Згориград - между рая и ада или защо няма да има селски туризъм във Врачанско...

  • 807
  • 1


Цялата неприятна случка е описана и на адрес: http://setcom.bg/zgorigrad


Това е къща Христина.
Добре изгледа, нали? И къщата, да не говорим за природата около Згориград.
Но... за съжаление всяка къща си има собственици, в случая с къща Христина, дребни печалбарски душици, хора, на които не можеш да разчиташ за нищо.

Нека да ви опиша нашите контакти с леля ви Христина, убеден съм, че ще ви спестя много неприятни емоции и скъсани нерви в бъдещ план...

В Згориград има две къщи за селски туризъм - къща Тони и къща Христина. Преди дни, с жена ми и детето посетихме къща Тони. Идилия. Прекрасна природа, страхотна кухня, любезни стопани. Няма да си кривя душата, хареса ни, хареса ни дотолкова, че решихме да се върнем съвсем скоро - за предстоящите празници около 1-ви май. Пуснах мухата на съфорумците си от http://SetCom.bG и... само за 3 дни се събра група от 18 човека. И оттук започнаха проблемите. Къщите в Згориград са малки. Резервирахме цялата къща Тони за 12 човека. А за останалите 6 по препоръка на собствениците на къща Тони се обърнахме към единствената друга къща, даваща стаи под наем в селото - къща Христина.
Във вторник, 17.04.2007г проведох разговор с Христина от втората къща. Ситуацията се разви чудесно, къщата била свободна, собствениците на двете къщи били приятели, така че много щели да се радват да посрещнат голямата ни компания, макар и разделена на две за спането. Резервирахме необходимите ни 3 стаи /цялата къща е от 4 стаи/. Предложих на Христина да изпратя пари за предплата, но както и очаквах, отговорът беше, че след като сме бивши гости на Роза от къща Тони това не е необходимо и устната договорка е предостатъчна, както и е логично за едни нормални, отговорни отношения между уважаващи се хора.
Срядата - 18.04.2007 започна с много радост. Цялата група разбра, е необходимите места са резервирани, цял ден мислихме менюто за вечерите, а вечерта звъннах за да уведомя собствениците какво ще искаме да ни бъде приготвено като храна. Разбрахме се, леля Роза - собственичката на къща Тони да ми звънне в четвъртък и да каже колко ще струва поръчаната храна. Отново предложих да предплатим поръчаното и спането за да са спокойни и тя и Христина и се разбрахме да събера необходимите пари и до няколко дни да ми бъде казано къде да ги изпратя.
И.. стигаме до четвъртък, 19.04.2007г. Леля ви Роза, както беше уговорката звънна на домашния ми телефон за да каже колко ще струва поръчаната храна. Но... до обсъждането й не се стигна. Сюрпризира ме, че случайно срещнала Христинка из селото и тя й казала, че получила през деня нова заявка за 3 от стаите й и затова можела да отдели за нашата група само една стая ?!#$@<br>
Аз се подсмихнах, казах, че вече съм направил резервация и явно Роза нещо не е разбрала. Нито ми се беше обадила Христинка за някакви проблеми, нито нищо... Все пак, реших да й звънна за всеки слуай да разбера откъде идва дезинформацията на Роза.<br>
И... ужас и безумие. Оказа се истина. Къща Христина имала договор с фирма за туризъм Зиг Заг Холидейз. Собствениците не сметнали за необходимо след резервацията ми във вторник да звъннат във фирмата, че къщата вече е заета за първомайските празници и от фирмата, в четвъртък 19.04.2007 - два дни след мен направили също резервация. Както ми беше обяснено по телефона, със Зиг Заг Холидейз има подписан договор на хартия, а с мен само устна договорка, която в прав текст ми казаха, че НЕ ОЗНАЧАВА НИЩО и е недоказуема!!!
Ето как се провали ваканцията на сплотената ни групичка от 18 човека. Естествено, никой от нас няма да отиде и в другата къща /един реверанс към собствениците й - и когато бяхме там и по време на резервацията за прасзниците бяха много любезни и коректни, съжалявам, че покрай колежката и приятелката й Христина, индиректно се изливат негативи и върху нея/.
Ами това е драги, нагледен пример, че селски туризъм не може да се развива от селяндури-печалбари! За селски туризъм трябват истински селяни, с положителен поглед към околните, а не дребни душици, за които устната уговорка не означава нищо.
Надявам се, ако някой път решите да посетите това чудно кътче да се сетите за тези редове. Това както виждате би ви спестило купчина неприятни емоции. Надявам се и туроператора, подписал договор с Христинка - Зиг Заг Холидейз да прочете тези редове и да обмисли как обслужват клиентите му в наетите от него къщи. Защото дайте да не се лъжем - селяндурския манталитет, показан в конкретната ситуация спрямо нас няма как да не рефлектира и на гостите на къщата. Както споменах по-горе и за къща Тони, съжалявам, че в конкретната ситуация е намесено и името на Зиг Заг Холидейз. Фирмата, както става ясно от написаното дотук няма никаква вина за провалената ни почивка.

Кристиан Димитров
http://SetCom.bg

Email: kod@setcom.bg
ICQ:2560320
Виж целия пост
# 1
Искрено съм възмутена  Close
Как може да има такива хора, просто не знам.
Аз лично съм от този край и знам,че мястото и природата са найстина страхотни,но ето едно доказателство как ние хората можем да развалим всичко.
Хубаво е че го споделихте с нас, и дано всеки на който му се случи нещо подобно да намира начин да го разкаже на повече хора,че дано това помогне да намалеят такива случки и да се подобри нивото на тези услуги,защото страната ни е прекрасна за такъв вид туризъм,но ние сами си проваляме всичко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия