Какви гуми да купя 175/70/R13 за 50-60лв бройката?

  • 1 218
  • 8
Искам да купя две нови гуми за моята кола които да са всесезонни тъй като аз почти не я карам а ползваме главно семейната. Ако може да не са много скъпи 50-60лв бройката и все пак да стават за работа.
Благодаря Ви предварително!!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Добър вариант са "Корморан" или "Барум". Аз за нашия автомобил купих 4 бр корморан-и и сам много доволен - вече 12 хил км сме изминали и не са се изкривили или пък лесно да ги "яде" предницата. Купих броиката за 62 лв.
Виж целия пост
# 2
Зимните ни са на Корморан и са перфектни при 3000км месечно, но и Дебика е добър вариант
Виж целия пост
# 3
 в момента в кауфланд има възможност за Дебика за тези пари! Simple Smile
Виж целия пост
# 4
На лятната Дебица не ми харесва грайфера. Не е като зимната, от която съм страшно доволна. За тези пари, обаче не знам дали ще намериш?! В Практикер има регенерати за такива пари, но пак не те съветвам да купуваш такива.
Виж целия пост
# 5
Такова чудо като всесезонни гуми няма/има,но те са компромис,всесезонни обувки има ли?/
Возите цялото семейство,а един такъв компромис може да ви струва живота.Купи си гуми определени за сезона.Марката не е важна/но все пак................./
Виж целия пост
# 6
Регенерат не си взимай, това са гуми с ниско качество (и ниска цена съответно). Аз съм с такива отзад на ладата и хич не съм доволен (нацепиха се за нула време, а ги взех нови). Със лятна гума може да се кара зимно време, но със зимна НЕ може през лятото (с лятната може да караш през зимата, защото самия материал от който е направена (каучук) е по твърд и не се скапва, не е препоръчително, защото колата ще буксува и занася, но не се разваля гумата. Зимната гума е направена от 'по-мек' материал за да може да се впива, да 'рови' снега и от летните температури (от топло) се скапват за отрицателно време.
А относно марката - еми не знам от къде си, но тук в София преди година си купих Корморан за 54лв. бройката с една година гаранция (от магазина Diana, на околовръстното, южната дъга). Гумите ги правят в Сърбия и са хубави. С безплатен монтаж... Но всичко си е относително, има гуми за 50-60 лв. нови, но има и за 120лв. С Корморан получваш сравнително добро качество на приемлива цена.
Виж целия пост
# 7
Траял, а ние сме с Vredestein, в крайна сметка живота си возиш с тези гуми.
Виж целия пост
# 8
Така. Всяка една кола има нужда от два комплекта гуми - зимни и летни. Разликата в тях е типа каучукова смес, която най-общо може да се каже дали е мека или твърда, както и типа на ламелите на протектора на гумата. Всесезонните гуми са някакво средно положение, което в общия случай си е една средна работа. Всесезонните гуми не се държат добре нито на сняг, нито при топло време. Разбира се, когато човек разполага с ограничен бюджет е трудно да се погребат сума и пари за 4 летни и 4 зимни гуми още повече, че както казваш рядко се случва да караш твоята кола. В такъв случай си купи по-добри всесезонни гуми. За 60 лв. бройката всесезонната гума няма как да е добра. Ако найстина държиш на безопасността на пътя и най-вече твоята си купи всесезонни гуми с доказано качество, който може да са по-скъпички, но с по-добро качество на изработка. Примери: Firestone, BF, Continental.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия