За еднократната помощ за бременност

  • 463
  • 8
Едва вчера разбрах, че според Закона за семейните помощи за деца бременните също имат право на еднократна помощ.  newsm78
Можете ли да ми кажете в какъв размер е тя, какъв е срока за получаването й и при какви условия (има ли някакви изисквания за доход)?
Виж целия пост
# 1
Не съм чувала за такова нещо.Виж за еднократната помощ при раждане на живо дете знам,но за бременност....?
Виж целия пост
# 2
И аз не съм чувала за такава помощ,но все пак ако има много ще се радвам Mr. Green.Ако някой знае нещо нека каже!
Виж целия пост
# 3
http://www.mlsp.government.bg/bg/public/deca.htm
Виж тук! Описани са всички помощи и условията за ползване,  има и тази за бременност!
Виж целия пост
# 4
Трябва да имаш ниски доходи за да ти отпуснат помощ за бременни мисля
Виж целия пост
# 5
Има, има!  Peace

Една мама наскоро разказа за това тук във форума, така че потърси с търсачката за подобна тема - много жени се изказаха, повечето за пръв път чухме за това.

Помощта е в размер на 150 лева и условието е дохода на член от семейството да не надвишава 200 лв. Побързай, защото тази помощ се дава в точно определен срок - мисля, че е периода от излизането в болничен до раждането. Да не я изпусне, че то каквато е бюрокращина и подаването на молбите -  ooooh!

Не зная повече подробности, защото аз не влизам в тази категория, така че не четох много-много, след като разбрах, че не се класирам във вземането на пари.  Sad
Виж целия пост
# 6
Има наистина,дава се когато ти дадат болничния 45 дни преди раждането,но има изискване за доходите.
Виж целия пост
# 7
И аз наскоро засегнах тази тема.Получават еднократна помощ неосигурените майки.Ако имаш 6 месеца стаж и си получиш сума за болничния не става.Сигурна съм 101 %, лично ходих да питам.
Виж целия пост
# 8
Тази помощ се отпуска наистина на бременните майки, но само на тези, които няма да получават обезщетение за бременност и раждане по болничен лист. Т.е. майки, които не работят или към излизане в болничен за бременност и раждане нямат 6 месеца стаж.
Доходът на член от семейство трябва да е до 200 лева.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия