въпрос за размерите

  • 1 209
  • 16
Здравейте,
имам един въпрос относно размерите,които показва видеозона.Днес бях на лекар и д-ра каза,че главичката на бебето отговаря на 30г.с,а останалите части на телцето на 28 г.с.  #Crazy На обикновен видеозон винаги излизат такива резултати,а миналия месец на 3Д нямаше никаква разлика всичко си беше о.к.
Не знам какво да мисля?Дали да не потърся и мнението на друг  лекар?
Моля ви кажете как беше при вас,че съм притеснена
Виж целия пост
# 1
Побутвам си темата,дано се включи някой
Виж целия пост
# 2
 newsm78 никога не са ми казвали такова нещо....за първи път чувам...

смени доктора....!!!!
Виж целия пост
# 3
И на мен ми ги приказваха същите работи и аз се бях притеснила:) Не се плаши-няма нищо тревожно.Лекарката ми обясняваше,че е нормално.
Виж целия пост
# 4
При мен нещата седяха така,пр. главичка 30 г.с,бедър 28 г.с,ръчички 28г.с,стъпало 27 г.с,а сега си имам живо и здраво момиченце и никъкви размери нямат значение.Така че споко...




Виж целия пост
# 5
Дължи се на размазаната картина на ехографа, човешката намеса при разчитането и задаването на данните и най-вече на относителността на резултата Mr. Green
Виж целия пост
# 6
И при мен имаше доста разминаване, а детето се роди съвсем съразмерно и здраво. Да не споменавам че ми казаха според това което виждат и мерят с 3Д апарата, че ще имам малко бебе а се роди 4кг мома.
Спокойно, не се впрягай, Господ си знае работата!
Виж целия пост
# 7
Аз ходя на прегледи по ЗК и на частно. В понеделник на прегледа на лекарката от ЗК тя измери главичка 41 мм. отговаряща за 17г.с. и 2 ден. Общо взето доста немарливо се отнесе според мен. Лекарката ми на частно на другия ден измери главичка 35 мм. отговаряща за 16 г.с. и 5 ден. Бедрената кост пък отговаряше за 16 г.с.

Искам само да ти покажа каква разлика в размерите има като мерят двама лекари.  #Crazy И аз нямам никакво съмнение,че тази по здравната каса не е измерила нещо както трябва. А за разликата в размерите на останалите части и на главичката също не трябва да се притесняваш според мен.   Peace
Виж целия пост
# 8
Нормално е да има разминавания при ехографията, не се тревожи Peace
Виж целия пост
# 9
Това нищо не значи. В 4 месец ходих на фетална морфология и там ми казаха, че на размери бебче отговаря на 2 седмици по-малко.
Виж целия пост
# 10
И при мен се е случвало - все някой от размерите изоставаше. Няма как точно да се измери - все пак бебето мърда, а и зависи от това, колко е опитен д-ра. И не забравяй - всички тези стойности, на който уж трябва да отговаря плода са усреднени - няма еднакви бебета Peace
Виж целия пост
# 11
Не се впечатлявайте толкова от размерите - те са ориентировъчни, за да се види, че бебето расте. Докато родите ще се наслушате на какви ли не странности. Важното е да се отчита промяна в размерите на бебето. Много е трудно да се изчислят точните мерки, а и зависи кой как мери. Седмица преди да родя лежех в Шейново и бяха изчислили че бебето е към 3,400кг, а родих човече 5,180кг и 60см.
Виж целия пост
# 12
За съжаление тези измервания са доста субективни. Зависят и от ехографа, и от ехографиста... Дали ще улучи най-добрата проекция, дали ще постави правилно маркера - а то понеже е мъничко малките грешки водят до голямо процентно отклонение. Ако ти кажеха, че е "30 +- 3" седмици на главичка и "28 +- 4" на бедро - примерно - едва ли щеше да се притесняваш толкова. Но все пак отиди отново след няколко седмици - вкл. за собствено спокойствие. По възможност на друг ехограф + друг ехографист.
Виж целия пост
# 13
Спокойно, ехографите почти винаги дават отклонения. На мен в 35 г. с. ми казаха, че на бебето главата отговаряла на 40 г. с. + 2 д. Shocked Shocked Shocked. Представяш ли си какви мисли ми минаха през главата тогава?!! Споко и успех.
Виж целия пост
# 14
Дължи се не на немърливостта или безотговорността на лекаря, а на разлики при самото засичане с пунктира - все пак това се прави на ръка. И най-малкото трепване и отклонение се отразява. От значение е и качеството на апарата (макар и не толкова). Съвсем нормално е да има разлики между отделните части, които се мерят. Важното е отклоненията да не са драстични и от преглед до преглед да има нормално нарастване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия