Момичета, търся информация за Прегнил...

  • 1 020
  • 7
Бременна съм в 12 - та седмица. Назначиха ми Прегнил, който ще ми бият до 16 - та г. седмица.
Не намерих информация. Ако някой може да ми помогне, ще бъда благодарна!!!
Благодаря Ви!!!
  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 1
http://www.medinfo.bg/doctor/sprav/Pregnyl.htm

 Hug

Виж целия пост
# 2
И аз бях така. Не съм голям спец, но доколкото знам това е хормон който спомага развитието на плацентата, и затова се слага до 16 г.с. , когато тя вече се е образувала.
Но нека по-комретентните се изкажат. Аз така го разбрах тогава, така, че извинете за невежеството.
Виж целия пост
# 3
Благодаря, момичета, за бързите отговори!!! Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 4
аз бях с непрекъснато кървене от 6г.с. натам. ходих при 2-ма лекари от св. софия /проверявах мнението на първия  Mr. Green/ и двамата ми назначиха прегнил до 12 г.с. и двамата казаха, че се бие максимум до 12 г.с.. моята схема беше прегнил на всеки 4 дни, а но-шпа 3 п/ден. после но-шпа стана само сутрин и вечер. в 9 г.с. кървенето спря, но продължих до 12-та.
не че те хвърлям в паника, но наистин ана мен ми казаха, че прегнил се хака само до 12 г.с. може би е добре да се консултираш и с друг аг...
а иначе знам, че е прогестеронов препарат - като дуфастона, например /и 2-те аг, при които ходих, го отрекоха като удачен/. и още едно имаше някакво пак под формата на таблетки, но казаха, че прегнилът е по-добър от каквито и да е хапове и затова ми го препоръчаха.
успех!
Виж целия пост
# 5
аз бях с непрекъснато кървене от 6г.с. натам. ходих при 2-ма лекари от св. софия /проверявах мнението на първия  Mr. Green/ и двамата ми назначиха прегнил до 12 г.с. и двамата казаха, че се бие максимум до 12 г.с.. моята схема беше прегнил на всеки 4 дни, а но-шпа 3 п/ден. после но-шпа стана само сутрин и вечер. в 9 г.с. кървенето спря, но продължих до 12-та.
не че те хвърлям в паника, но наистин ана мен ми казаха, че прегнил се хака само до 12 г.с. може би е добре да се консултираш и с друг аг...
успех!

Аз поради тази причина питам, защото друг специалист беше категоричен по въпроса: До 13 - та седмица, а пък гинеколожката ми показа брошура, където пишеше: до 16 - та седмица.... Търся в интернет, нищо не намирам, съвсем се шашнах...
Виж целия пост
# 6
A, ти затова ли питаш...предлагам ти да попиташ тук, д-р Даскалов от клиника Торакс отговаря на въпроси, можеш да си сигурна в него:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=9086.0
Виж целия пост
# 7
аз бях с непрекъснато кървене от 6г.с. натам. ходих при 2-ма лекари от св. софия /проверявах мнението на първия  Mr. Green/ и двамата ми назначиха прегнил до 12 г.с. и двамата казаха, че се бие максимум до 12 г.с..

същото знам и аз. Чух го днес с ушите си... назначен е на една моя...
До 12-та седмица през 2 дни обаче са й казали да си го слага.
Това си е прогестерон.

луна - какви са ти оплакванията, че да ти го назначат?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия