оспексин аугментин и цефтриаксон -от една група ли са

  • 3 736
  • 3
здравейте! дъщеря ми септември месец сле прием на оспексин се обрина . началото на март ни изписаха аугментин защото имаше кашлица не се обрина но след 10 дни получи ситен обрив и капилярна токсикоза и започнаха лечение с цефтриаксон след 1 седмица получи алергичен обрив.знаете ли дали са от една група тези антибиотици и до колко дни може да се получи обриви
Виж целия пост
# 1
Виж тук

След поне 15 години непиене на антибиотици тази зима ми се наложи да пия аугментин... от него се обринах след около 24ч - ситен обрив, който мина бързо. След месец ми вливаха 2дни цефазолин и продължаваща терапия цефалексин орално - 3 дни. Обринах се многооо яко(сърбящо зверски и с непрекъснато излизащи нови пъпки по краката) 2 дни след като спрях приема. Чистих се от него около месец, но това понеже не пих нищо противоалергично... защото кърмя.
Виж целия пост
# 2
здравейте! дъщеря ми септември месец сле прием на оспексин се обрина . началото на март ни изписаха аугментин защото имаше кашлица не се обрина но след 10 дни получи ситен обрив и капилярна токсикоза и започнаха лечение с цефтриаксон след 1 седмица получи алергичен обрив.знаете ли дали са от една група тези антибиотици и до колко дни може да се получи обриви
От  различни групи са, но и трите дават кръстосана  реакция с пеницилиновата група, към която предполагам дъщеричката ти има алергия. Цефтриаксонът е от групата на цефалоспорините (III поколение), Аументинът е от групата на Амокси клав ( комбинация от амоксицилин и клаволанова киселина), a Оспексинът е пак от групата на цефалоспорините, но първо покление.
Виж целия пост
# 3
благодаря ви за отговорите.явно ще направим изследвания към какво е алергична но казаха че е още малка.тя е на 2 год и трябва да отшумят сега обривите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия