"Живее" на гърдата ми, какво да правя?

  • 5 167
  • 18
Моят малък мъж започна да "живее" на гърдата ми-освен че по цял ден сучи, сега започна и по цели нощи да го прави. Проблемът не е млякото-има достатъчно, а това че иска да стои сгушен при мен. В началото си мислех, че има някакъв скок в растежа и го оставях да ми стимулира гърдите ама то май по-лошо станало. Не сучи, а ме използва като биберон, биберон-залъгалка отказва да приеме. В момента, в който се унесе и го сложа в креватчето му, започва неистово реване и всичко започва отначало. Снощи е стоя сгушен в мен, уж да сучи от 21 ч до 2ч. Беше позаспал по едно време, после се стресна насън и започна да реве и крещи, опитах да го оставя да си пореве малко, да го гушна да го успокоя-не, търси си гърдата човека. Ама не заспива така лесно, до 2ч стояхме се гушкахме  #Crazy Поне вечерта като заспи, най-накрая, спи по 6 часа, че малко да си отпочинат гърдите ми. Вече направо пощурявам-не мога да го изведа на разходка, да се изкъпя и до тоалетната да ида не мога, какво да правя, помогнете със съвет!!!

Още нещо. Ако случайно заспи и все пак успея да го сложа в леглото, стои там точно час-час и половина (през деня) и пак писва, че си иска гърдата човеченце.
Виж целия пост
# 1
А пробвала ли си да му даваш капки за колики?Това може да е причината за това му поведение,когато ги боли коремче те си мислят че е от глад и си търсят гърдата,освен това сученето и близоста на мама ги успокоява.Сигурно ти е много трудно,но мисля че скоро нещата ще се уреголират,мънички сте още.
Виж целия пост
# 2
Kапки му давам, колики си имаме, и сешоара пускам, и едно хомеопатични хапчета за колики давам, и изобщо всичко, което съм изчела тук за коликите го правим-не е корема, убедена съм, че нищо не го боли, а и само като го взема и почва да се хили и да ми търси гърдата, иска на гърда човека  и това е. И аз искам малко да си почина обаче  baby_neutral
Виж целия пост
# 3
Здравей Heart Eyes
Мисля, че трябва да си прецениш какви сигнали подаваш на бебето и какво искаш от него.
Животът ти не може да се върне към ритъма и режима от преди бремеността.
Но пък ще е по-хубав във всяко отношение. Все пак ти си писала, че си  "мама на слънчице" Heart Eyes.
Как искаш да ти протича деня?
Храниш през три часа и си свободна за други занимания - такова животно е много рядко.
Тоалетна, баня, компютър са все на тагадък при мен и вече не ми прави впечатление.
Бебенцето ти е много малко и в момента единственото щастие си му ти. Няма да е задълго.
Тамън ще свикнеш и той вече ще заглежда по играчките, ще се обръща по корем и по гръб, ще пълзи, ще седи и все повече ще има други интереси. Така и ще ти оставя време за теб.
Сега забрави другото и си го гушкай по цял ден.
В момента, в който се отпуснеш и започнеш да се наслаждаваш на близостта ви, а не да си мислиш, че той ти пречи да свършиш домакинската работа и да обърнеш внимание на съпруг и себе си, бебчо ще се успокои и нещата ще се подобрят.
Като го приспиваш преди да го сложиш в креватчето тоя трябва хубаво да се е отпуснал - като парцалена кукла - не унесъл, а здраво заспал. Така няма да се стряска. Това от собствен опит.
Имам и още какво да пиша, но компютърът трябва на мъжа ми за да работи....
Ако нещо в моя пост ти  е прозвучало критично, моля те не се засягай - всичко, което ти написах съм го изживяла и изстрадала.
И най-същественото според мен (при моето детенце се оказа решаващо) не го оставяй да се НАРЕВАВА това влоши много нещата при нас и ме върна доста назад в изграждането на доверието помеждуни.
Виж целия пост
# 4
И моето момиченце беше така , но при нас това продължи доста дълго ,  защото децата са много различни , както и големите хора.Не мога да ти кажа - това ще свърши скоро , но пък съм убедена както и ти че е временно.
Познато ми е това да не може да се изкъпеш , да не можеш да пишкаш, да се чувстваш  преди всичко ужасно уморена ...всичко ти се струва като в мъгла , като нещо , което се случва сякаш извън тебе , но животът ти вече не е същия -имаш бебе.
Лека полека ще свикнеш с новия си ритъм и ще се успокоиш -сигурна съм в това .
Стискам палци и ти пожелавам кураж и търпение и много вътрешна сила . Hug   
Виж целия пост
# 5
Пробвала ли си някой друг да го приспива или просто да го подържи?
Мисля, че бебешоците ни "надушват" и си искат цицата.  Не се притеснявай, това ще мине. Според мен трябва да си водиш по бебето - за бебешките работи те знаят повече от нас, може да има нужда да суче, да се гушка, за него това е върхът на удоволствието.  newsm53 Наистина е кошмарно да нямаш време за себе си, знам отлично аз сама гледах двете си деца, есното на 3,5 г, другото бебе на дни без каквато и да е помощ от баби, само от мъжа ми. Добрата новина е че децата растат и става по-лесно (относително).  newsm10 Успех!
Виж целия пост
# 6
Бебето ти още е много мъничко. Нормално е да търси не само задоволяване на глада и утоляване на жаждата, но и топлинка, утеха и спокойствие в прегръдката на мама.
Освен това точно на вашата възраст много бебета минават през значителен скок в растежа. Виждам, че са ти минали подобни предположения през главата...От колко време ситуацията е такава?
И моят дребос беше същият първите няколко месеца. Отдавах го предимно на шока и стреса в болницата (бяхме там две седмици), желанието да "навакса" със сукането и усещането на близостта на мама (първата седмица не можех да го кърмя по здравословни причини) и късното установяване на лактацията при мен.
В общи линии щом бебето търси да суче, то действително има нужда от това - става дума за нужда, а не за прищявка.
Как сте с мокрите и мръсни памперси - колко имате за денонощие? Колко наддаде бебчо през първия месец?
За коликите - те обикновено са придружени с присвиване на крачетата към коремчето, газове и писък. Едва ли причината за непрекъснатото сукане са непрестанни колики, съмнително ми звучи.
Пишеш, че даваш капки и хомеопатични хапчета. Капки - щом ви помагат, добре. А тези хомеопатични хапчета кой те насочи към тях? Какви са тези хапчета? Ако не са ви препоръчани от класически хомеопат след интервю, съветвам те - спри да ги даваш! Мит е, че хомеопатията е безвредна! Тя лекува само с лекарства, отговарящи на конкретната конституция (на индивидуалността!) на пациента. В хомеопатията няма универсални лекарства - това, което на един ще помогне, при друг или няма да действа, или ще му набута проблема на по-дълбоко ниво, или ще се проявят някои от другите характеристики на лекарството (т. нар. доказване) - т.е. други симптоми, които хич не са приятни.
Виж целия пост
# 7
и при мен беше така като се родихме реших си проблема като си я гушках повечко и си я взех да спи до мен - толкова спокойнобебе не съм си и представяла че ще имам - просто се старай да си му дадеш повече внимание в началото и когато ти покаже че има нужда и после ще видиш че ще ти се отблагодари с едно послушание - всички ми казват че ми е много кротко сега детенце и аз знам че съм му помогнала да е толова спокойна - курми си го на поискване и си го гушкай , винаги има моменти на кризички в който или колики или все нещо ще го мъчат но си го гушкай и си мисли как ще мине всичко и ако те изнервя само се сети че това е малкото ти човече и +го боли като плаче а не е с цел да ти е зле на теб - така ще ти е по мило и няма да се озлобяваш както се получава понякога - доста майки съм чувала да споделят че им идвало да си изхвърлели децата - дори и на майтап не бих си го помислила аз честно казано
Виж целия пост
# 8
Да, спомням си сега как ходех до тоалетната с малкия, докато той суче. Къпех се набързо, като е току-що насукал се и т.н.
Нормални неща, ама никой не ни предупреждава, че ще е така.
Ето какво помогна при мен:
-Кърмех на удобен фотьойл, с масичка до него, на която си държах книга, списания, вода, нещо за хапване, лаптопа.... Слагах бебето да суче подпряно с възглавници, така че да са ми свободни ръцете. Така часовете, които прекарвах кърмейки ми бяха приятни.
-Научих се да кърмя легнала. Така кърмех (и кърмя) нощем, или като приспивам малкия. Оставям го сам да ми пусне гърдата и после аз лекичко ставам и се измъквам, без да го местя.
-Като го накърмя го връчвах на някой помагач да го гушка, приспива, разхожда с количка-или го слагах в количката и поемах на разходка.
-Много съчалявам, че нямах слинг тогава-бих слагала малкия в слинг. Така той може да си суче, а ти да си се разхождаш (можеш дори да си облечеш дреха в/у бебето, така че нищо да не се вижда!

Помни, че това не е завинаги, бебето ще започне да се наяжда по-бързо, ще започне да ти има доверие и ще може да изчака известно време, след като огладнее. Като беше на 2-3 месеца малкия можеше да изчака 5 мин. без да плаче, а сега може и 1 час да примрънква, без да се разплаче от глад.

И последно-не забравяй, че ако ти се изнервиш-неизбежно и бебето ще стане нервно!! Малките са много зависими от нашите настроения. Ако ти си спокойна и усмихната и бебето ти ще се успокои!!!
Виж целия пост
# 9
Нормално поведение на малко бебе, и аз като много други майки съм минала през същото...Мен ме спаси Слинга. И не е задължително само ти да го носиш, който е свободен и ти помага. Мъжът ми я разхождаше с часове в слинга, тя си спеше сладко, аз аз имах малко време за себе си.
Виж целия пост
# 10
А пробвала ли си да го кърмеш легнала?Така поне няма да го местиш като заспи,а просто ще се измушва лекичко.
Ние до 5-6 месец сукахме през час-час и половина и денем и нощем.Паузи почти не сме и правили до сега като тези ,за които всички педита  говорят(за 9 часовите иде реч.6то часа  вече се постигат нощем)Ако си решила да сте на поизкване ще е така.
Пробвай да легнеш настрани ,настани човечето до теб ,дай му да сучи и надявам се да имате успех!Все пак и ти си човек и имаш нужда да починеш  bouquet
По-горе прочетох съвет относно преспиването от друг.Абсолютно съм против NaughtyОсобено на 1 месец....
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 11
И аз за слинг си мисля. Може да ти е много полезен. Първо че бебетата го харесват и е полезен за тях, а второ пък и ти можеш да ходиш насам-натам със свободни ръце, докато бебето си суче. Дори и навън, ходейки по улицата, съм кърмила така - то само слингът се вижда, макар че на хората пак им е доста интересно, щото още не са виждали много такива чудеса да вървят наоколо.
Виж целия пост
# 12
  Абсолятно познато... Първия месец, два си ги изкарах на спалнята с девте мадами и изчетох половината детски книжки от поредицата на труд. Постепенно наистина почнаха да се очовечават и да не искат нонстоп да се гушкат. Само ми беше проблемно излизането в началото защото трябваше да са напълно заспали и така да ги пренеса до количката. По-късно се научиха да заспиват и навън и всичко се оправи. Сега вече е къде, къде по-лесно, чакам да започне кошмара с прохождането обаче  Wink
  Важното е да намериш удобен начин да се кърмите а ти да си се занимаваш с каквото искаш. Аз наример изкарвах часове с тях пред компютъра  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
.......
Как сте с мокрите и мръсни памперси - колко имате за денонощие? Колко наддаде бебчо през първия месец?
.......... А тези хомеопатични хапчета кой те насочи към тях? Какви са тези хапчета? Ако не са ви препоръчани от класически хомеопат след интервю, съветвам те - спри да ги даваш! .......


Памперсите ни са пушка-акаме и пишаме по график  Laughing

А що се отнася за хомеопатичните-съгласувани са с хомеопат, нашата педиатърка е и хомеопат, така че знам какво му давам и мисля че има резултат от тях  Laughing

А пробвала ли си да го кърмеш легнала?Така поне няма да го местиш като заспи,а просто ще се измушва лекичко.
.......


Нощно време легнала го кърмя вече, обаче лошото е че няма къде да се измуша, щото остава на нашето легло и трябва там да спи, а на мен ми е неудобно, не мога да се наспя като се притеснявам да не го затисна нещо. През деня-да, става, аз единствено така успявам да "избягам" за малко да се изкъпя примерно, поне като му мирише на мен в нашето легло и е по-спокоен. Heart Eyes



Виж целия пост
# 14
.. Чакаш да поотрасне.. Много сте мънички още.
Мойто още живее на гърдата.. Особено вечер направо сме като сиамски близнаци  Mr. Green Виж през деня от как се осефери на 4-5 м. престана толкоз често да ми се лепи  Crazy
За спането с бебе - спим така откак се е родил.. Свиква се бързо.. И по-лесно отколкото да ставаш час по час и да трепериш дали и кога ще се събуди  Wink
Пробвай да го слагаш да спи по корем - Тони сам започна да се извърта така като нямаше и месец още и поспиваше доста повечко.. На гръб се будеше на всеки 1/2-1 час, а така откарваше по 3 понякога.. И досега предпочита така да спи, въпреки че вече се върти като виенско колело  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия