кърма в пюрето?

  • 455
  • 11
утре бебето ми навършва 3 месеца и ще започна да го захранвам с зеленчуково пюре (морков, ябълка, картоф, ориз...макар че само оризово не съм срещала, дали не се има предвид оризовата каша?). та въпроса ми е следният - добре ли е да слагам кърма вътре, защото педиатъра не ми каза такова нещо, а сестра ми например е слагала мляко вътре? според нея така се възприемало по-добре пюрето оот бебето, вярно ли е?
ако е така, моля ви кажете какво е съотношението кърма-пюре?

ох, и като съм почнала с въпросите, за да не пиша повече теми да питам - купила съм му пюре морков+ябълка (такива сокове прясно изцедени пие вече месец и много му харесват) и морков+картоф (на Хип) - с коя комбинация е по-добре да започна?

извинявайте, ако поварям вече обсъждани въпроси!
весел ден! Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Не пречи да му слагаш кърма в пюрето, за съотношението - не знам, малко кърма, за да не стане пък много рядко пюрето.  Tired  Но моя съвет е все пак да не бързаш със захранването щом кърмиш. Аз така бързах и Бисерчо още в 5-тия месец отказа да суче, а сега вече изобщо не суче и кърмата спря.
Виж целия пост
# 2
а ако заменя само обедното хранене пак ли има опасност да спре да суче? иначе той много си яде - по 7 пъти, и през нощта го кърмя...направо не мога да повярвам, че би ми отказал да суче, ама знам ли...
Виж целия пост
# 3
Ами, не знам със сигурност. Децата са различни, но аз ти казвам за гочивия ми опит. Когато имам второ дете няма да правя такава грешка. Ако искаш, не заменяй цяло ядене, първо си го кърми, а после му дай няколко лъжички пюре.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Bisi
Ами, не знам със сигурност. Децата са различни, но аз ти казвам за гочивия ми опит. Когато имам второ дете няма да правя такава грешка. Ако искаш, не заменяй цяло ядене, първо си го кърми, а после му дай няколко лъжички пюре.


И аз така мисля, че е по-правилно да направиш. Иначе рискуваш да го отбиеш. Аз лично добавях в началото адаптирано мляко в пюрето, но защото не кърмех.
Виж целия пост
# 5
Можеш да слагаш по малко кърма в пюрето, така вкусът става по-познат за бебето и пюретата по  му харесват.Като посвикане с новите храни, даваш чисто пюре.Що се отнася до комбинациите от зеленчуци - зависи какво е въведено до сега като сок.Щом е пило детето ябълка и морков, можеш да дадеш това пюре.После - картоф като нова храна.По принцип по-нататък, когато въвеждаш нови храни, по-добре не взимай комбинации от различни зеленчуци или плодове, защото ако бебчо направи реакция, няма да разбереш от какво е.Въвеждаш само по една нова храна.А, между другото, в много държави смятат, че оризовата каша е най-щадяща нежното бебешко стомахче и затова захранват с нея.Така че и това е вариант.
Аз лично захраних с тиква.Винаги кърмя преди пюрето/кашата.Нямаме признаци за отбиване засега.Дано така и да продължи Praynig
Виж целия пост
# 6
момичета, много ви благодаря!!!
а ако кърмя преди пюрето дали ще иска да хапне изобщо пюре? или трябва да направя 1-часов интервал?
Виж целия пост
# 7
Ако прочетеш "Библиотеката" по-горе, ще видиш, че за кърмени бебета УНИЦЕФ препоръчва кърмата да е основно ядене до 1 годинка, а останалата храна е по-скоро за опитване.  Simple Smile
Затова му давай да си цока първо, а след 30-40 минути, или 1 час, му дай пюре. Желателно е да не се замества млечно хранене толкова рано.  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Аз давах пюрето разредено с кърма от шише, понеже имахме трудности с лъжичката. Нито се е отбил, нито е сукал по-малко. Обикновено после му давах да суче, и той изсукваше всичко като за пълно кърмене. Но от това, което чета тук, виждам че всичко е много индивидуално.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Free Soul
Ако прочетеш "Библиотеката" по-горе, ще видиш, че за кърмени бебета УНИЦЕФ препоръчва кърмата да е основно ядене до 1 годинка, а останалата храна е по-скоро за опитване.  Simple Smile
Затова му давай да си цока първо, а след 30-40 минути, или 1 час, му дай пюре. Желателно е да не се замества млечно хранене толкова рано.  Simple Smile


да, прочетох, благодаря Simple Smile
да ти кажа аз не съм привърженик на това детето да пие само мляко до 1 годинка, затова реших полека-лека да захраня Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Anonymous
Аз давах пюрето разредено с кърма от шише, понеже имахме трудности с лъжичката. Нито се е отбил, нито е сукал по-малко. Обикновено после му давах да суче, и той изсукваше всичко като за пълно кърмене. Но от това, което чета тук, виждам че всичко е много индивидуално.


днес дадох малко пюре от морков и ябълка, ама и моя Ники нещо не се справя добре с лъжичката. та да те питам какъв биберон слагаш, зада пропуска пюрето макар и смесено с кърма, то си е доста гъсто, минава ли през бибата?
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Aurora
Цитат на: Free Soul
Ако прочетеш "Библиотеката" по-горе, ще видиш, че за кърмени бебета УНИЦЕФ препоръчва кърмата да е основно ядене до 1 годинка, а останалата храна е по-скоро за опитване.  Simple Smile
Затова му давай да си цока първо, а след 30-40 минути, или 1 час, му дай пюре. Желателно е да не се замества млечно хранене толкова рано.  Simple Smile


да, прочетох, благодаря Simple Smile
да ти кажа аз не съм привърженик на това детето да пие само мляко до 1 годинка, затова реших полека-лека да захраня Simple Smile


Е, как само мляко до 1 година #Shocked Това пък никъде не го пише, сигурна съм!Аз знам, че до 1 година бебето трябва да поема до литър храна дневно, към 70 % от която да е мляко.Ники яде дневно два пъти по 100 до 170 гр. твърда храна, другото - не знам колко, е кърма.Общо взето, всеки ден е различно.
Aurora, бебетата ни са адаши Laughing
А, за бибите - гледах в брошурите на Авент едни кръстати такива/нямат дупка, а прорез като кръстче/, били за пюре.Сигурна съм, че има и на други фирми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия