SPF или UV...имало разлика?

  • 722
  • 8
Здравейте girl-и:) Току 6то се завръщам от едно малко козметично магазинче до нас и бързам да ви споделя...Чичкото, който продаваше там  ( който по принцип винаги ми е давал доста добри съвети относно всякаква козметика) ми каза че имало ралика между SPF i UV???  newsm78 което мен лично ме хвърли в шок Grinning Досега винаги съм си мислела че е едно и също нещо!!! също така каза, че за лице spf 30 било максималното, а при UV вече нещата стояли по друг начин Naughty каза нещо от сорта ,че се правели мнго търговски трикове с по-високите УВ-та...Та някой ако знае нещо да сподели Rolling Eyes... защото и цената на SPF 30 ми се видя доста по-прилична Wink
Виж целия пост
# 1
SPF означава sun protection factor. Това ти измерва каква е предпазната сила на твоя слънце-защитен лосион (сънскрийн).

UV са ултравиолетовите лъчи, от които лосионът те предпазва. Има UVB i UVA. Първият е този тип който причинява зачервяване и изгаряне. Повечето лосиони предпазват от него. Вторият причинява бръчки Sad    Когато се избира лосион, трябва да се търси такъв който предпазва и от двата вида лъчи идеално.
Виж целия пост
# 2
Виж ти......... newsm78

Ще следя с интерес, аз досега само UV гледам и туй то Crazy
Виж целия пост
# 3
Този чичко май не разбира много - много.
Различни понятия са, Pixie ги е обяснила Peace
Виж целия пост
# 4
Слънцезащитен фактор в крем за лице има и 50+ - виж в темата за крема на Авен.
Виж целия пост
# 5
Слънцезащитен фактор в крем за лице има и 50+ - виж в темата за крема на Авен.

Абе то аз знам, че има и се опитах да го убедя, ама той каза: НЕ спф 30 е максималното за лице, останалото било търговски трик!  Rolling Eyes З А принцино го имам за мн компетентен newsm78  Grinning ...но вчера успя да  ме хвърли  в размисъл...
Виж целия пост
# 6
На мен вчера един компетентен фармацефт,ми онясняваше как кремовете на "биодерма" били с макс фактор 50,и че това отговаряло на 100 ама от старата серия...поради влизането ни в европейския съюз... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
На мен вчера един компетентен фармацефт,ми онясняваше как кремовете на "биодерма" били с макс фактор 50,и че това отговаряло на 100 ама от старата серия...поради влизането ни в европейския съюз... Rolling Eyes

"50+" е равно 100, това поне ми го казаха в доста аптеки, 50+ е по новата система Simple Smile
Виж целия пост
# 8
"50+" е равно 100, това поне ми го казаха в доста аптеки, 50+ е по новата система Simple Smile
Да бе да, на 800, чудят се и те какво да измислят за да им върви стоката! Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия