Лоши мисли и страх

  • 4 195
  • 12
Здравейте, не знам дали е говорено по темата, но искам да споделя и аз, ако може някои да ми даде съвет  Praynig

Преди време страдах от пристъпи на паника. Всичко мина ок - с лечение и терапия се оправих. До преди месец, когато всичко се върна, не пристъпите, ами по скоро напрежението преди тях. Реших, че това е сигнал за промяна в живота ми - тоест прекратих връзка, която наистина ме караше да се чувствам нещастна и потисната. Все още доста я преживявам. Бяхме заедно повече от три години, даже живеехме заедно. И вместо да изпитам облекчение започнах още повече да страдам, въпреки че знам че е за добро. И оттук започнаха отново лошите мисли - че ще се върнат паническите атаки и че съм непълноценна затова и че не мога да започна нов живот. Направо съм отчаяна. Моля кажете как може да се преодолеят тези мисли. Знам че е въпрос на време и че състоянието ми е нормално за преживяната раздяла, но със страха нещата понякога ми се струват непоправими.

Нека някои, които го е преживял да сподели с мен....

Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Аз съм така от години .При по- силен стрес след известно време изпадам в кризи ,панически атаки .Най - добре се справих след първият път ,когато започнах да ходя на плуване ,придвижвах се с колело и цялата отрицателна енергия се превръщаше в адреналин .Който изразходвах по подходящ начин .Разнообразие и по- чести срещи с природата .Вдишай въздух погледни живота от хубавата му страна .Ти си абсолютно здрав човек ,живей с пълна сила .
Виж целия пост
# 2
Приятелки имаш ли?
Хващате се вечер, обличате си суперсексите поли и прилепнали блузи с големи деколтета и отивате на заведение.
Постарай се да забелязваш веки поглед, забит в бюста ти, почувствай мъжките погледи в гърба си, по-скоро в полата си.
Това би трябвало да те увери, че всичко при теб е наред.

Иначе в такива кризи не съм изпадала, дано по-бързо се съвземеш.
Виж целия пост
# 3
Да, мисля за хубави работи, излизам почти всяка вечер, но всичко се срутва в момента, в които през главата ми мине мисълта, че нещо не е наред и тогава ми се свива стомаха и край, всичко губи смисъл. Cry

Просто толкова се уморих.... да се лутам от едно състояние в друго и постоянно да ме сковава този страх...
Виж целия пост
# 4
Нямаш ли нещо ,което да те успокоява в такъв момент .Аз си нося винаги Валидол и Невролакс и така ,когато започна да се панирам се сещам ,че имам нещо което ще ми помогне .Самоуспокоявам се .Не ги пия просто знам ,че има нещо което ще ме спаси - психарско е но за мен е по- добър вариант от това да се тъпча с антидепресанти .
Виж целия пост
# 5
Да, мисля за хубави работи, излизам почти всяка вечер, но всичко се срутва в момента, в които през главата ми мине мисълта, че нещо не е наред и тогава ми се свива стомаха и край, всичко губи смисъл. Cry

Просто толкова се уморих.... да се лутам от едно състояние в друго и постоянно да ме сковава този страх...
Ами това все едно аз съм го написала.На моменти си мисля,че никога няма да изляза от омагьосания кръг SadСега последно след 5 месеца светъл период пак съм в дупка,т.е. направо яма,заради една драма с градината на дъщеря ми.
Виж целия пост
# 6
и аз за съжаление изпадам в подобни ситуации.породени от проблеми с родителите ми които явно са решили че аз трябва да ги издържам финансово и психически да им помагам.въпреки че работят и имам сестра и брат аз съм тази която трябва да им помага във всеки един момент а те да помагат на брат ми и сестра ми.и от известно време насам изпадам в състояние на паника а след това нещо като изтерия и си прехвърлям страховете и ядовете на мъжът ми.мисля си че това ще навреди на бракът ми особенно че съпругът ми незнае на какъв психически тормоз съм поставена.абе като тръгнат нещата на зле оправия няма.незнам може би е време да потърся медицинска помощ. Sad
Виж целия пост
# 7
Не съм психолог, но според моето мнение, най-добрата рецепта за това, което изпитваш в момента е да се влюбиш. Тогава света придобива други очертания Crazy Peace.
Виж целия пост
# 8
Не съм психолог, но според моето мнение, най-добрата рецепта за това, което изпитваш в момента е да се влюбиш. Тогава света придобива други очертания Crazy Peace.
Това е вярно, но за съжаление не става насила.  Sad Мисля, че съветите на catch ще ти бъдат от полза. Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 9
Започни да спортуваш при мен помага
Виж целия пост
# 10
Не съм психолог, но според моето мнение, най-добрата рецепта за това, което изпитваш в момента е да се влюбиш. Тогава света придобива други очертания Crazy Peace.
Ню  bouquetГолям фен съм ти,да знаеш.Нали твоя беше крилатата фраза-като спрат да ме обичат,спирам и аз?Това сега също ми хареса Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Аз също нося валидол в чантата ми,не го пия,но знам,че е там.Много ми помогнаха ампули женшен от аптека,струват 10 ампули-3-4лева,пия ги пролет и есен 20тина дни по една ампула на ден.Препоръча ми ги на мен руска терапевтка,когато бях бременна.Зареждат ме с положителна енергия и ставам много активна.
Виж целия пост
# 12
Аз лично бих Ви препоръчала по - често сама на себе си да казвате "Обичам се, не се страхувам, силна съм".КОлкото по - често го правите, толкова по - скоро ще повярвате, че това е така и ще осъзнаете, че имате прекрасни чувства към Вас самата, а това ще се отрази чудесно на психиката Ви.АКо имате възможност прочетете "Излекувай живота си" на Луиз Хей.След прочита наистина ще заобичате себе си!
Желая успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия