Тиквички на фурна ,много бързи и вкусни !!!!

  • 41 112
  • 20
Днес ги направих и останах очарована и понеже съм на диета много ми допаднаха защото се пекат и не стават мазни!!!
Его и ги и тях : Тиквички около 1кг ,но това зависи от големината на тавичката  , ако ви   е по голяма повече. Нарязват се на не много тънко  около един пръст .Като се нарежат  ако са млади с корите ако не се белят  се поставят във вода. В две чинии се поставят брашно и олио .Вади се парче тиквичка от водата  и се топи първо в брашното в което има и сол  и после в олиото и се редят стъпаловидно в тавичката.Тя не се намазнява .Пече се в загряна фурна докато омекнат.Стават бързо не засякох времето.
Правите си отделно сосче от кисело мляко и чесън и копър , може и майонеза ,аз я пропуснах и гарнирате с тиквичките.
Ето и снимка :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=111760&photo=28
Да ви е сладко!!!!!
Виж целия пост
# 1
Звучи интересно  Thinking Аз ги правя на грил-тигана с много малко мазнина и стават супер Mr. Green Ще пробвам в тава, че ми е по-мързеливо днес Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Това съм го пробвала, но хич не се хареса на никой от семейството.  Rolling Eyes Може пък отново да се пробвам
Виж целия пост
# 3
Звучи добре  -ще се пробва.
Аз тиквичките на фурна ги правя с домати, чесън и магданоз - пак нарязани на шайби се редят в намазнена тавичка, заливат се с доматен сок, може и с цели доматки на шайбички, поръсвам ги със сол и пресован чесън и магданоз - пека на фурна около 30 мин и стават много хубави.
Виж целия пост
# 4
Аз ги правя почти по същия начин ,само,че ги нарязвам по дължина и със малко повечко олио и ги редя едно до друго в по-голяма тава,оставям ги и повечко да се запекат.След това или със чеснов сос със копър ги поръсвам или им настъргвам само сирене отгоре.И двата вариянта става мноого вкусно. Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Баба ми ги прави по подобен начин,само че не ги топи в брашно.Запича ги с малко вода и нарязани на надлъжни ленти.Сервира с оцет,магданоз и счукан чесън-смес.Много вкусни стават.
Виж целия пост
# 6
Аз ги правя почти по същия начин ,само,че ги нарязвам по дължина и със малко повечко олио и ги редя едно до друго в по-голяма тава,оставям ги и повечко да се запекат.След това или със чеснов сос със копър ги поръсвам или им настъргвам само сирене отгоре.И двата вариянта става мноого вкусно. Heart Eyes
И аз ги запичам по същия начин във фурната, стават супер!
Но ще пробвам и варианта на Зечова.
Виж целия пост
# 7
  И аз ги приготвям по абсолютно същия начин.Стават превъзходни,направо мозък.Обаче си ги хапвам самичка,защото моите хорица,не сядат на масата на постно.
Виж целия пост
# 8
А  приличат ли поне малко на пържени?
Ето ви и моята рецепта за тиквички:
Тиквичките се обелват и нарязват на кубчета. Слагат се с малко водичка и олио да поомекнат във фурната. След което се разбиват се 3-4 яйца със сирене + малко копър, изсипват се в тавичката при тиквичките. Разбърква се лекичко и се запича.
Виж целия пост
# 9
А  приличат ли поне малко на пържени?
Ето ви и моята рецепта за тиквички:
Тиквичките се обелват и нарязват на кубчета. Слагат се с малко водичка и олио да поомекнат във фурната. След което се разбиват се 3-4 яйца със сирене + малко копър, изсипват се в тавичката при тиквичките. Разбърква се лекичко и се запича.
Аз така правя огретен от тиквички.
Виж целия пост
# 10
Аз тиквичките ги правя по следния начин -нарязвам ги, редя ги както е показала Зечова/като преди това съм покрила тавичката с олио.-ама съвсем малко/отгоре слагам рендосано сирене на едро и пак един ред тиквички и  поливам с малко олио.така го слагам във фурната да се задуши.после го заливам с: 2 яйца,малко кисело мляко и 1 връзка пресен копър нарязан.запичам само отгоре.ядесе и горещо и студено-за лятото е много леко.
Виж целия пост
# 11
Това съм го пробвала, но хич не се хареса на никой от семейството.  Rolling Eyes Може пък отново да се пробвам

  Предпочитаме пържени. Но всеки има различен вкус.
Виж целия пост
# 12
В къщи най-много ги обичаме пържени или на скара, даже на скара са ми по-вкусни и поне са по-диетични.
Рецептата ми харесва, непременно ще я пробвам. Peace
Виж целия пост
# 13
Аз също ги приготвям на фурна .
Омазнявам тавичката ,редя тиквичките като между тях слагам накълцан бекон и чесън.
Това го запичам във фурната.
Соса го приготвям от кисело мляко чесън и копър леко подсолявам.
Виж целия пост
# 14
Звучи добре  -ще се пробва.
Аз тиквичките на фурна ги правя с домати, чесън и магданоз - пак нарязани на шайби се редят в намазнена тавичка, заливат се с доматен сок, може и с цели доматки на шайбички, поръсвам ги със сол и пресован чесън и магданоз - пека на фурна около 30 мин и стават много хубави.
Направих тези, само че вместо с магданоз, с копър. Стана много леко и вкусно Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия