Рибешки топки

  • 2 579
  • 21
Рецептата е по иедя на един приятел. Трябва ви някакво тесто, аз взимам готово и разточено, може да си го направите, обикновено содено тесто, не е нужно да бухва.
Лук, копър, сол, черен пипер и риба от консерва. По избор. Каквито искате видове и вкусове, всичко е ок. Аз лично слагам риба тон и скумрия, за да е мазничко, че тонът е суха доста. Даже слагам малко зехтин допълнително. Слагам и аншоа. Всичко това накълцано и разбъркано. Става с всякакви консерви. Режете триъгълници, слагате плънка, завивате, обръщате, мажете с жълтък, ръсите ким, сол, червен пипер, люто, кой каквото иска и печете. Докато стане тестото розово и хрупкаво. И топли, и студени са много вкусни и ефектни. Аз пека върху оризовата хартия от тестото, но може и директно в тавичка с мазнина на дъното. Ако някоя риба е по-мазна и пусне мазнина, след изпичането наредете върху няколко слоя слафетки и те попиват.

Снимки:
Преди навиването
Навита
Навити и обърнати
Готови за печене
Изпечени
Виж целия пост
# 1
Това ще го спретна довечера. Много вкусно изглежда!Благодаря за идеята!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Много добре изглежда, ще се пробва!
Аз пък за какви топки си помислих...... Embarassed
Виж целия пост
# 3
дали ще стане с бутер тесто?  newsm78
Ох, много добре изглежда...а дори не обичам риба  Crazy
Виж целия пост
# 4
Леле, Блондииииии......Ммммм!  Hug
Виж целия пост
# 5
Изглеждат страхотни, та чак ми се дояде  Laughing
Ще ги пробвам в най-скоро време Peace
Виж целия пост
# 6
дали ще стане с бутер тесто? 
Ще стане, но ще ти бухнат много и вътре ще стоят леко кухи у ще са малко по-трошливи и трудни за ядене, но иначе ще стане. Може да навиеш плънката като за пирожки, да не са на топки, по-добре ще е.
Виж целия пост
# 7
Цитат
ръсите ким

Ох, това защо го прочетох "ръсите косми" Crazy? Сигурно покрай топките съм се присетила нещо Blush...

По темата - звучи обещаващо, ще взема да го пробвам Wink.
Виж целия пост
# 8
Леле, много вкусно звучи и изглежда, интересно и по-нестандартно Heart Eyes Потекоха ми лигите Grinning
Трябва да го пробваме скоро на всяка цена....обаче като приключа с диетата ми та тогава  Mr. Green  Crazy
Мерси много  Hug
Виж целия пост
# 9
Изглежда ,доста вкусно  -  ще пробвам рецептата.
Виж целия пост
# 10
Мммм, Блонди, как ти идват тези великолепни идеи  Mr. Green
Милинките ти бяха супер, сега ще пробвам и тези рибешки топки,мдам  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Цитат
ръсите ким
Ох, това защо го прочетох "ръсите косми" Crazy? Сигурно покрай топките съм се присетила нещо Blush...

 Mr. Green  Joy

Наистина изглеждат разкошно. Тъкмо имам няколко консерви риба тон, ще взема да ги направя скоро. А с бутер тесто дали ще станат  newsm78
Виж целия пост
# 12
А с бутер тесто дали ще станат  newsm78

Върни се маааалко по-нагоре в темата  Laughing
Виж целия пост
# 13
А с бутер тесто дали ще станат  newsm78

Върни се маааалко по-нагоре в темата  Laughing

 Blush Embarassed
Виж целия пост
# 14
Блонди, аз имам паламуд,  дали ще станат с него/няма ли да натъртва миризмата му?/ и с риба тон? И още нещо: ако слагам паламуд, да пропусна ли мазнината?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия