Flagyl и кърмене

  • 2 549
  • 8
Здравейте!Днес ми предписаха Флажил 250мг и Аугментин.Извадиха ми мъдрец с операция и вече 3-ти ден болките не стихват CryЧувствам се ужасно.
Проверих в сайта, рискът е 0-ев.Но се чудя дали е безопасно за детето, имайки предвид дозировката, която ми е предписана- 3Х1табл. 5-7 дни.
Виж целия пост
# 1
Никой ли не знае нещо по въпроса?С главоболие и болки съм, трябва да взема мерки Cry
Виж целия пост
# 2
Дейзи, съжалявам, че трябва да понасяш това. Confused

Ето в тази тема става дума за съдържащите метронидазол препарати: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181353.0

В темата Хедра пише, че обичайният курс с метронидазол от 500 мг дневно не е проблем за кърмачки. На теб ти е изписан 3 Х 250 мг за денонощие, доколкото разбирам...Не може ли да се консултираш със зъболекаря дали е възможно да промениш дозировката, дали би имало желания ефект?
Виж целия пост
# 3
Изрових още една тема за флажил и кърмене:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130855.0


След раждането се наложи да пия флажил (и какви ли не АБ, но конкретно за флажила имаше много противоречиви мнения сред лекарите). В крайна сметка не кърмих, тъй като гинекологът ми категорично беше против да кърмя новородено и да пия флажил (но пък аз така или иначе пиех няколко АБ и ...може би действително беше по-добре да изчакам, въпреки че достааа се отложи първото закърмяне). Имаше педиатърка, която ми каза, че няма проблем да кърмя, въпреки флажила...Но пък ми оставаше още ден да пия флажил и изчаках.

В горния линк е споменато, че Флажил се изписва и на бебета...Ако можеш, чуй се с зъболекаря и на базата на неговото мнение и прочетеното тук, вземи решение.

Наистина ти съчувствам!  Sad Спомням си колко гадно ми беше като ми вадиха оперативно мъдреците. Дано скоро болките да стихнат!

Целувки на Паолина. Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Здравей GrinningОчаквах да се появиш Grinning
Последната тема я бях прочела, но това за 500-те мг. ме накара да се замисля.Всъщност така и ще направя, ще взимам по 2 вместо 3 табл.Утре съм пак на контролен преглед и ще кажа на доктора.Дано успея да поспа тази нощ и да се облекчат болките, че не издържам вече Cry
Много се радвам, че ми писа!Сега ще взема навременни мерки bouquetХиляди благодарности и лека вечер bouquet
Поздрави на порастналият мъник от мен и Поли Hug
П.П.:Преди време ти писах ЛС.Надявам се, че си го прочела.
Виж целия пост
# 5
Пила съм Флажил и знам,че не е съвместим с кърменето!
Виж целия пост
# 6
метронидазола може да се приема по време на кърмене. из книга за кърменето :"дозата която приема детето е много под терапевтичните количества,затова може да се приема кратковременно,но при продължително приемане е нужна предпазливост"
в книгата са описани медикаменти и страничните им действия върху детето.
Виж целия пост
# 7
Благодаря  ви за мненията, момичета  bouquet  bouquet
Илиана_М, не мога да ти изпратя ЛС, кутията ти е препълнена Confused
Виж целия пост
# 8
Дейзи, пиши ми как си.
Освободих място за нови съобщения. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия