отбиване около годинката: колко АМ ?

  • 725
  • 10
Здравейте,

Моят беб върви към отбиване: губи интерес към кърменето, сутрин суче, но вечер се дърпа здраво вече от седмици. Аз след месец ще отсъствам веднъж за 3-4 дни, после за седмица. Та май ще приключваме с кърменето по взаимно съгласие. Всъщност даве и в най-смелите си мечти не съм се надявала да кърмq до годинка (свързано с работата ми, иначе силен привърженик) - благодарение на вас обаче сме на път да успеем  Grinning !!!

Имам няколко въпроса към мами отбили около годинката: колко АМ давате/давахте на ден?

Засега ще се стремя да запазя едно кърмене най-малко, поне докато отпътувам. Но се опасявам че вече кърмата ми е малко - съдейки по това колко (не) суче - и има нужда от добавка. А да си увеличавам кърмата не искам. Мартин суче сутрин, после закуска (каша с кисело мляко), после обяд, следобедна закуска, вечеря и сукане (разсеяно, "остави ме на мира да спя вече"). От 6-месечна възраст спря да се буди нощем, без никакви действия от моя страна. Кисело мляко яде от няколко седмици, прясно още не смея, но скоро...

Знам че не се препоръчва отбиване през лятото, ама при нас така ще е - предполагам трябва да се внимава беб да поема доста течности? Други аргументи протиж отбиването през лятото - абе ние маи ще сме през май, ама то вече налъмите цъфтят тук, та може и лято да се брои. Вашето бебе колко пие? Мартин понякога пие 200-250 мл плодов сок (ваведен на 7-8 месеца), понякога далеч по-малко.

Благодаря предварително!

Виж целия пост
# 1
Отбиването през лятото не се препоръчва и заради разните му там стомашни вируси, които лесно се хващат през този период, а кърмата предпазва от тях.
Иначе по колко АМ- на кутията трябва да пише за тази възраст какво количество обикновено се консумира. Май беше някъде към 220 мл. Но детето ще ти поаже най- добре от колко точно се нуждае.
Дъщеря ми освен кърма пие по 30-40 мл вода, а понякога и по- малко. Но ние се кърмим все още доста интензивно. Сокове засега ми отказва.
Виж целия пост
# 2
Ако се водим от обичайните норми, че към годината млякото съставлява 60-75% от дневния рацион, то някъде там трябва да се ориентираш Simple Smile Зависи колко твърда храна приема детето, колко от нея може да е смесена с АМ, колко АМ ще е склонен да поеме в чист вид като течност... Вярвам, че децата сами показват от какво имат нужда - вслушай се в него Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви! Поема доста твърда храна  Embarassed : 4 пъти дневно (веднъж от тези 4 пъти давам кисело мляко, 2 пъти от тези 4 пъти и кърмя - на закуска преди твърдата храна, след вечеря уж за лека нощ, но обикновено се дърпа)

попрочетох как бебоци на неговата възраст не забравяли да сучат след седмична раздяла, та почвам да се замислям дали да го отбивам. Но е факт че хич не го влече сукането дребния
Виж целия пост
# 4
Аз отбих Мартина на 13 месеца и АМ така и не прояде. Пробвах няколко марки, но нищо не й хареса. Впечатленията ми са, че повечето кърмачета, които са били дълго време на кърма не приемат АМ.
Виж целия пост
# 5
Хриси пиеше по 180-210мл. АМ вечер. Започнах с Мул Мил (мисля така се пише), понеже казаха че е за злояди, но не го хареса. Спрях се на Аптамил и после на Нестле Джуниър.
Виж целия пост
# 6
моят син хем е категория муха, хем яде всичко  Rolling Eyes : АМ е опитвал няколко пъти преди месеци (инцидентно като ме няма), не помня марката. Ама не е от злоядите; пие от всичко  Laughing

Сега съм пак раздвоена - дали да 'съчeтая' отсъствията ми след месец с неговата апатия към сукането и да приключим на годинка и нещо, или да пробвам да кърмя и като се върна. Ще отсъсвтам 2 пъти по 4-5 дни, та не знам колко ще се получи. Сложна чуденка  newsm78
Виж целия пост
# 7
Аз отбих дъщеря ми на година точно. пиеше, доколокото си спомням, 2 пъти по около 200 мл адаптирано мляко, после към 15 месеца сутрин само около 250.
Виж целия пост
# 8
моят син хем е категория муха, хем яде всичко  Rolling Eyes : АМ е опитвал няколко пъти преди месеци (инцидентно като ме няма), не помня марката. Ама не е от злоядите; пие от всичко  Laughing

Сега съм пак раздвоена - дали да 'съчeтая' отсъствията ми след месец с неговата апатия към сукането и да приключим на годинка и нещо, или да пробвам да кърмя и като се върна. Ще отсъсвтам 2 пъти по 4-5 дни, та не знам колко ще се получи. Сложна чуденка  newsm78
Няма какво да се чудиш. Ако имаш желание да кърмиш, като се върнеш пробваш дали ще стане и ако детето също има желание си продължавате, ако не - го отбиваш. До колкото разбрах нямаш избор, връщаш се на работа.
Виж целия пост
# 9
Сега съм пак раздвоена - дали да 'съчeтая' отсъствията ми след месец с неговата апатия към сукането и да приключим на годинка и нещо, или да пробвам да кърмя и като се върна.
До месец има доста време, виж първо как ще се развият нещата  Wink Може и да ти отпадне чуденката  Grinning
Иначе аз бих пробвала, като се върна. Ако иска-ще яде, ако не- няма  Grinning Ако и за теб това е ок, значи всички са доволни и се "разделяте"  щастливо  Hug
Цунки на Мартони  Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
мерси ви за отговорите. Тъкмо се похвалих че яде всичко дребния и се оказа че всичко, ама без АМ...  Crazy

Преди беше пил без забележки, ама сега не иска  Crossing Arms. Само като види бяло в шише и става подозрителен. Иначе сутрин безмлечната каша му я правя с АМ, там се излъгва.

Може да пробвам с друго АМ...или да давам повече кисело мляко - сега давам на няколко дни...Иначе ще го кърмя докато замина, то е ясно, за после ще видим
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия