Отново малко сме наддали.

  • 559
  • 11
Здравейте.
Много се чудех дали да пускам тема понеже сигурно е обсъждана многократно но вече взех сериозно да се притеснявам.
Малкия е изцяло на кърма и преди около 2 седмици захраних със зеленчуково пюре от което изяждаше около 75гр и след което си го хранех с кърма.Това на обяд.От два дена започнах да давам и каша на Фризокрем ориз със царевица понеже много я хареса а и ми се стрива че все сме малки та се надявах започвайки с каша да качим някое друго килце в повече.Като отново дохранвам с кърма.Аз всъщност нямам намерение да замествам цяло хранене.
През другото време сме на поискване и нямаме установен режим за кърменето.Но днес ЛЛ ме увери че трябва да се храним под режим понеже натоварвам стомахчето му и така то не може да си почива при което може да има обратен ефект. newsm78
Честно казано в първите два месеца го кърмех през 3 часа понеже си спеше и наддаде много по-добре.Незнам дали е случайно но вече взех да се съмнявам в това че правилно го кърмя-на поискване. newsm78
Освен това ЛЛ ми каза че иска да пробва да му давам едно ядене АМ за да видим ще качи ли малко повече.Това обаче респективно значи намаляване на кърмата ми.Не знам вече как да процедирам.
Иначе малкия е много палав и постоянно си щъка нещо.Даже на моменти е прекалено игрив и ми се струва че хаби повече енергия от колкото трябва.
Ами това е айде че стана дълго.Дайте съвет.Мерките ни са на подписа ми. Hug
Виж целия пост
# 1
На 5 месеца бебокът с ие удвоил теглото, което е добре.
Не знам какво иска лекаря ти.
Децата, дето качват малко, качват малко и от АМ - дъщеря ми така я дохраних, щото малко качвала, с АМ и захранена пак качваше по 200-300 г.
Няма смисъл да заменяш кърмене с АМ.
Щом бебето е толкова игриво, от това е малкото наддаване. Иначе редовно си пишка и ака, нали?
Виж целия пост
# 2
Ами да пишка си. Но нещо от 1 седмица насам се запече. ooooh!
Виж целия пост
# 3
А какво пюре даваш? Морковите запичат.

Кърми по-начесто и се води по детето, не по педиатъра.
Виж целия пост
# 4
Ами скоро давах пресни зеленчуци на Хипп.Но преди това дадох и морков с картофи.По принцип от тиквата се изхождаше добре но сега не помага и тя.Давах пюре от сини сливи но и то не помогна.ЛЛ каза че може би нямало какво толкова да ака. #CrazyА как до сега си акаше нормално не мога да разбера.Както и да е мен по скоро друго ме притеснява.
Виж целия пост
# 5
Моята дъщеря също се роди 2600. На 5 месеца беше 6150. И откакто започна да щъка, започна да не наддава. Винаги се е хранила много добре, пълни памперса по 2-3 пъти на ден, но постоянно се движи, не спира на едно място и последният месец е порастнала само на височина. Преди месец беше 7,100  Confused. Сега в понеделник ще видя качила ли е нещо този месец.
Виж целия пост
# 6
Моят син пък на 5 месеца е 4,900 кг (роди се 2,600). Отначало само кърмех и качваше средно между 600 и 400 гр месечно. Последния месец по настояване на лекарката му дохранвах с АМ и той наддаде 500 гр. С две думи - разлика няма, само дето ми намаля кърмата.
От няколко дни пак по настояване на лекарката давам каша (ориз и царевица) - единственият резултат засега е лек запек и много оплескани лигавници.
Виж целия пост
# 7
Здравей - моят син се роди 2.760 кг, на 5 месеца си беше удвоил теглото и лекарката ми каза да не гледам другите бебета, той си е такъв, категория манекен. Сега го е утроил.

От АМ няма да надава повече, нито от ранно захранване. Ако е спокоен и весел - не се шашкай. Знам че е лесно да се каже само: и аз много се шашках, но просто не всички бебета са напомпани и всяко бебе си реализира генетичниа потенциал
Виж целия пост
# 8
Съгласна съм, че с АМ няма да наддаде повече. Просто му е такъв организма. Ако вие с таткото сте слаби, как да стане примерно 8 кг на 5 месеца? Моята дъщеря всеки ден яде попара и каши и все тая, наддава с 100-200-300 гр на месец.
А като почнат да пълзят и да се изправят по мебелите, по принцип не наддават много. Така че, не гледай кантара, гледай детето.
Виж целия пост
# 9
почти 6-месечно бебе едва ли ще се остави недохранено - ще ти сигнализира, ще е неспокойно ако не му стига храненето, това не е новородено което не знае на кой свъат е и как да реагира...Педиатърката ти май нещо се изказва неподготвена за "нямането какво да ака"  Whistling - моят син като беше само на кърма е имал периоди в които акаше веднаж на 5-6 дни. Обясни ми педиатърката че добре усвоява кърмата (без остатък  Simple Smile ). След като захранихме по-често и сега с доста твърда храна всеки ден ака.

Но някои кърмачета акат всеки ден по n пъти, други на седмицата 1-2 пъти: не е казано че едните са прехранени, а другите гладуват. Звучи тривиално да си смениш педиатърката, знам че повечето са такива корифеи  Close , ама щом повдигаш въпроса тук явно не и вярваш, а щом не и вярваш, защо си водиш детето при нея  newsm78
Виж целия пост
# 10
Звучи тривиално да си смениш педиатърката, знам че повечето са такива корифеи  Close , ама щом повдигаш въпроса тук явно не и вярваш, а щом не и вярваш, защо си водиш детето при нея  newsm78
Да права си за много неща вече не й вярвам и мисля да я сменям но ми е много удобна болницата на 10мин и за това все се чудя.Знам че бебо е по-важен от това на колко мин ми е докторката но все пак не се държи толкова зле.Общо взето ни обръща внимание и се старае жаната но понякога като ми ги ръси такива и не знам как да реагирам.Честно казано май наистина доста от педиатрите мислят като нея.
Може би наистина храната я усвоява по-бързо и за това намали аканията. newsm78
Виж целия пост
# 11
Мире, мисля, че с кашата ще започне да наддава. Пон е при Косето е така. Това, че е започнал да усвоява добре храната е добър признак. Ако има запек се напъват и е напрегнато коремчето. В такива случаи аз правя масаж на коремчето и го издържам в тоалетната. От самото свиване се притиска леко коремчето и става по-лесно. Не давай Дуфалак, още. А и АМ недей. Кашите са достатъчни. Поне аз така направих. Не се отказвай и обезверявай Hug.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия