Трябва ли ми ел.везна за приготвянето на пюрета?

  • 1 065
  • 16
Здравейте,
трябва ли ми електронна везна,за да си измервам продуктите при приготвянето на  домашни пюрета или става и "на око".И трябва ли изобщо да се спазват грамажи или няма толкова голямо значение?
Благодаря ви предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз карам на око,както се казва,не ми трябват везни.Не спазвам и грамажи.Като направиш така един път,ще видиш колко пюренца ще ти излязат и за следващия ще си прецениш повече или по-малко да правиш.Миналия месец като правих ми излязоха към 30 бурканчета от 120 и 190 гр.и да ти кажа количеството на зеленчуците и плодовете не беше голямо.Засега правя комбинации от следните зеленчуци и плодове - картоф,морков,чушка/печена,варена/,спанак,ориз,тиква,банан,повечето плодови пюрета си ги купувам Wink
Цялото това правене ми отнема не повече от половин ден и си заслужава да ти кажа,хем по качествено,хем по-евтино ми излиза.
 Wink
Виж целия пост
# 2
Използвай някакви разграфени бурканчета или шишета или кутийки - все пак е добре да знаеш дали си приготвила 100 или 200 грама Simple Smile
Иначе съставките ги карай на око...
Виж целия пост
# 3
Да, аз за съставките имах предвид.Защото рецептите които имам са примерно 20гр месо,40 гр морков и т.н и ще ми е трудно да преценя от кое колко да сложа Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Извинявам се, госта съм аз Embarassed
Виж целия пост
# 5
за мен беше задължителен грамажът на крайния продукт. ама задължителен просто.
имам везна (кантарче, домакинско) до 500гр мери от Бонжур си го закупих, под 10лв струваше, не е нужно чак електронна везна.
Виж целия пост
# 6
На око съставките, крайният грамаж гледах.
Когато готвя за нас, също готвя на око.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Anonymous
Да, аз за съставките имах предвид.Защото рецептите които имам са примерно 20гр месо,40 гр морков и т.н и ще ми е трудно да преценя от кое колко да сложа Rolling Eyes


струва ми се, че много се задълбочаваш, не се обиждай....просто сложи 1/2 от средно голям морков, парче месо колкото кибритена кутийка.....1 картоф......2 с.л. ориз.....като сготвиш 2-3 порции и бързо бързо ще добиеш усет за количествата. А дори да стане повечко - тъкмо ще има и за теб малко Wink
Виж целия пост
# 8
Хехе, ма ти аптека ли ще отваряш?!?!?! newsm47  newsm53 Това в рамките на майтапа....

На око разбира се..., но след 13 год въртене около печката, то майто "на око" си е почти като с везна newsm62

За да не се притесняваш излишно купи си една готварска везна/кантар/теглилка. Важното е да гледаш с какви разделения е, т.е на 500 гр, на 100 гр, на 50 гр. Според мен една везна с деления 50 гр би те устроила идеално. Къде можеш да намериш??? Предполагам във всеки магазин с домашни/кухненски пособия, съдове и т.н... ясно е какъв магазим имам в предвид.

Виж целия пост
# 9
Мисля, че не ти трябва. Спести си този разход и дай паричките за нещо приятно  Wink Както и да сготвиш храната на детето после няма да мериш с капкомер какво е изяло. Имай доверие на детето - ако то е доволно, значи си сготвила вкусно и то е изяло колкото му е било нужно.
Виж целия пост
# 10
Аз имам домакинско кантарче, но меря само крайния грамаж, за да знам колко изяжда, а не отделните съставки.
Другото което меря обикновено е примерно месото и зеленчуците, които слагам в отделни пликчета във фризера.
Хубво е да имаш, но не и да мериш всяко нещо  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Ако бебешките манджи са първите ти опити в готвенето, с такова нещо ще се чустваш по-спокойна.
Иначе не ти е нужно. Готвя на око, а за определяне на грамажа на крайния продукт се ръководя от бурканчетата - в началото сипвах в малките на Хип - те са по 125 мл., сега - в бурканчета от "Ганчев" и "Ам-ам" - 190 мл. А иначе - колкото изяде бебето. Всеки ден яде различно.
Виж целия пост
# 12
Готвя на око и досега не съм изпитвала някаква нужда от кантарче....Но при всеки различно...
Виж целия пост
# 13
Аз готвя на око. В началото мерех крайното количество, сипвайки го в бурканчета от пюре, но от доста време и това не правя.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: veselinap
Хехе, ма ти аптека ли ще отваряш?!?!?! newsm47  newsm53 Това в рамките на майтапа....


 Grinning ами то верно ,така съм се изразила....

Ама не сериозно,и аз имам опит в готвенето ,обаче голям мерак имам за тия пюрета да си ги правя сама ,че май се престаравам Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия