По колко плодово пюре

  • 734
  • 11
Здравейте мами! От вчера започвам да захранвам малката с плодово пюре.Тя изяде една лъжичка, днес трябва да са две.Бихте ли ми казали кога точно се дава и до какво количество се достига?Да уточня,че до сега е била само на кърма, даже и водичка не е пила!Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Аз давах плодовото пюре /с него захраних всъщност като теб/ на обяд. Но може и след обяд.
А за количеството - докато достигнеш съответната доза храна според възрастта ви - в случай, че по този начин искаш да заместиш хранене. Тук много майки споделят, че плодовото пюре не замества хранене, но аз не съм съгласна с това мнение.
Виж целия пост
# 2
Аз също не смятам да замествам хранене,но не знам до колко лъжички да давам. После - казаха ми да го давам между храненията, а аз мислех че преди кърмата и сега съм в чуденка!
Виж целия пост
# 3
Аз давах на обяд по 60гр и след това дохранвах с мляко. Изяждаше още толкова от млякото.
Виж целия пост
# 4
Защо не поизчакаш месец- два със захранването newsm78
Виж целия пост
# 5
Количеството постепенно се увеличава, докато се замести 1 хранене. Аз така мисля да направя, но ще поизчакам още малко със захранването.
Виж целия пост
# 6
С плодово пюре не може да се замести хранене! То не е достатъчно калорично и пълноценно. Кърми си преди или след пюрето или го давай между храненията. Моят съвет също е да поизчакаш  до 6 месеца, преди да го предложиш. Ако си имаш достатъчно кърма, защо бързаш толкова...
Виж целия пост
# 7
А защо наистина бързаш да захранваш? .. Ако си си решила - увеличавай постепенно, без да се изкушаваш да напъхаш "само още една лъжичка".. И гледай бебока - ще ти покаже най-добре от какво количество има нужда.. И все пак мисля, че сте маааалко малкички  Wink

Ех, тези количества  Sunglasses И туй за заместването на хранене също ми е много интересно - с морков може, ама с ябълка не може  Naughty
Аз пък никога не съм гледала колко изяжда - колкото му се яде  Mr. Green

Вие броите ли си хапките  Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички ви!И аз не искам особено да захранвам,но нещо изобщо не качваме.С всеки месец все по -малко 1-1100;2-500;3-300, а сега 4 -150.Та затова започваме захранване.Само на кърма е,но не яде явно кой знае колко!А не иска и да давам с шише.Много пъти опитвах и с шише да изцеждам каквото остане и да и го давам (не може да го ползва по предназначение,а само го гризка) и с лъжичка и с какво ли още не,но не иска и не иска да си дояде.Та затова започваме лека полека да хапваме и друго!Няма да замествам хранене с плодовото, а само да опитва.А след месец ще започнем зеленчуковото!
Виж целия пост
# 9
Миличка пробвай все пак да се кърмите в други пози, на повече спокойствие...не се мъчи да го "охраниш" детенцето с пюрета...аз направих същата грешка с първата ми дъщеря, която беше недоносена и си наддаваше много бавничко само на кърма и рано захраних/по съвет на педиатъра/,,,Теа не само че не хареса пюретата, ами започна още по- бавно да наддава, включихме и АМ, което също не и беше по вкуса и съвсем оплесках нещата...и на годинката беше едва 7.370 кг /родена 1.400кг./!Сега с втората ми принцеса смятам да се захраним късно- след 6 месец и всичко да става бавно и според вкуса на детенце...никакво тикане на лъжици...чак ме е яд на мен като се сетя сега...Теа и досега е отвратена от храната!Иска ми се да се  #2gunfire за некомпетентността си и доверието в лекарите тогава!
А Лори си наддава добре само на кърма, явно вярата в нас и спокойствието си казват думата!
Успех на Вас с бебчето! Hug
Виж целия пост
# 10
Плодовото пюре не е пълноценна храна за бебето, ето защо се дава между храненията. Всеки ден се увеличава количеството с една чаена лъжичка, докато се достигнат 40 мл. - дневно. Това количество може да се раздели на два приема - сутрин и следобед. Препоръчително е плодовото пюре да се дава предиобяд, заради коликите. Много често, когато захраним детето първо с плодово пюре, по-късно то отказва да яде зеленчуковото. Но всичко е строго индивидуално. Ние също започнахме захранването с плодово пюре и нямахме такъв проблем.
Виж целия пост
# 11
Плодовото пюре не е пълноценна храна за бебето, ето защо се дава между храненията. Всеки ден се увеличава количеството с една чаена лъжичка, докато се достигнат 40 мл. - дневно. Това количество може да се раздели на два приема - сутрин и следобед. Препоръчително е плодовото пюре да се дава предиобяд, заради коликите. Много често, когато захраним детето първо с плодово пюре, по-късно то отказва да яде зеленчуковото. Но всичко е строго индивидуално. Ние също започнахме захранването с плодово пюре и нямахме такъв проблем.

Подкрепям напълно.  Peace  При нас обаче си го имаше проблема с нехаресването на зеленчуците. Но постепенно нещата се оправиха. Нямахме проблем и с отбиването. Окончателно я отбих на 1г1м.

Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия