ваксини ДТК & полиомиелит - безплатните по каса или Пентаксим?

  • 981
  • 6
основните точки в размислите ми са:
- и безплатната полиомиелитна вече е убита, а не жива
- коклюшът в пентаксимът е без най-алергизиращите съставки и без най-неприятните последващи алергични реакции
- пентаксимът включва и срещу най-честият причинител на пневмонни при деца до 5годишна възраст
- бие се една инжекция, а не две

ще съм благодарна за мнение, както и за евентуални поправки в основните ми точки   bouquet определено е вероятно да бъркам / несъобразявам нещо   Rolling Eyes 

надявам се, че темата ще бъде образователна и полезна за мнооого бъдещи родители
  Peace
Виж целия пост
# 1
Записвам се да следя темата ти, както винаги. Blush Hug
Виж целия пост
# 2
Ваксинирах бебто си с Пентаксим и дори не усети инжекцията, нямаше и нищо след ваксината,нито температура, нито плач...Това мога да кажа аз добра е!!!
Виж целия пост
# 3
въпросът май е за към тамата на birdie.
модовете навярно ще те препратят към нея, защото от бая време се пише по въпроса. ето за тук иде реч:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144101.0

а за пентаксима, полиото и дтк-то - споко, имаш време да се образоваш, докато дойде ред - имаш къде 3-4 месеца време да изчетеш всичко. с петра се бях заровила 1 седмица и кълвях и записвах в една тетрадка докато си изясня всичко. не че сега помня какво съм чела, но поне си помня изводите и решенията. твърдо за пентаксим и всичко преработено, дори да е платено и колкото и да е скъпо  Peace
Виж целия пост
# 4
Използвай Пентаксим!
Аз ваксинирах моето дете с тези през касата и страшно много съжалявам. Sad
Виж целия пост
# 5
А може ли да се сложи пентаксим чак сега - на две години? След като предишните приеми са били живо полио и старото ДТК по здравна каса?
Виж целия пост
# 6
благодаря за отговорите  bouquet
разчитах на мааалко повече инфо и мнения, ама ще поразровя другите теми още по-добре 
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия