Шестте грешки на човека

  • 1 547
  • 28

   
1. Заблудата, че личният напредък се постига чрез потъпкване на другите.

2. Склонността да се тревожим за неща, които не могат да бъдат променени или поправени.

3. Твърдението, че нещо е невъзможно, защото ние не сме способни да го направим.

4. Отказът да оставим настрана дребнавите си предпочитания.

5. Пренебрежението към развитието и усъвършенстването на духа и липсата на навика да четем и да учим.

6. Опитите да натрапваме на другите своите убеждения и своя начин на живот.
 
  Източник: Марк Тулий Цицерон


Колко от тях допускате?
Виж целия пост
# 1
6 от 6  Rolling Eyes
но се опитвам да съм по-безгрешна
Виж целия пост
# 2
Точно 6 от 6  Blush
Виж целия пост
# 3
Никога не съм си мислила да тъпкам някои за да успея, тревожа се защото съм човек,а с тревогата се успокояваме по някои въпроси,дребнавите си предпочитания оставям сутрин на излизане в къщи, за липсата на желание за четене си признавам - нма я никаква при мен Peace,а начина си на живот натрапвам само на семейството си за да има хармония.
Виж целия пост
# 4
По-скоро 2 и 4... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
второто и петото, като че ли newsm78
Виж целия пост
# 6
2 и 4  Confused
Виж целия пост
# 7
да речем т4.
т. 2 ми е направо чужда
Виж целия пост
# 8
Точки: 3 - понякога, 5 и 6
Виж целия пост
# 9
Без 1 и 2.
Виж целия пост
# 10
Цицерон е бил обезглавен..., така , че не може да се има вяра на написаното от него! Принципно това което си изложила уважаема , може да си използва като наръчник за да оцелееш в съвременния свят , но дали ако спазваш правилата ще изкараш и година?! Не става въпрос за моите убеждения - въпросът е принципен.
Виж целия пост
# 11
Цицерон е бил обезглавен..., така , че не може да се има вяра на написаното от него! Принципно това което си изложила уважаема , може да си използва като наръчник за да оцелееш в съвременния свят , но дали ако спазваш правилата ще изкараш и година?! Не става въпрос за моите убеждения - въпросът е принципен.

Изброените 6 неща са грешки, които човек по принцип допуска, а не модел за подражание.
Виж целия пост
# 12
Изброените 6 неща са грешки, които човек по принцип допуска, а не модел за подражание.
...както по-горе написах , той е бил обезглавен...което означава , че не може да се приеме безусловно написаното от него за вярно! Казвам го в смисъл , че ако написаното беше безспорна истина (а то няма такава) означава , че това щеше да е така да се каже настолна книга и той щеше да бъде някакъв крез (примерно) , но не се е случило това , а точно обратното. Ако, обаче  написаното от него се преекспонира с днешна дата - спокойно можем да твърдим , че това не са грешки , а дори напротив - пътеводно мото! (което м/у другото също ще огромна глупост , но започвам да се отклонявам прекалено)
Ем ай клиър? Wink
Виж целия пост
# 13

Йес ъф корс  bowuu

Ама той и Галилей като казал, че земята е кръгла, никой не му повярвал  Whistling

Виж целия пост
# 14

    3. Твърдението, че нещо е невъзможно, защото ние не сме способни да го направим. - Тук съм в другата крайност, което, за съжаление, достигайки крайна форма на наивност на моменти, също е грешка.

4. Отказът да оставим настрана дребнавите си предпочитания. - Ами , да... Embarassed но не ги смятам за дребнави,пък.

5. Пренебрежението към развитието и усъвършенстването на духа и липсата на навика да четем и да учим. А, тук никой не може да ме хване в грешка. Почти ми е основна цел в живота.

6. Опитите да натрапваме на другите своите убеждения и своя начин на живот. Работя по въпроса за премахването на този навик-има надежда!
 
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия