За растежа на главата на бебе на 5 месеца

  • 2 187
  • 1
Здравейте и благодаря за отговора на предишния ми въпрос. Днес бяхме на консултация и се оказа, че дъщеря ми, която е на 5 месеца и 22 дни е наддала последния месец само 200 гр. и е пораснала 1 см. В момента е 5. 700 и 62 см. До миналия месец наддаваше средно от 500 до 900 гр. за месец и по 3 см на дължина. Притеснена съм защото размерът на главата и гърдичките е същия от преди 1 месец - 39 см на главата. Според лекаря няма растеж и ми казаха да мина на добавка с изкуствено мляко. Имам доста кърма и не е ли по добре да кърмя по на често. Тя пълни памперсите добре и дори връща почти винаги мляко. От днес започнах и захранване. Опасно ли е за бебето този малък растеж и дали е наложително да добавям мляко с риск да се отбие?
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Естествено е по-добре да я кърмите. Добре е да направите няколко пробни кърмения в различни часове на деня, за да сте сигурна, че се храни достатъчно. Дете на тази възраст трябва да приема около 150-160 мл. мляко на прием 3-4 пъти дневно. След 5 м. вече е време за захранването със сокчета следвани от плодови и зеленчукови пюрета, каши и местни пюрета. По този начин две от храненията с мляко отпадат.
По принцип след 4 -5 месец темпа на наддаване на тегло е по-бавен по 300-400 гр. на месец, както разтежа на ръст и обиколката на главата. Вашето бебе общо е по- дребно, но това зависи и от вашия ръст и от този на съпруга Ви.
То се движи в долните граници на нормата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия