Социален асистент

  • 2 866
  • 23
   Zdraveite na vsi4ki mami,imam nyjda ot pomo6t!Momi4enceto mi e na 2godinki,s cerebralna pareza i saotvetno 95%invalidnost.Na 01.05.2007 izti4a platenoto mi mai4instvo i triabva da se varna na rabota.Niakoi znae li ne6to za programata Socialen asistent I na kogo se otpyska?Dokolkoto razbrah mai triabva da si s dosta vrazki za da ti otpysnat.Razdelena sam sas sapryga mi i e nalojitelno da zapo4na rabota.I o6te ne6to:v kakvo se sastoi 4yjdata pomo6t,koiato varvi s invalidnostta v re6enieto na Telk-a?Dano niakoi ima svetlinka za men po vaprosa.Predvaritelno vi blagodaria,mamita.
     P.s Pi6ete mi na li4ni,4e ote sam ''pate v kal4i6ta'' i ne se orientiram dobre vav foryma.      ooooh!                                                          Silvana Plovdiv
Виж целия пост
# 1
Е, чак пък от връзки мисля че не се стига до там. Зависи на какъв асистент ще попаднеш. Добре е да има опит с дете с подобни здравословни проблеми. Ние имаме социален асистент, но за 3 пъти седмично по 2-3 часа. Повече не ни се налага де. Синът ми спи до 11ч, а съпругата ми е учителка и често се прибира в 13-14ч. Много сме доволни от социалната си асистентка. Просто няма какво повече да желаем. Даже тя по-добре от нас май се справя. Пиши на кирилица, ако не те затруднява. Не обичам да пиша на лични, защото на следващият, който се интересува пак ще трябва да пишем.
Виж целия пост
# 2
здравей,не разбрах ти ли искаш да станеш соц. асистент или искаш да ти назначат такъв? аз исках да стана на дъщеря ми,но е почти невъзможно.за личен ти искат доход на семейството до 180лв.за социален питах в един клуб на инвалидите и оттам ми казаха,че могат да ме назначат при условие,че детето ми е над 18год,а тя е на 3г.питай в някой такъв клуб.
за чуждата помощ-като ходим на санаториум социалните ми плащат за нощувките и храната,но след представяне на фактурите.
Виж целия пост
# 3
Щом си разделена със съпруга (не знам дали трябва да има развод) доходите ти едва ли са огромни. Аз съм личен асистент на нашия син, който е 100%с Чужда Помощ. Питай социалната работничка за твоя район и тя ще пресметне дали имаш право да бъдеш ЛА. За социален не знам как е.
А ясла или градина за специални деца няма ли, за да можеш ти да работиш.
Дано съм ти била полезна. Питай ако има нещо друго.
  bouquet
Виж целия пост
# 4
Нямям развод,но и да имах не ми отпускат,защото съм имала имот на мое име.А от социален асистент имам нужда за два три часа на ден.Не ми отпускат,защото случая ми не бил тежьк.Абсолютна подигравка-та  как ще се издържаме,ако не работя. Thinking
Виж целия пост
# 5
"Документ - това звучи гордо!"
Андреа, а в решението от ТЕЛК пише ли, че е с право на придружител детенцето ти?
В социалната оценка какво пише?
Виж целия пост
# 6
Тя е с 95%, с придружител.Какви права имам тогава като е с придружител?
Виж целия пост
# 7
Privet i ot men.Ne samo sozialnite sa6to otidi pri-zakrila na deteto-tova e fondaziq tam znaqt vsi4ko.Yspex. newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 8
Андреа, изискванията, за които споменаваш, се отнасят за програмата "Личен асистент", за социален асистент не са толкова големи - трябва детето/лицето да е с трайно увреждане, необходимо е и на ваша територия да има доставчик на тази услуга (може общината или неправителствена организация).
Виждам че си от Пловдив. Погледни тук:
БЮРО ПО ТРУДА - ПЛОВДИВ
ул. "Чернишевски" № 3 ет.1 - 5 свободни места за социален асистент към 14.03.2007 г.: http://dbt-parvomay.hit.bg/Srmpl.htm
Защо  не се разходиш дотам?
Виж целия пост
# 9
Мама Кали каза, че нашия социален асистент е от социалния патронаж.
Виж целия пост
# 10
Не във всички общини има социален патронаж. На други места има, но нуждаещите се са много а соц. асистентите малко и отпускат само на краино нуждаещи се.
Виж целия пост
# 11
   Ами аз не съм ли крайно нуждаеща?Та какви са критериите?Ако не започна работа кой ще ме храни?Или може би с парите по член 43 ще покривам текущите разходи,многобройните лекарства,рехабилитациите,че даже и да ми останат.А с излишните може и да купя някоя дрешка на беба.Тва е скапана държава.Съжалявам,че съм груба,но вече нямам нерви.
Виж целия пост
# 12
Андреа, изискванията, за които споменаваш, се отнасят за програмата "Личен асистент", за социален асистент не са толкова големи -
Зара,благодаря ти за информацията. Laughing
Виж целия пост
# 13
Искам само да ти пожелая успех в борбата със социални или каквито там се водят. Не се отказвай заради бебка и заради себе си.  Hug  bouquet Скоро да се похвалиш с помощник и нова работа.
Виж целия пост
# 14
 Ееех,тя си е новата-стара работа.Пазят ми мястото.Дано скоро наистина се похваля с успех за асистент!Няма да се давам така лесно.Те и за парите от телка със задна дата ме мотаха,даже шефката на социални ме излъга,че няма такова нещо.Май трябва да се отраквам. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия