябълка, круша, ориз.брашно и то в случай че си започнала захранване на  5 навършени месеци. И си спазвала правилото за бавно въвеждане на нови храни / поне  7 дни изчакване и наблюдение/.
И пак да попитам всички, които са се произнесли по твоя въпрос...помислиха ли малко преди да ти кажат как ТЕ си хранят бебетата, които най-вероятно не са имали признаци на непоносимост.
И ако може и модераторите да питам нещо. Прави ли ви впечатление колко малко майки са захранили децата си след 5-6 м. и внимават и не бързат....
Не си ли мислите понякога, че написаното в Библиотеката с много труд от вас е глас в пустиня....
Съжалявам за което!
 Peace
Виж целия пост
# 10
Ето малко линкове, които може да ти бъдат полезни:

От "Библиотеката":
Готови храни  и рецепти за хранене на алергични деца
Линкът е даден от Diana_T

Диетично хранене при хранителни алергии при деца
Материалът е даден от Eti. Източник: "Лечебно детско хранене", издателство Хомо Футурус

От "Най-често обсъжданите теми във форума"
ЗАХРАНВАНЕ НА АЛЕРГИЧНИ ДЕЦА:
Захранване при алергични деца
Мога ли да се доверя на пюретата Хип?
Захранване с брашно и картофи-моля дайте ми съвет
Храни за деца с алергия към белтъка на кравето мляко
Как да давам сирене?
SOS-Какво за закуска сутрин и следобед на 6 месечно дете с алергии
Домашно пюре и АБКМ

iv-pif , никой не е длъжен да ползва библиотечните теми. Те са направени за удобство на търсещите информация и съм сигурна, че са били полезни на много майки. Така че-трудът не е отишъл напразно. Много пъти чета в темите как майки споделят, че са прочели библиотечните теми и са научили от тях за късното захранване.
Пък който не ще да чете, не ще...... Акъл насила не се дава.
Виж целия пост
# 11
Виви е права-аз съм чела библиотеките и на двата форума-и съм решила за себе си-Ив-Пиф,можеш ли да накараш някого на сила?Действай,запретни боксовите ръкавици hahahaМайките които са с алергии-бебетата им-да си мислят за себе си-аз ли трябва да мисля за тях?Аз давам съвети относно как храня моето бебе.Пък мисля-всеки има АКЪЛ в тая пуста глава-да си мисли сам-ама защо се намират разни хора вечно да нападат Thinking
Виж целия пост
# 12
Vivi  много ти благодаря newsm51. Определено това търсех като информация.
Виж целия пост
# 13
Относно това, че съм захранила след 4 навършени месеца - си е абсолютно мое решение, не дължа обяснения и оправдания на никого. Изчела съм достатъчно инфо по въпроса за късното захранване, което не ме задължава да го спазвам стриктно. Не съм фанатичен привърженик нито на старата, нито на новата схема на захранване /по принцип не обичам схеми, режими и други подобни/, а и трябва да се отчете факта, че всяко дете е различно и съответно изисква различен подход.
Смятам, че затова ми е дадена тая шамандура на раменете  Laughing - да мога да отсея от цялата получена информация, кое е най-добро и удачно в моя случай, а не да следвам сляпо и дословно всичко прочетено и чуто.
Виж целия пост
# 14
Да не говорим, че захранването се следи и от специалист гастро-ентеролог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия