Помощ за избор на кожени дивани?

  • 5 448
  • 7
Дано ми отговорите бързичко, че днес ще поръчваме холната гарнитура!
Много се чудя какво да изберем, защото не знам коя кожа е по-хубава, по мека и рехава, подплатена с нещо като "подлепващ плат" (ако се сещате за какъв говоря, мисля че така се нарича) или по-плътна, леко гланцирана, подплатена с плат подобен на дебело хасе (но не знам как се казва).
Тъмна или светла кожа? Само да кажа, че имаме дете и куче Simple Smile
Виж целия пост
# 1
второто
колкото по-плътна, толкова по-добре за кучето  Mr. Green , опа! тоест за вас и дивана  Crazy
Виж целия пост
# 2
По-матираната, лъскави работи не обичам. За цвета не знам , аз лично харесвам и двата вида. Само внимавай - кожата е хубава за "пухкави" мебели, с по-заоблени форми, нали се сещаш за какво говоря. Ако имаш твърди и изчистени ръбове в модела на гарнитурата /абе, модерния дизайн/, моят съвет е да не слагаш кожа, адски бързо се "опъва" там, на ръба, протърква се и се износва Sad А кожените мебели са си доста скъпи.
Виж целия пост
# 3
Модела на гарнитурата е с прави ъгли, като квадрати е. Мислях, че е по-добре да избера кожа,  защото съм виждала, как след време дори да се поддържа дамаската става някак мазна и захабена на подлакътниците. Не съм виждала обаче какво става с кожата. Модела е така ушит, че както и да се сяда няма как да се опъват шевовете, но не разбрах, Белинда, какво имаш предвид, дали, че се износва кожата на подлакътниците или че се накъсват шевовете от изпъването при сядане?
Виж целия пост
# 4
Износва се кожата по ръбовете, понеже се опъва. На подлакътниците няма как да е от сядане, разбира се, но при самото ушиване кожата се опъва хууубавичко по ръбчетата и се надупчва от шевовете. С времето това допринася за по-бързото й износване. Естествено, същото важи и за повечето дамаски. Но дамаските са по-евтини и някак по-лесно се прежалват от кожата Simple Smile
Питай някой мебелист за тези неща/разбира се, не този, който ти продава кожения диван/и ще видиш, че съм права Peace
Виж целия пост
# 5
Най-важното при купуване на кожена мебел е да прецениш какъв тип кожа е подходящ за начина на живот на твоето семейство.  Обикновено, семейства с деца избират естествена кожа, но обработена.  Има различни степени на обработка, но колкото повече, толкова по-издръжлива е. 
Ако искаш погледни тези страници за идеи и повече инфо:

www.brandigton-young.com

www.eliteleather.com

www.nicolettiitalia.com

Успех! 
Виж целия пост
# 6
Вече поръчахме с плътна кожа в тъмен цвят. Малко ми е притеснено с тия поръчки, аз съм на принципа "око да види - ръка да пипне' и тогава купувам, а сега трябва да чакам месец и да видя какво съм избрала. Само се моля да не съм сгрешила в избора  baby_neutral
Стискайте палци!
Виж целия пост
# 7
Стискаме палци  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия