Всяко трето дете с нервно-психично разстройство

  • 1 198
  • 10
http://www.dnes.bg/article.php?cat=5&id=34911
Не знам, дали осъзнавате, но това е много тревожен сигнал. Всяко трето дете, преди още да е тръгнало на училище вече има психичен проблем. А ако сложим и тинейджърите, може да се окаже, че всяко второ дете е с фобия и психични проблеми.  Dizzy Face
Нещо важно, което е пропуснато в статията: повечето от родителите на тези деца НЕ СМЯТАТ, че децата им имат някакъв проблем -- щом са нахранени и имат компютър, всичко е наред. А явно не е така...

Затова ви препоръчвам да прочетете следните две книги:

Виж целия пост
# 1
айде стига глупости, моля Close Щом на 6г. те е страх от тъмното, да спиш сам или от кучета, значи имаш психично разстройство, нали Twisted Evil
Виж целия пост
# 2
Благодаря за линковете   bouquet

Мисля да си сваля "Как да възпитаваме дете с висок ЕК"  , защото поне от първите 10-на страници, които прочетох ми се струва, че И повечето възрастни  Simple Smile имат нужда от обучение в:

•   Да се сприятеляват и поддържат приятелствата си
•   Да работят по групи
•   Да говорят и слушат ефикасно
•   Да се доказват
•   Да се противопоставят на грубияни.
•   Да се учат на съпричастност към другите.
•   Да разрешават проблеми.
•   Да се смеят над себе си.
•   Да мотивират себе си в трудни моменти.
•   Да посрещат трудностите с увереност.
•   Да изпитват приятни чувства от интимните отношения.
Виж целия пост
# 3
Натрапчивите импулси не бяха ли характерни за повечето деца на възраст около 6 годинки? Това с прескачането на плочките, като ти мине котка пътя да се завъртиш три пъти и т.н... - нали това бяха натрапчиви импулси?

Спокойно, в такъв случай според книгата на Спок не една трета, а половината от децата в САЩ страдат от нервно-психически разстройства.
А ако прочетеш Фройд, то 90% от сънуващите хора или са незадоволени, или пък страдат от силно изразен Едипов комплекс...
Виж целия пост
# 4
людмиле, людмиле, реформа в мисленето ако ще правиш, с трудна работа си се хванал. чудя се с какво се занимаваш, че си толкова свободен да пропагандираш...
Виж целия пост
# 5
людмиле, людмиле, реформа в мисленето ако ще правиш, с трудна работа си се хванал. чудя се с какво се занимаваш, че си толкова свободен да пропагандираш...
Лепя тапети в момента  Sunglasses И в паузите прескачам до компютъра
Виж целия пост
# 6
айде стига глупости, моля Close Щом на 6г. те е страх от тъмното, да спиш сам или от кучета, значи имаш психично разстройство, нали Twisted Evil
Не е задължително, но това е коренът на бъдещите проблеми в живота. С израстването страхът от тъмното ще мутира в страх от нова работа, в неувереност в себе си, страхът от кучета може да се превърне в неспособност за нормално общуване с хора и т.н. Всеки психолог ще ви го каже -- по-голямата част от проблемите на възрастните се крият в детството...
Виж целия пост
# 7
Не е лошо човек да попрочете някоя и друга книжка... но в този ред на мисли винаги се сещам за моите родители. Майка ми чете каква ли не езотерична, психологическа и т.н. литература. Баща ми като преподавател си чете специализирана и на децата приказки. Майка ми постоянно му тика по някоя подобна книжка в ръцете. Той е хвърлял по едно око, но много ми допадна негово изказване по този въпрос. Та човечецът рече: "Ами Анче, за тези неща не ми трябва книга. Просто хората са понаписали истини, които всеки здравомислещ човек си ги знае на тази възраст.".
Само да допълня- този човечец всички деца го харесват, не само внучетата му, а и другите, техните приятелчета. Той на басейн ще ги заведе, книга ще им почете, ще поиграе на баскетбол с тях, на разходка ще отидат и т.н. С него не съм виждала което и да било дете да се изнерви. Напротив- децата в настоение, кондиция и им е кеф. Пък четящата баба не им много "арадисва", напротив, като на теория го докарва, ама на практика... Аз също предпочитам напоследък по- малко четене, повече комуникация с хлапетата.
Големия ми син напр. е едно спокойно, здраво и игриво дете. Бебето се усмихва на всички и плаче само като падне и се удари.
За мен основното е не четенето на книги, а живия контакт с децата, естествената топлина и родителска обич, вниманието. Не мога да се уча по книга как да комуникирам, не ми допада този начин.
Виж целия пост
# 8
проблемите на възрастните се крият в детството...

Дай си лапата човече!  Grinning Абсолютно подкрепям!
Тегля книжките да видим за какво става въпрос  Thinking
Виж целия пост
# 9
Някой 4ел ли е "ИЗКУСТВОТО ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ?"Д-р Фицхю Додсън

Заслужава ли си?

Ина4е се тегли от тук(стр.6):
http://www.izvorite.com/

В момента 4ета"Болестта като път".Може да се дръпне от тук.:
http://zashto-kak-podkrepata.hit.bg/knigi.htm

Не става дума за деца,но е интересна.
Виж целия пост
# 10
Аз лично харесвам "Вашите слаби места" на У. Дайър. Това определено ми помогна много. Четох книгата още като ученичка. След нея четох много други книги на подобна тематика. Сега опитвам да практикувам.  LaughingЗа това е важно да намеря време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия