Моля ви за вашето мнение.

  • 1 090
  • 16
Здравейте мами!
Бременна съм в 34г.с. Вчера ходих във Варна на преглед при д.р Давидков. Излязох малко шашната от кабинета. Каза ми че с бебето за сега всичко е наред, но обаче било заело много странна поза, която той отдавна не бил срещал. Бебето нямало достатъчно място и околоплодните ми води били намалели. За сега нямало опасност. Моят термин е на 31.05 В документа който ми даде пише: Плод- Еутрофичен. Подходящ период за родоразрешение 10-15. 05. 07. При невъзможност за провеждане на раждането след 15,05 да се има предвид възможност за брегматично предлежание. Склонност към retentio p. pl пъпна връв около врата. Също така се притеснявал да не се увредят краченцата ако не се роди до 15,05 тъй като бебето нямало достатъчно място. Крачетата му ги чувствам точно под реброто си. Доста ме подпира. Аз съм на 32 год. и ще ми е първо бебче. Иначе с моята лекарка за сега сме планирали нормално раждане но с епидурална упойка.
Мили мами, какво мислите за това и имам ли основание за притеснение? От вчера направо не съм на себе си.
Желая ви хубав и усмихнат ден.  bouquet
Виж целия пост
# 1
Миличка за съжаление не ми е много ясно това, което пише в документите ти. Искам само да ти вдъхна малко кураж и да ти кажа, че от все сърце ти желая всичко да бъде наред, моля те успокой се, това е много важно.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз също нищо не мога да ти кажа за написаното в документа. Относно това, че усещаш крачетата под реброто си: моя приятелка имаше същия проблем. След като се роди детето се видя, че стъпалата са изкривени, но се лекуват. От болницата са сложили гипс, за да се изправят. Водиха го на ортопед и по негова преценка поръчаха специални обувки, с които в началото стоеше по цял ден. Сега вече само вечер. Самите крачета се изправят при различните деца за различен период от време. Бебенцето на моята приятелка сега е на 5 месеца (и тежи 7-8кг). Това разбира се не значи, че при вас ще се получи така, но акосе наложи имай го в предвид.
Виж целия пост
# 3
Мисля, че за да избереш точно този лекар би трябвало да знаеш какъв опит има и можеш ли да му имаш пълно доверие.Ако искаш отиди за преглед и при друг лекар, но все пак не е болка за умиране да родиш със секцио.Важното е това да е най-доброто за бебето и теб разбира се.
Щом терминът ти е на 31 значи ти препоръчват да родиш около 2 седмици преди термина.А това е нормално при планово секцио.

Пожелавам ти всичко да е наред с бебчо и леко раждане!
Виж целия пост
# 4
Аз съм с особено мнение за Давидков, имам приятелки, на които също е разправял такива неща в този период от бременността с отявлена агитаия за секцио, естествено раждането препоръчва да стане при него. Не се опитвам да подценя становището му, но винаги можеш да идеш и на друг специалист. Може да отидеш при доц. Балев, специалист в областта на феталната морфология и той да ти каже становището си, също.
Не се притеснявай, важното е да си спокойна, а пък в крайна сметка, ако родиш секцио не е фатално също. Важното е да се роди живо и здраво бебчето, но пак ти казвам, че Давидков има не особено добра репутация.
Виж целия пост
# 5
Дано всичко да е наред!
 Леко раждане!
Виж целия пост
# 6
Дано всичко да е наред!
 Леко раждане!
Praynig Питай наблюдаващият те доктор. Искай и друго мнение. Не се шашкай излишно!!!
Виж целия пост
# 7
Не се шашкай.Оставя си вратичка и се пробва да те накара да отидеш поне още веднъж.На мен ми беше казал не добре развито бъбречно легенче и искаше след две седмици пак да отида слава богу нищо му няма на детето,но и аз бях се ошашавила.Една позната ми каза че същото е казал и на нея.Така че се успокой
Виж целия пост
# 8
Първо - не се притеснявай! Мисли, че всичко с детенцето ще е наред. Сигурно и така ще бъде. Аз ще се опитам да ти преведа това, което ти пише в медицинския документ, ако това ще те успокои допълнително. Плод - еутрофичен означава, че е с нормална охраненост/тегло/. Брегматично предлежание означава пак вид главично предлежание - с една точка от черепа, наречена брегма. Склонност към задържане на част от плацентата е предполагам последното латинско съкращение. Препоръчвам ти и да се консултираш с твоята докторка. Това ще те успокои. Леко раждане!
Виж целия пост
# 9
Направи още една консултация с друг лекар. Желая ти успех Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Определено ти трябва консултация с още един лекар. Успех и дано всичко е наред с бебчо.
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай излишно. Вярвай, че всичко ще бъде наред. Всеки лекар може да допусне грешка, затова иди поне още при един специалист.
Виж целия пост
# 12
Аз съм с особено мнение за Давидков, имам приятелки, на които също е разправял такива неща в този период от бременността с отявлена агитаия за секцио, естествено раждането препоръчва да стане при него. Не се опитвам да подценя становището му, но винаги можеш да идеш и на друг специалист. Може да отидеш при доц. Балев, специалист в областта на феталната морфология и той да ти каже становището си, също.
Не се притеснявай, важното е да си спокойна, а пък в крайна сметка, ако родиш секцио не е фатално също. Важното е да се роди живо и здраво бебчето, но пак ти казвам, че Давидков има не особено добра репутация.
Подкрепям на 100% Peace
Успех и не си мисли глупости!
Виж целия пост
# 13
Мила, задължително отиди и при друг лекар!
При мен беше подобна ситуацията - и аз бях като теб ошашавена - малко преди да родя лекарят, който ми следеше бремеността изтърси, че трябвало да родя секцио, защото много съм щяла да се разкъсам (е как го измисли това само той си знае). Като казах това, на лекарката, при която щях да раждам тя се смя с глас! Родих си нормално и сега все едно никога не съм раждала. Та мисълта ми е, че понякога си измислят.  #2gunfire
Така, че задължително се консултирай и с друг! Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 14
Благодаря на всички мами за мненията. Вече си записах час при друг лекар тук в Добрич, за да чуя и неговото мнение!
Желая ви всичко добро. В петък ще ви пиша за резултата.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия