Бременност и грип

  • 1 187
  • 17
 Здравейте мами  Grinning
дайте ми съвет как да се справя с хремата и температурата. Не ми се иска да пия лекарства , но нослето ми не спира да тече, немога и да спя от това.  Може би темата не е съвсем за тук, но ще се радвам на мнение и съвет от някой който е минал през това.
Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181018.0;topicseen
Виж целия пост
# 2
Можеш да пиеш Парацетамол през 6 часа.Също и много витамин С.
Виж целия пост
# 3
Обади се на доктора ти той най добре ще ти отговори,но взимай мерки на време Naughty
Виж целия пост
# 4
Изкарах един грип в петия месец.

Слава Богу не вдигнах температура повече от 38. Свалях я основно с мокри кърпи на челото, ръцете и краката. Иначе пиех и хомеопатично лекарство против температура Беладона, което ми изписа личната. За лекарствата най добре се консултирай с лекар. На мен моята лекарка ми каза, че в случай, че температурата се вдигне над 38 градуса, може да взимам само Парацетамол или Панадол в случай, в никакъв случай Аналгини, Аспирини и др.
 
Иначе при грип, който и лекар да съм питала, за бременни препоръчва Осилококцинум. Пише си в упътването как се взима. Пие се и профилактично също.

Но! Така или иначе каквито и да са своеволия с лекарствата не бива да допускаш. Питай лекар!:)

И бързо оздравяване:)
Виж целия пост
# 5
Консултирай се най-добре с гинеколога ти,но е добре да се избягват лекарствата,кофтито е за температурата че не се сваля лесно без лекарства.Дано ти мине бързо и без проблеми!Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 6
За хремата използвах спрей за нос - STERIMAR, а за гърло беше нещо за смучене на билкова основа
Виж целия пост
# 7
Преди да взимаш лекарства се консултирай с лекар.
Иначе аз пиех парацетамол от 300 мг (по-слабия за възрастни).
Мисля, че може и осцилококциум (хомеопатично е и го дават и на бебета).
Витамини за бременни.
Лека бременност, дано скоро да се оправиш.
Виж целия пост
# 8
Можеш да пиеш Парацетамол през 6 часа.Също и много витамин С.

Не мисля,че е добра идея, даже хич! Naughty

Капки за нос:

В 100мл вода слагаш 3 пличкета чай от лайка и 1ч.л. мед. Ври сместа до намаляване на целия обем до 50%.Капе се в носа по няколко капки 3-4-5 пъти на ден. Отварата важи един ден,после е негодна на другия ден правиш нова.Моя син така го излекувах. И принципно с хомеопатияе по-добръ варианта за лекуване!.Успех и леко бременеене.
Виж целия пост
# 9
Може да ви се стори смешно,но слагах бучки лед в хавлиена кърпа и си я налагах на главата  ooooh! Облекчаваше ме  Peace
Виж целия пост
# 10
Обади се на доктора ти той най добре ще ти отговори,но взимай мерки на време Naughty
Peace много чай с мед; ако имаш над 38 градуса, трябва да вземеш мерки - парацетамол, вит C и студени кърпи ми помогнаха на мен
Виж целия пост
# 11
Можеш да пиеш Парацетамол през 6 часа.Също и много витамин С.

Не мисля,че е добра идея, даже хич! Naughty

Хайде де, какви идеи имаш SunglassesНе го казвам като идея, ами какво изписват лекарите в Англия на бременни жени при грип и настинка!
Виж целия пост
# 12
Пила съм Парацетамол /Фервекс/, в носа Стеримар, за гърло смуках Стрепсилс с мед и лимон.
При проблем в края на 3-я началото на 4-я месец със зъби ми изписаха антибиотик Макропен, който е с по-голяма молекула и не може да навреди на детето, а за болката и 2 пъти ми се е налагало да пия аналгин.Вики е жив и здрав!
Виж целия пост
# 13
Аз като бях бременна се разболях 2 пъти- в 6 и 8 ми месец. И двата пъти пих 5 дена антибиотик Успен, много съм доволно, става за бременни и на бебчо нищо му няма.
Виж целия пост
# 14
Горещо препоръчвам осцилококцоиум, аз така се церих, докато бях бременна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия